Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Samochód na prawo jazdy B1? Przeróbka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#26 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 12 maja 2010 - 22:49

No to teraz nie zostaje nic tylko życzyć sukcesów na arenie samochodowej ;) I żebyś nie żałował tej decyzji a auto dobrze służyło pozdrawiam

#27 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 maja 2010 - 07:42

Auto zarejestruj na rodziców, bo ty nie wypłacisz się bez zniżek za ubezpieczenie ;)

#28 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 13 maja 2010 - 23:14

Zarejestruj wspólnie z rodzicem autko (współwłasność). Dzięki temu będziesz miał tanie opłaty i każdego roku zniżkę za bezszkodową jazdę dodawaną do Twojego konta. To proste.

#29 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 14 maja 2010 - 06:33

Kurczę, czemu wszyscy tak napierają, że będę żałował decyzji? ;) Przecież jeżeli zdam, to wcale nie muszę niczym jeździć, a przynajmniej będę miał łatwiej zdawać B (a na pewno szybciej). Ale zobaczymy, może jakieś autko się znajdzie :)

#30 Czyluk

Czyluk
  • 540 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2010 - 09:17

Nie wiem czy jest sens robić na b1. Kiedyś było tak, że miałeś na b1 to po ukończeniu 18 lat automatycznie przechodziło na B, a teraz trzeba robić od nowa kurs. Ja wolałem poczekać na te 18 lat, a miałem też możliwość zrobienia B1, prawko na B mam prawie rok, powoli zaczynam robić licencję PZM, bo interesują mnie sporty samochodowe. Na chwilę obecną nie widzę sensu robienia B1, mam paru kumpli którzy mają na B1, ale do niczego im się nie przydaje

#31 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 14 maja 2010 - 09:26

Moim zdaniem miałoby to sens gdyby nie to durne ograniczenie do 550 kg. Niech by było 950 kg, to jeszcze, ale 550 to taki przepis z powietrza, trudno znaleźć takie autko, rzucanie kłód pod nogi.

#32 Czyluk

Czyluk
  • 540 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2010 - 09:30

Z tego co wiem to Smart łapie się na B1

#33 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2010 - 09:38

Smart(masa własne 730 kg) się nie łapie bo kategoria B1 to samochody do 550 kg. Nie ma natomiast ograniczenia mocy silnika. Łapie się bez problemu np. Ariel Atom:
Dołączona grafika
Masa własna to 450 kg, a moc silnika to 500 KM. Tak właśnie skonstruowane jest nasze prawo.

#34 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 14 maja 2010 - 09:43

Moim zdaniem miałoby to sens gdyby nie to durne ograniczenie do 550 kg. Niech by było 950 kg, to jeszcze, ale 550 to taki przepis z powietrza, trudno znaleźć takie autko, rzucanie kłód pod nogi. Niechby się taki Smart łapał nawet, jaki procent szesnastolatków stać na takie autko? Dalej byłby to martwy przepis. Albo widzę te słynne rodzime firmy motoryzacyjne wypuszczające specjalne modele dla młodych kierowców...

#35 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 14 maja 2010 - 17:43

@ Czyluk - Wcale nie musisz robić od nowa kursu. Musisz tylko wykupić minimum 5 godzin jazd normalnym autem na B w szkole jazdy, a potem zdać tylko praktyczny :)

---------- Wpis dodano o 18:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:42 ----------

No niestety, ograniczenie jest durne, ale autko idzie znaleźć - ja planuję Daihatsu Coure i myślę, że nawet będę tym jeździł po 18stce. Czego w sumie więcej trzeba na pierwsze auto?

#36 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2010 - 19:16

To ja mam dla Ciebie inny pomysł. Jak koniecznie chcesz jeździć 4-kółkami to daj sobie spokój z B1 i kup takie coś: Dołączona grafika,
za szybkie nie jest ale jest traktowane jak skuter i nie trzeba mieć prawka tylko 13 lat i kartę motorowerową ;) pełno tego jeździ na Majorce np.

http://www.otomoto.p...ow&id=C13129436

#37 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 14 maja 2010 - 22:36

@up Już bym quada wolał :) Kurs już robię, więc i tak decyzji nie zmienię. Mam jednak takie pytanie. Instruktorka wspomniała coś, że w ośrodku egzaminacyjnym w Rybniku (tam będę zdawał) mają na B1 tylko jedno autko i ten samochód ma automatyczną skrzynię biegów. Czy jak będę zdawał na samochodzie z automatem, to podbiją mi prawko tylko na automaty? :(

#38 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 15 maja 2010 - 00:13

Nie, bo by to bzdura roku była :) Tak myślę.

#39 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 maja 2010 - 06:02

Za dużo hamerykańskich filmów żeś się naoglądał i urban legends nasłuchał :) Swoją drogą jazda automatem to sam mniód (ja już się wyleczyłem z manuala) ale nie z silnikiem o mocy wyrośniętej kosiarki :)

#40 janiii

janiii
  • 240 postów
  • SkądCork

Napisano 15 maja 2010 - 07:48

Czy jak będę zdawał na samochodzie z automatem, to podbiją mi prawko tylko na automaty? :(

Tak, będziesz mógł prowadzić tylko samochody wyposażone w ASB.

Nie, bo by to bzdura roku była Tak myślę.

Ta "bzdura" funkcjonuje od kilku lat, więc źle myślisz.

HINT: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury.

#41 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 maja 2010 - 21:21

Ja również zapisałem się na kurs B1. Myślę, że po zdaniu kursu miałbym Daihatsu Coure albo zwykłą Corse (wiem, że jest B ale mój kolega jeździ Oktavią na B1 xD). Smarta nie chcę bo jest za mały (Daihatsu jest troszkę większe) i ma automatyczną skrzynię biegów, a ja chcę manualną. Poza tym po zdaniu na Smarcie możesz jeździć tylko autem z automatem, tj Smartem :D.

#42 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 00:44

No to bez sensu, bo ponoć w Rybniku (tam będę zdawał) mają tylko jakieś autko z automatem :( Ale z drugiej strony... Kto na to patrzy jak to jest tylko w kodzie prawka? :P A kolega miał już jakieś przygody z jazdą autem na B posiadając prawko B1? ;)

#43 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 16 maja 2010 - 09:57

jak go nie złapali to nie miał problemu pewnie - zatem będzie szarżował do momentu kiedy go złapią. równie dobrze mógłby w ogóle prawka nie robić...

#44 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 maja 2010 - 10:17

jak go nie złapali to nie miał problemu pewnie - zatem będzie szarżował do momentu kiedy go złapią. równie dobrze mógłby w ogóle prawka nie robić...


wydaje mi się że różnica jest i to spora. Posiadając prawo jazdy ale nie posiadając uprawnień na kategorię, nawet gdy spowodujesz wypadek masz szanse na pokrycie szkód drugiej strony ze swojego OC. Gdybyś prawka nie miał w ogóle - pojawia się duży problem bo się można do końca życia nie wypłaić. Kwestia jest podobna do jazdy motocyklem bez prawa jazdy. Kierowca posiadający B, jeżdżący motocyklem bez A odpowiada za brak kategorii a nie za brak uprawnień. mandat 500zł, pokiwanie palcem i to wszystko.

Tak mi przynajmniej mówił mój instruktor od A, dwa lata temu.

#45 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 10:48

Właśnie jedna rzecz mnie zastanawia. Jak to jest, że np. jak się na Allegro wpisze B1, to na przykład znajdujemy auto takie jak Volkswagen Lupo. W opisie jest napisane, że jest zarejestrowany na B1, jest 4 osobowy itd. Więc pytam jakim cudem, jak normalnie lupo waży około 800 kg? Przerabiany raczej nie był, bo tylna kanapa jest i cała reszta jak w normalnym Lupo. Co w wypadku jazdy takim autem i kontroli policyjnej? Powiedzmy, że auto waży 800 kg, ale w dowodzie rejestracyjnym ma wpisaną masę własną 540 kg. Czy policja może zważyć takie auto? Czy przejdzie normalnie serwis/przegląd? A co w wypadku jazdy normalnym Lupo, w dowodzie wpisana masa 800 kg i złapią mnie z prawem jazdy B1 na auta do masy 550 kg? :)

#46 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 16 maja 2010 - 11:31

ja mam 16 lat i zastanawiałem się nad tym. ale czytając te forum i wszystkie wypowiedzi dochodze do wniosku, że nie warto. zbieram do 18 na prawko i samochód ;D

#47 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 15:01

@stojak1030 - moim zdaniem warto. Nawet jak nie kupisz teraz żadnego auta, to potem w wieku 18 lat wystarczy wykupić minimum tylko 5h jazd (w szkole w której robiłeś B1 zazwyczaj maż zniżkę, ja już dostałem ofertę ;)) a potem już zdajesz tylko egzamin praktyczny. Założę się, że teraz masz dużo więcej wolnego czasu na kurs i przygotowanie, niż będziesz go miał w liceum ;)

#48 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 15:15

po pierwsze to samochód musi przejsć badanie techniczne-bez tego nie ruszysz,więc jeśli jest lupo jakieś co waży powiedzmy te 800kg ,a przeszło badanie techniczne normalnie i dali zezwolenie to jakiś wał poszedł moim zdaniem normalnie to nie dostaniesz przeglądu bo samochod nie spełnia wymagań... @wojciech23- i myślisz że co ? Teraz zda na b1(mowie o userze stojak1030),nie ma auta wieć g** pojeździ bo nawet autem taty,mamy,brata starszego nie poszaleje bo ma tylko pedalskie b1. I myślisz że za 2 lata sobie pójdzie na egzamin powie siemano mam b1 tera dawać mi b bo jestem mistrzem kierownicy i normalnie zda ? No napewno :) Zwłaszcza ,że z tego co wiem to na b1 jak zdajesz to w danym mieście masz 1 trasę egzaminacyjną, więc na kursie pewnie jest tak że 90% czasu spędzasz na tej trasie żeby ją wykuć na pamięć bo kurs ma cię przygotować do egzaminu przede wszystkim,więc on będzie musiał praktycznie cały kurs praktyczny brać ,bo będzie musiał się po prostu nauczyć jeździć po mieście żeby zdać egzamin,5h to jakieś 4x za mało(zależy też od wielkości miasta) ja uważam to za stratę pieniędzy i nerwów 2x chodzić na kursy itp. Pomijam fakt, że trudniej jest zdać na nowo egzamin jak się już jeździło te 1-2 lata.

#49 Bizoniusz

Bizoniusz
  • 73 postów

Napisano 16 maja 2010 - 16:07

Zgadzam się z igiel'em. 5 godzin to zdecydowanie za mało ... mimo że w kursie normalnym na B masz 30h to uważam, ze za mało. Po tych 5h pójdziesz na egzamin i du**. Stres jest olbrzymi (uwierz). Ja zdałem za drugim razem, bo za pierwszym na placu się machnąłem ze stesu. Mimo że zdawałem w niezbyt wielkim mieści jakim jest Gorzów Wlkp (ok 130tys mieszkańców), a co dopiero w większym. (tylko zasponsorujesz lokalny WORD :D, a egzamin do tanich nie należy)

#50 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 16:25

Nie dostanę przeglądu, czyli co? W oficjalnym serwisie volkswagena? Czy w żadnym serwisie nic mi nie naprawią, bo masa się nie zgadza z dowodem? Właśnie - ile kosztuje sam egzamin? Igiel - na B też jest jedna trasa ;) Przynajmniej w Rybniku, jest nawet na mapach google zaznaczona xD Co do godzin jazdy - no nie przesadzajmy, jak ktoś jest obyty z autem i umie jeździć, to wystarczy mu te 5 godzin, żeby sobie przypomnieć na co trzeba zwracać uwagę na egzaminie. Nawet jak nie jeździł przez te 2 lata, to chyba się tego nie zapomina - jak z rowerem ;) No, chyba, że się mylę? Nie jeździłem jeszcze na tyle, żeby mieć opinię, ale tak mi się wydaje. Coś mi się dzisiaj obiło o oczy, przeczytałem na jakimś forum samochodowym, że mając B1 można jechać normalnym autem, ale z osobą dorosłą posiadającą prawo jazdy. Ktoś wie coś na ten temat?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych