Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

skradziony MacBook Pro 15" sn W884697E1G0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 whitewolfik

whitewolfik
  • 30 postów

Napisano 22 maja 2010 - 09:51

Dziś w nocy skradziono mi z samochodu plecak z dokumentami oraz laptopem Apple MacBook Pro 15" MB470PL/A. Miejsce kradzieży: Łódź ul. Pomorska. Laptop miał na obudowie czarną naklejkę królewny Śnieżki (być może już zerwana). Kradzież już zgłosiłem na Policję. Proszę, poradźcie mi, czy jest jakiś sposób aby choć trochę utrudnić złodziejowi zabawę???

#2 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 22 maja 2010 - 10:31

Witam Obserwuj fora tyczące Mac'a, na pewno pojawi się post proszący o pomoc w uruchomieniu laptka bez znajomości hasła lub gdzie można dostać kopię instalki systemu. Podobna sprawa tutaj już była. Złodzieje wystawią go na Allegro (zgłoś tam jako skradziony) lub już wstawili do lombardu (mają Twoje dokumenty). Przejdź się i popatrz może akurat znajdziesz. Tak na marginesie Pomorska tylko ładnie wygląda, ale jest niegościnna szczególnie wieczorem i w nocy.

#3 whitewolfik

whitewolfik
  • 30 postów

Napisano 23 maja 2010 - 16:05

Już piszę do allegro. Nie bardzo orientuję się w lombardach w Łodzi, ale jutro od rana będę chodził z mapką. Jeśli ktokolwiek mógłby mi pomóc, to proszę o kontakt 602 340 405. Za pomoc w odnalezieniu spróbuję się odwdzięczyć. Wyczytałem gdzieś, że jest możliwość namierzenia komputera po numerze karty sieciowej po zalogowaniu do sieci. Ktoś pisał, że policja może takie rzeczy zrobić. Tylko, że przecież Mac adresy są tylko widoczne do poziomu routera... Pozdrawiam Adam

#4 DiegoRamirez

DiegoRamirez
  • 348 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 maja 2010 - 18:24

zamiast chodzić łatwiej będzie do nich podzwonić, powiedz że jesteś zainteresowany kupnem macbooka, zostaw numer zeby oddzwonili kiedy sie jakies pojawia :)

#5 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 20:08

Wyczytałem gdzieś, że jest możliwość namierzenia komputera po numerze karty sieciowej po zalogowaniu do sieci. Ktoś pisał, że policja może takie rzeczy zrobić.


Teoretycznie może, ale w praktyce tego nie zrobi. Choćby z powodu braku środków i kompetentnych pracowników. Możesz się pożegnać z komputerem.

#6 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 20:52

Paweł nie dołuj


Kiedyś słyszałem i czytałem o TYM. przydatny program, niestety sam go nie posiadam ale recenzje w internecie znajdziecie z pewnością. Problemem może być to, że jest płatny, no ale skoro stać nas na maca, to powinno tez nas stać na takie oprogramowanie


przy okazji polecam też dodać wpis na:

Skradzione Produkty Apple - MacBook Pro

pozdrawiam i życzę odnalezienia sprzętu

#7 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 04 czerwca 2010 - 19:19

Nie dołuję, tylko tak się składa, że orientuję się w pracy policji i wiem, jak to wygląda. Co do różnych programów, które polecacie to fajna sprawa ale ZANIM ukradną komputer.

#8 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 04 czerwca 2010 - 19:51

Co do różnych programów, które polecacie to fajna sprawa ale ZANIM ukradną komputer.


oczywiście że ZANIM, najpierw trzeba pomyśleć trochę że taka sytuacja może mieć miejsce
ale jak to mówią, Polak mądry...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych