Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oprogramowanie iPhone OS 4.0 beta 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#26 marlabs

marlabs
  • 58 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 maja 2010 - 19:58

U mnie na 3gs śmiga szybciej niż beta 3. Poprawili też zarządzanie energią bo w porównaniu do poprzedniej bety o wiele mniej  zżera baterię - wcześniej w uśpieniu po godzinie potrafiło "zjeść kilka procent".

[ciach]
jak ktoś potrzebuje to niech sam sobie poszuka.
krakers


#27 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 19 maja 2010 - 20:10

Konieczny restore czy update możliwy?

#28 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 19 maja 2010 - 20:11

Zawsze restore. To jest beta.

#29 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 19 maja 2010 - 20:14

W becie 3.0 robiłem update ;)

#30 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maja 2010 - 20:39

Restore, to wymaganie bety jesli ma wszystko"dzialac"

#31 woozzoo

woozzoo
  • 195 postów
  • SkądDarlington, UK

Napisano 19 maja 2010 - 20:52

Nie uda Ci sie wgrac modyfikowanego ipsw (bez llb) bo pliki sa podpisanie cyfrowo. Pytanie ode mnie: czy dodali aplikacje ibooks, jesli tak to mozna kupic juz jakies ksiazki? Pozdrawiam

Spokojnie, o mnie się nie martw... ;) - Davvido

#32 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 19 maja 2010 - 21:10

Ja robiłem update z beta3 do beta4 ale konieczne jest posiadanie SDK

#33 Achi

Achi
  • 66 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 20 maja 2010 - 11:53

W końcu mogę odbierać telefony. Ogólne wrażenie jest, że telefon przyspieszył. Wcześniej strasznie szarpało springboardem. Poruszanie się po sms'ach czy telefonie też nie jest czkawkowate. Slider do odblokowywania iphona też reaguje normalnie. Wyrobiony miałem już nawyk podświetlania ekranu i czekania sekundy na odblokowanie. Podobnie przy odbieraniu telefonów. To było wyjątkowo stresujące, zwłaszcza jak woda zalewa wszystko dookoła i telefon miał być sprawny. To były dla mnie najistotniejsze mankamenty poprzedniej bety. Nie polecam jednak instalowania przez najbliższe dwa dni. Niech wyjdą nowe bugi. Z poprzednimi też miało być różowo a po dniu okazało się że beteria leci, że nie da się rozmawiać itd. Moim zdaniem cierpliwości, ale wygląda to bardzo obiecująco. 8 godzin minęło i nic nie padło :-)

#34 Elbow

Elbow
  • 25 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 maja 2010 - 19:59

SDK Hej... Jestem laikiem dlatego poprostu zapytam... Może zaraz mnie zbesztacie, że mam wygooglać, ale jak to robie to przenosi mnie właśnie na fora, w których każą wygooglać i koło się zamyka... No, ale do rzeczy... 1) Rozumiem, że jak chcę wgrać 4.0 beta 4 i zachować wszystko to muszę posiadać SDK, tak? 2) Żeby posiadać SDK to muszę być dopisany do dev, czy mogę to skądś pobrać? 3) Jaka to musi być wersja SDK?? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość za takie pytania, ale chyba po to jest forum ;)

#35 woozzoo

woozzoo
  • 195 postów
  • SkądDarlington, UK

Napisano 20 maja 2010 - 22:23

Elbow- 1. Tak 3. Wersja sdk odpowiada wersji fw, w tym przypadku jest to sdk os4beta4 2. Nie jestem pewien ale raczej tak, poniewaz i tak nie wgrasz fw beta bez zarejestrowanego udid. Wydaje mi sie ze musisz i tak miec konto dev, bo inaczej nie pobierzesz sdk (chyba ze nielegalnie). Btw, davivo moglbys podac wiecej info na ten temat? Jak zamierzasz edytowac to fw? Chodzi Ci moze o restore przy uzyciu linuxa? Pozdrawiam

#36 Grabus

Grabus
  • 112 postów
  • SkądTczew

Napisano 21 maja 2010 - 08:16

Natknąłem się na taką wiadomość News Chipa Czy wy macie wspomnianą funkcjonalność edycji słownika, bo ja mam wgraną bete4, ale takiej opcji nie widzę.

#37 djKristo

djKristo
  • 899 postów

Napisano 21 maja 2010 - 08:19

Natknąłem się na taką wiadomość News Chipa Czy wy macie wspomnianą funkcjonalność edycji słownika, bo ja mam wgraną bete4, ale takiej opcji nie widzę.


u mnie również nic takiego nie ma

#38 marlabs

marlabs
  • 58 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 maja 2010 - 08:23

U mnie też brak edycji słownika :( Może dla klawiatury PL tego nie ma. Nie próbowałem w sumie przełączać się na inne.

#39 massmix

massmix
  • 47 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 21 maja 2010 - 14:07

Ja przełączałem na Angielski i również nie ma edycji słownika. Ale za to zauważyłem że są do wyboru różne ustawienia klawiatur: Ustawienia klawiatury programowej: QWERTY QWERTZ AZERTY Usatwienia klawiatury sprzętowej: polski polski pro USA rozszerzony Próbował już ktoś podłaczyć klawiaturkę bluetooth do iPhona?

#40 Grabus

Grabus
  • 112 postów
  • SkądTczew

Napisano 21 maja 2010 - 15:55

No nie ma tego na bank. Próbowałem przełączać klawiaturę oraz język całego systemu i dalej takiej opcji nie ma. Ciekawe skąd oni zdobyli takie informacje.

#41 zbiju

zbiju
  • 34 postów

Napisano 21 maja 2010 - 16:22

Ja robiłem update z beta3 do beta4 ale konieczne jest posiadanie SDK


Moim zdaniem posiadanie SDK nie jest konieczne, wystarczy że UDID telefonów będą zarejestrowane w iPhone developer program.
Przez "zarejestrowane" rozumiem wpisane na listę urządzeń dewelopera.

Pozdrawiam,

#42 Achi

Achi
  • 66 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 21 maja 2010 - 17:04

Odnośnie edycji słownika za appinsider i jednym z komentarzy:

hat's because it's only accessible if you enable one of the two Japanese keyboards. This feature has been present since beta 1.

Someone might want to edit this news post, because it's flat-out WRONG.


Ja nie będę pchał się w japoński.

#43 tprzewlocki

tprzewlocki
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2010 - 23:24

I co i w ogóle nie będzie tapet pod ikonkami na iPhone 3G? A kontrolki iPoda razem z blokadą rotacji na 3G są?

#44 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 maja 2010 - 13:19

I co i w ogóle nie będzie tapet pod ikonkami na iPhone 3G?

A kontrolki iPoda razem z blokadą rotacji na 3G są?


Wg. mnie to będzie tak samo jak np. z procentową baterią.. Po wyjściu softa wystarczy, że zmienisz daną wartość w konkretnym pliscie i ta możliwość się pojawi.

#45 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 23 maja 2010 - 20:39

Panowie, a co z pomniejszeniem ikon, będzie dostępna taka opcja? Bo ogólnie pracuje na standardzie, ale jakoś wielkość tych ikon mi nie pasuje zbyt duże - 80% są idealne.

#46 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2010 - 21:29

Panowie, a co z pomniejszeniem ikon, będzie dostępna taka opcja?
Bo ogólnie pracuje na standardzie, ale jakoś wielkość tych ikon mi nie pasuje zbyt duże - 80% są idealne.


Nie ma czegoś takiego..

#47 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 25 maja 2010 - 21:09

Czytałem gdzieś, że w 4.0 będzie można mieć kilka kont Exchange. Czy może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć temu? ;) Nie ukrywam, że obecnie jest mi to potrzebne na gwałt, a nie mogę żadnego z konto przekierować na inne.

#48 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2010 - 21:15

Czytałem gdzieś, że w 4.0 będzie można mieć kilka kont Exchange. Czy może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć temu? ;) Nie ukrywam, że obecnie jest mi to potrzebne na gwałt, a nie mogę żadnego z konto przekierować na inne.


to jest jedna z lepszych rzeczy które zauważyłem.
potwierdzam. działa ok :)

#49 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2010 - 21:24

Czytałem gdzieś, że w 4.0 będzie można mieć kilka kont Exchange. Czy może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć temu? ;) Nie ukrywam, że obecnie jest mi to potrzebne na gwałt, a nie mogę żadnego z konto przekierować na inne.


Ba, to nawet było jedno z "tentpoles" na keynote. ;)

Dołączona grafika

#50 bogge

bogge
  • 16 postów

Napisano 27 maja 2010 - 15:48

Witam, Czy beta testerzy mogą potwierdzić możliwość korzystania z protokołu bluetooth rSAP w wersji 4.0? Apple niestety oferuje bardzo okrojony bluetooth, który uniemożliwia sparowanie iPhone'a z telefonem samochodowym, a jest to niezwykle upierdliwe ;) Można wymienić cały moduł bluetooth w samochodzie, ale skoro mogę podłączyć Nokię, Samsunga, HTC, Blackberry itd, to chyba nie tędy droga. Dodatkowo telefon samochodowy wykorzystuje antenę zewnętrzną w samochodzie, a to zapewnia znacznie lepszą jakość rozmowy. Czy ktoś coś wie? Model iPhone'a: 3GS




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych