Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G/3GS] Jak rozebrać i złożyć oraz informacje o taśmach (która od czego)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2010 - 16:39

Witam.

Dziś w swoim poradniku przedstawię Wam krótko jak rozebrać i potem dobrze złożyć iPhone'a 3G bądź 3Gs.

UWAGA! Forum MyApple i autor nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego rozkręcania aparatu. Poradnik dla osób zaawansowanych technicznie. Jeśli jesteś nowy w tych tematach, zastanów się dwa razy!

Rozbieranie iPhone'a.

1.Najpierw musimy przygotować :

  • Mały płaski śrubokręt
  • Przyssawkę do szyby - może być od uchwytu samochodowego
  • Ściereczkę - do ew. wycierania elementów

2.Pierwszym krokiem będzie odkręcenie śrubek, które znajdują się przy wejścia do ładowania/USB
Są one dwie - rozkręcamy powoli mocno dociskając.
Odkładamy je w bezpieczne miejsce.

Dołączona grafika

3.Bierzemy przyssawkę - jeden z jej końców musi się znajdować przy przysku home drugi po bokach i na górze - chodzi głównie o to żeby ciężar i siła nacisku naciskały na dolną część dotyku.

Kiedy się upewnimy, że przyssawka dobrze się trzyma zaczynamy mocno, lecz z umiarem i powoli podnosić szybkę - UWAGA szybka musi schodzić od dołu, gdyż na górze znajdują się tasiemki trzymające ekran oraz panel dotykowy.

Po zdjęciu dołu, lekko odczepiamy dwie taśmy na górze, które widnieją pod numerami 1,2 - pod dwójką jest jeszcze jedna taśma, wsuwana, na którą należy szczególnie uważać.

Po odczepieniu kilku tasiem mamy rozkręcony telefon.


Taśmy oraz złącza w iPhone - które jest do czego?

Drugą częścią owego poradnika będzie rozwiązanie wątpliwości dotyczących numeracji tasiem, ponieważ z reguły większość nie wie która od czego służy.

Zaznaczę również, że te informacje, które znajdą się poniżej pomogą w większości problemów, które opisują użytkownicy w iPhone - Pomoc typu ''Nie działa mi dotyk co teraz?'' z reguły jest to wina odczepienia się danej taśmy.




1. LCD
2. Dotyk
  • Pod 2 znajduje się taśma z czujnikiem polożenia i taśmą audio
3.Głośnik,buzzer oraz inne instalacje dźwiękowe
4.Taśma od wejścia do ładowania/USB
5.Pod tym elementem znajduje się łącze do płyty
6.Taśma od przycisków głośniej/ciszej, wyciszania oraz przycisku power.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Składanie iPhone'a.


1.Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jest dokładne wczepienie wszystkich tasiem oraz elementów.
2.Musimy sprawdzić czy jakiś element - brud, śróbka kawałek plastiku nie został w środku, ponieważ to by utrudniło zamknięcie iPhone'a
3.Wkładamy panel dotkowy - zaczynając od góry (ze strony głośnika -oraz przycisku power).
Układamy element dokładnie, żeby potem nie było problemów z zamknięciem telefonu.

Dołączona grafika

4.Następnie ostrożnie wkładamy dół i wciskamy
5.Przykręcamy dwie śrubki, nie za mocno - nie za lekko.
6.Gotowe!


Niby proste - a wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Myślę, że poradnik przyda się dla osób, którym często jakiś element w iPhonie nie działa.
Od czegoś trzeba zacząć!

Proszę o nie kopiowanie poradnika na inne fora, gdyż został wykonany przezemnie (Zdjęcia,opis) specjalnie dla MyApple.

#2 ejnik

ejnik
  • 296 postów

Napisano 11 maja 2010 - 16:29

A czy dało by radę byś pokazał jak rozebrać ekran by od środka go wyczyścić ?? Bo mam tam sporo kurzu który mnie irytuję a każdy poradnik jaki znajdę kończy się na wyjęciu całości tą przyssawką...

#3 FlashGordon

FlashGordon
  • 196 postów
  • SkądPoznan, Wielkopoland, Poland

Napisano 11 maja 2010 - 22:24

Nie umniejszając zasług autora, proponuję zajrzeć również pod link: iPhone 3G S image - Photos: Cracking open the iPhone 3G S - CNET News - tam opis jest mniej dokładny, ale zdjęć więcej krok po kroku. Opisane między innymi jak oddzielić digitizer od LCD. Sam wczoraj otwierałem poupadkowego 3GSa. Poszło jak spłatka. Niestety oddzielenie digitizera od ramki to już większa zabawa i potrzebna jest do tego nagrzewnica (teoretycznie można suszarką).

Nota bene uwaga co do tasiemek, które są odpowiedzialne za niedziałanie czegoś tam jest jak najbardziej słuszna - mój się nie ładował. Co się okazało? W wyniku upadku odłączyła się taśma "4" ;)

#4 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 11 maja 2010 - 23:13

takie poradniki sa OK ale ostrzegam mniej wprawnych -nie probujcie bo zepsujecie :) trzeba miec chociaz minimalne obycie ze srubokretem zeby sie zabierac nawet z poradnikiem.

#5 anol

anol
  • 27 postów

Napisano 29 maja 2010 - 22:11

antena super poradnik, rozebrałem ip bo był strasznie brudny,(delikatnie to zrobiłe), złożyłem i wszystko gra, poza jednym nie łapie zasięgu, czasami chwyci na jedną kreskę nawet pojawi się napis era i zaraz znika, i co z tym fantem?, ps. juź przekopałem forum

#6 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 00:04

pewnie rabnieta plyta glowna brawo gratuluje pomyslu :) w serwisie by za 50 zl wyczyscili a tak masz strat na 700....

#7 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2010 - 11:02

Wygrej HotAirem swichOF antenowy :)

#8 kawowy5g

kawowy5g
  • 22 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 14:28

A ja mam taki problem, że rozebrałem ip w celu poskręcania go od środka gdyż brakowała paru śrubek. Rozkręcałem go już któryś raz lecz tym razem pojawił sie problem a mianowicie nie działa lcd. iP działa bo go włączyłem i wibracje są. Taśma na pewno jest na swoim miejscu:D nawet lekko ją docisnąłem by sprawdzić czy faktycznie może sie obluzowała. Macie jakieś pomysły co to jest i jak to naprawić?:D

#9 ADAM12116

ADAM12116
  • 4 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 grudnia 2010 - 10:11

miałem podobnie, tez było czuć ze działa bo wibracje były jak go wyciszałem a obrazu niet, podłącz go pod kompa u mnie zadziałało i pojawił się obraz na lcd jak tylko go podpiołem pod itunes

#10 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 14:24

A ja mam taki problem, że rozebrałem ip w celu poskręcania go od środka gdyż brakowała paru śrubek. Rozkręcałem go już któryś raz lecz tym razem pojawił sie problem a mianowicie nie działa lcd. iP działa bo go włączyłem i wibracje są. Taśma na pewno jest na swoim miejscu:D nawet lekko ją docisnąłem by sprawdzić czy faktycznie może sie obluzowała. Macie jakieś pomysły co to jest i jak to naprawić?:D


pewnie rabnieta plyta glowna brawo gratuluje pomyslu w serwisie by za 50 zl wyczyscili a tak masz strat na 700....

#11 krystiano_kris

krystiano_kris
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 16:05

Witam , rozkręcalem swojego iPhona juz chyba z 10 razy i za każdym razem skręciłem i działa. -----Nie zabierajcie się za rozkręcanie jak nie macie pojęcia.---- Wymieniałem taśmę ponieważ nie działał przycisk wyłączenia. A jak się zabieracie za to, to skupcie się i pokolei róbcie wszystkie czynności. Ale spoko poradnik(nie kożystałem):)

#12 krzysiekao

krzysiekao
  • 47 postów
  • SkądOstrowiec Swietokrzyski, Poland

Napisano 13 marca 2012 - 17:59

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział, ale chcę o coś zapytać. Co może być przyczyną tego, że wyświetlacz w iPku 3Gs świeci mi na biało, ostatnio zmieniałem softa, ale dałem koledze do naprawy i obawiam się, że zrobił coś nie tak. Również nie działają mi wibracje, od czego to zależy ?.

#13 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2012 - 19:34

Nie odświeżaj wątków starszych niż 6 miesięcy.

Zgodnie z regulaminem, nie odświeżamy wątków starszych niż pół roku. Znajdź aktualny wątek traktujący o tym samym problemie i w nim kontynuuj dyskusję. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych