Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Film RMVB + napisy = jaki odtwarzacz ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#51 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 30 lipca 2009 - 07:47

albo sie nauczyc w koncu angola ;p


Hehe no to żeś poradził :lol:
Przeważnie oglądam z bratankiem i bratem więc ciężko jest powiedzieć dziesięcioletniemu dziecku "Jak chcesz oglądać z wujkiem film to się anglika naucz " :lol:
Pozdrawiam.

PS. A jak film jest po francusku? ;)

#52 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 30 lipca 2009 - 09:49

Witam.
Jak wyłączyć drugie napisy w Pym playerze tzn. jak w preferencjach załączę obsługę napisów to mam napisy i pod filmem i na filmie, a chcę usunąć te co są na filmie, jak wyłączę obsługę napisów zostają tylko te na filmie ale są tak małe że bym sobie musiał lupę sprawić. :/
Jak to zrobić?, już próbowałem wszystkiego co możliwe.
Pozdro.


Drugie napisy?

Tzn. wyłączasz obsługę napisów (odwołujesz zaznaczenie pola wyboru Preferencje > Ustawienia
napisów > Włącz obsługę napisów) i nadal na filmie wyświetlane są jakieś napisy?

Jeśli tak, to zapewne napisy te są „na stałe” wmontowane w film, będą widoczne także w QuickTime
i w innych odtwarzaczach i niewiele można z tym zrobić.

Swoją drogą, jeżeli chcesz umieścić napisy poniżej filmu, to musisz wyłączyć opcję „Używaj nowego
sposobu wyświetlania napisów”. Dopiero gdy to wyłączysz, to dostępny stanie się przycisk do ustalania
pozycji napisów na ekranie. Upewnij się też, że masz najnowszą wersję PYM Playera.

#53 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 30 lipca 2009 - 18:43

Fakt są wmontowane, właśnie wywaliłem napisy z katalogu i nadal są w filmie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

#54 contratempo

contratempo
  • 11 postów
  • Skądivy league

Napisano 26 listopada 2009 - 12:20

hej, przeczytałam cały temat, ale niestety nadal MPlayer nie odtwarza napisów. Nie wiem co robię nie tak, nie wszystko też rozumiem jak zrobić - niektóre z rzeczy o których mówicie, to dla mnie czarna magia. Bardzo proszę o pomoc, bo niedługo wyrzucę mój komputer przez okno ze złości. ;) Oto, co zrobiłam: 1. ściągnęłam Mplayer i potrzebne kodeki (essential ...) . Zainstalowałam, Mplayer działa, odtwarza .rmvb - oczywiscie bez napisów. 2. skopiowalam font Arial na pulpit, zmienilam jego nazwe na subfont, jest rozszerzenie ttf. Skopiowałam do folderu Content>Resources>MacOS 3. Otworzyłam Mplayer, włączyłam film (nazwa napisów identyczna jak tytul filmu) - film dziala, napisow nie ma. 4. W ustawieniach dodatkowych czcionka jest na: none, dodałam tę magiczną linię (-subcp cp1250 -subtitle-text-scale 3 -font subfont.ttf ) do advanced preferences i wywalilo mi caly program, 'abnormal program termination' - dopiero po jej usunieciu cokolwiek dziala. what to do? czy ktos moze mnie uratowac przed samotnym weekendem bez dr house'a? :)

#55 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 26 listopada 2009 - 13:57

Oto, co zrobiłam:
1. ściągnęłam Mplayer i potrzebne kodeki (essential ...) . Zainstalowałam, Mplayer działa, odtwarza .rmvb - oczywiscie bez napisów.
2. skopiowalam font Arial na pulpit, zmienilam jego nazwe na subfont, jest rozszerzenie ttf. Skopiowałam do folderu Content>Resources>MacOS
3. Otworzyłam Mplayer, włączyłam film (nazwa napisów identyczna jak tytul filmu) - film dziala, napisow nie ma.
4. W ustawieniach dodatkowych czcionka jest na: none, dodałam tę magiczną linię (-subcp cp1250 -subtitle-text-scale 3 -font subfont.ttf ) do advanced preferences i wywalilo mi caly program, 'abnormal program termination' - dopiero po jej usunieciu cokolwiek dziala.

what to do? czy ktos moze mnie uratowac przed samotnym weekendem bez dr house'a? :)


Napisałbym „użyj PYM Playera”, ale to byłoby zbyt proste, poza tym mógłby spotkać mnie ciężki zarzut
braku obiektywizmu w tej akurat kwestii. Masz do wyboru tyle różnych odtwarzaczy, które działają,
a używasz starej wersji MPlayera, która nie działa. Być może Twoja podświadomość broni się w ten
sposób przed spotkaniem z niewątpliwie czarującą osobowością głównego bohatera wspomnianego
serialu? Jeśli tak, to walka nie ma sensu, walczysz bowiem sama ze sobą.

Z drugiej strony walka ze sobą ma tę zaletę, że niezależnie od jej wyniku, zawsze jest się stroną
wygraną. Podsumowując więc, wyrzuć posiadanego MPlayera i wybierz sobie inny program:

PYM Player (sam pobiera napisy)
Mplayer OSX Extended (taki lepszy MPlayer)
VLC (wg mnie nie działa, ale niektórzy używają)

#56 contratempo

contratempo
  • 11 postów
  • Skądivy league

Napisano 27 listopada 2009 - 02:05

Napisałbym „użyj PYM Playera”, ale to byłoby zbyt proste, poza tym mógłby spotkać mnie ciężki zarzut
braku obiektywizmu w tej akurat kwestii. Masz do wyboru tyle różnych odtwarzaczy, które działają,
a używasz starej wersji MPlayera, która nie działa. Być może Twoja podświadomość broni się w ten
sposób przed spotkaniem z niewątpliwie czarującą osobowością głównego bohatera wspomnianego
serialu? Jeśli tak, to walka nie ma sensu, walczysz bowiem sama ze sobą.

Z drugiej strony walka ze sobą ma tę zaletę, że niezależnie od jej wyniku, zawsze jest się stroną
wygraną. Podsumowując więc, wyrzuć posiadanego MPlayera i wybierz sobie inny program:

— [URL="http://pym.uce.pl/pymplayer.html"]PYM Player[/URL] (sam pobiera napisy)
— [URL="http://mplayerosx.sttz.ch/"]Mplayer OSX Extended[/URL] (taki lepszy MPlayer)
— [URL="http://www.videolan.org/vlc/"]VLC[/URL] (wg mnie nie działa, ale niektórzy używają)


ach, nieoceniony diagnosto i demiurgu weekendowych Dr House'ów - MPlayer Extended działa :>
nie będę już walczyć sama ze sobą, a w zamian za to zobowiązuję się dokładniej śledzić kolejne wersje programów mac os iksowych - bo jak już samotność, ekhym, ekscytujące życie singla, to na całego! ;)

jedno małe "ale" - nie mam polskich ogonków. da się to jakoś naprawić?

a VLC nie lubi się z .rmvb, tym bardziej z .txt (u mnie działa tylko z .srt, ale pewnie też mam starą wersję, nieuaktualnioną, etc.)

#57 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 27 listopada 2009 - 04:33

zobacz realplayer poniewaz RMVB format jest stoworzony przez ta firma ktora stworzyla realplayera VLC nowy powinien czytac napisy do rmvb Moja opinia rmvb jak i innefrmaty avi divx xvid itp szkoda wzroku lepiej obejrzec dvd albo rip BR jako mkv :) az milo ogladac i nie meczyc wzroku i ogladac film na ktorym widac 30% z 100%

#58 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 27 listopada 2009 - 11:20

jedno małe "ale" - nie mam polskich ogonków. da się to jakoś naprawić?


Posted Image

#59 contratempo

contratempo
  • 11 postów
  • Skądivy league

Napisano 27 listopada 2009 - 14:08

zobacz realplayer poniewaz RMVB format jest stoworzony przez ta firma ktora stworzyla realplayera

VLC nowy powinien czytac napisy do rmvb

Moja opinia rmvb jak i innefrmaty avi divx xvid itp szkoda wzroku lepiej obejrzec dvd albo rip BR jako mkv :) az milo ogladac i nie meczyc wzroku i ogladac film na ktorym widac 30% z 100%


RealPlayer nie czyta napisów, generalnie nie da się na nim zrobić nic
i tak, wiem, że .rmvb to realplayerowski format.

Gregory - god bless you :)

#60 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 07:21

RealPlayer nie czyta napisów, generalnie nie da się na nim zrobić nic


RealPlayer czyta napisy tylko muszą być załączone w pliku z filmem. Jest to jedyny program którym można jeszcze jakoś normalnie obejrzeć filmy rmvb na wolniejszych procesorach PPC. Osobiście omijam filmy w tym formacie - szkoda wzroku.

#61 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2011 - 09:48

Zgodnie z regulaminem, nie odświeżamy wątków starszych niż pół roku. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych