Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Film RMVB + napisy = jaki odtwarzacz ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 13 grudnia 2007 - 16:26

Ja juz tez mam Obywatel HEIDI mi pomogl!! pozdrawiam

#27 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 10 stycznia 2008 - 21:07

ale sie pier... z tymi napisami ja sciagnalem pym playera... na leo i mam dokladnie taka sama nazwe filmu jak i pliku z napisami i chodzi, bez kombinatorki i bez zadnego ustawiania...

tylko ost pojawil sie problem, otoz coraz czesciej nie zgrywaja mi sie w czasie napisy z filmem, na windzie jest wszystko ok, odkad zrobilem akutalizacje kodekow z realalternative... i na windzie wszystko ok, a na mac napisy sa o pare sek do przodu... ktos zna wyjscie z sytuacji???


#28 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 stycznia 2008 - 13:01

jezeli to opoznienie/przyspieszenie jest stale przy odtwarzaniu to mozesz poprawic je recznie. w mplayerze domyslnie -/+ 100ms jest pod "z" i "x".

#29 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 16 maja 2008 - 15:28

co zrobic jak mplayer otwiera rmvb ale bez obrazu? :(

#30 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maja 2008 - 15:39

co zrobic jak mplayer otwiera rmvb ale bez obrazu? :(


PymPlayer, mplayer, kodeki ze strony z mplayerem

#31 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 16 maja 2008 - 15:46

kodeki mam, wiec musze jescze pymplayer miec..?

#32 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 16 maja 2008 - 16:08

tak i powinno działać

#33 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 maja 2008 - 18:53

Do odtwarzania filmów w formacie rmvb niezbędne jest zainstalowanie dodatkowych kodeków ze strony MPlayer - The Movie Player.

Mnie to sie wydaje dosyc klarowne.

#34 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 17 maja 2008 - 19:08

ok ja tam wolę Pym Playera z tego powodu że mplayer nie chciał mi odtwarzać obrazu rmvb dziwne ale głos i napisy działały Po przejściu na pym playera problemy znikły i odtwarza wszystko, jest tylko jeden problem czasami(sporadycznie) brak jest synchronizacji pomiędzy napisami a mową w filmie. poradziłem sobie instalując subedita na winxp na parallels

#35 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 maja 2008 - 20:44

tylko ze pym player to mplayer. mplayer to aplikacja cli (command line interface) wiec masz tylko konsole z komunikatami. malo to wygone w uzyciu wiec masz do wyboru rozne gui (graphical user interface). pym to jedno z nich.

#36 piotrek2x

piotrek2x
  • 60 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 sierpnia 2008 - 21:26

Na Macbooku nie da sie PYM Playerem ogladac filmow - skacza..

Da sie to za to bez problemow zrobic mplayerem OSX.

Sciagasz: http://www1.mplayerh...rOSX_1.0rc1.dmg
Potem kodeki do rmvb: http://www1.mplayerh...86-20060611.zip

Potem sa 2 sposoby na napisy polskie:

I sposob:

Jednak prawdopodobnie da sie to zrobic bez tej calej zabawy w nastepujacy sposob:
1. Sciagamy z sourceforge czcionke subfont.ttf.
2. Otwieramy package MplaeraOSX.app i otwieramy Contents>Resources>External_Binaries
3. Tu otwieramy mplayer.app i do Contents>MacOs wrzucamy subfont.ttf
4. Ustawiamy w mplayerze subtitles-font na none.
5. W Preferences w lini dodatkowych polecen dopisujemy: -subcp cp1250 -subtitle-text-scale 3 -font subfont.ttf

Smiga.

II sposob (by martig)

1. Sciagamy z sourceforge czcionke subfont.ttf.
2. Wrzucam font do katalogu Fonts Tigera.
3. W mplayerze wybieramy kodowanie cp1250 i font subfont.ttf.

Smiga.

Problem z drugim sposobem jest taki, ze nie wiem, jak taki subfont.ttf bedzie obslugiwany przez system w innych programach. Pewnie nie bedzie mial polskich literek i uwazam, ze bezpieczniej jest go wrzucic tylko do package mplayera.



Nie wiem jak innym ale ja zrobilem tylko pierwsza czesc instrukcji. zgralem mplayera (pym'a rowniez) oraz ten essential codec... i wgralem w odwrotnej kolejnosci niz podalem.

Filmy z rmvb zaczely dzialac, co wiecej napisy tez dzialaja:)

Pym ma fajna opcje ze front row dziala i mozna pausowac albo podglasniac/zciszac ....

pzdr

#37 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 sierpnia 2008 - 12:49

robilem jak piszecie i nie mam polskich znakow dalej w Mplyerze :( natomiast mam w PYM playerze bez tego wszystkiego

#38 Viperaberus

Viperaberus
  • 5 postów

Napisano 22 grudnia 2008 - 20:00

Ja pierdziu. A nie da się po prostu zainstalować czegoś i tyle? Z tego co tu czytam, to trzeba być hackerem jakimś, żeby sobie film obejrzeć na MACu. "Otwieramy package MplaeraOSX.app" co to jest package? Świerzak jestem. :)

#39 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 stycznia 2009 - 00:32

klikasz prawym klawiszem myszki na mplayer.app i tam jest taka opcja show package :)

#40 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 18 stycznia 2009 - 22:40

A dlaczego nikt nie korzysta z VLC playera? Odtwarza dużo i można stream przez net robić i wiele innych. Napisy oczywiście też. Zdaje się że oddzielne pliki audio i video można wrzucać.
Po prostu działa: VideoLAN - Free and Open Source software and video streaming solutions for every OS!

#41 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 19 stycznia 2009 - 00:17

A dlaczego nikt nie korzysta z VLC playera? Odtwarza dużo i można stream przez net robić i wiele innych. Napisy oczywiście też. Zdaje się że oddzielne pliki audio i video można wrzucać.
Po prostu działa: VideoLAN - Free and Open Source software and video streaming solutions for every OS!


VLC nie odtwarza RMVB.

---- Dodano 19-01-2009 o godzinie 00:19 ----

Ja pierdziu. A nie da się po prostu zainstalować czegoś i tyle?
Z tego co tu czytam, to trzeba być hackerem jakimś, żeby sobie film obejrzeć na MACu.

"Otwieramy package MplaeraOSX.app" co to jest package? Świerzak jestem. :)


Ten opis pochodzi z dawnych czasow, jak jeszcze Pym Player nie dzialal na Intelach. Teraz wystarcza kodeki i Pym player, nie trzeba nic kombinowac..

#42 Pioter

Pioter
  • 26 postów

Napisano 22 stycznia 2009 - 21:25

WIec obecnie sytuacja wyglada tak majac Mplayera dogrywamy kodeki z wyzej podanego miejsca i mozemy ogladac reale (biedronki tez :grin: )

#43 paradox

paradox
  • 33 postów
  • SkądParyz /Zawiercie

Napisano 27 lutego 2009 - 00:47

ha ale sie wystraszylem czytajac ten temat od pierwszego posta, lol Tez jestem swierzakiem i jak zaczolem czytac o tej kombinatorce z napisami to zatensknilem odrazu za Vista, ale widze ze juz nie trzeba tego robic i to lubie . Pozdrawiam

#44 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 17 marca 2009 - 11:47

jezeli ktod ma filmy rmvb i koniecznie chce zrobic ich konwersje na bardziej zjadliwy format polecam Kigo Video Converter.app smiga jak marzenie i jest darmowy.

#45 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2009 - 17:45

Kigo Video Converter.app smiga jak marzenie i jest darmowy.

Zassałem instalkę w formacie DMG pod Intela (bo taki mam procek). Jednak nie konwertuje mi RMVB... Blotniaks Możesz odesłać swój programik albo podać namiar skąd go mogę wziąć?

Dziękuję :)

#46 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 26 maja 2009 - 02:02

Jakby ktos jeszcze nie wiedzial to jest nowy MPlayer z RMVB

MPlayer OSX Extended

#47 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 26 maja 2009 - 05:41

MPlayer OSX Extended ciągnie bez problemu RMVB,ma więcej kodeków w sobie niż zwykły MPlayer,ja go używam

#48 SKOLMAN_MWS

SKOLMAN_MWS
  • 130 postów

Napisano 26 maja 2009 - 20:30

szkoda tylko ze ten nowy MPlayer zawiesza nawet caly system i nie jest taki szybki jak port dla systemu MorphOS

#49 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 29 lipca 2009 - 16:45

Witam. Jak wyłączyć drugie napisy w Pym playerze tzn. jak w preferencjach załączę obsługę napisów to mam napisy i pod filmem i na filmie, a chcę usunąć te co są na filmie, jak wyłączę obsługę napisów zostają tylko te na filmie ale są tak małe że bym sobie musiał lupę sprawić. :/ Jak to zrobić?, już próbowałem wszystkiego co możliwe. Pozdro.

#50 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 01:10

Prosta rada jak sciagasz rmvb to sciagaj juz z lektorem to raz :) albo sie nauczyc w koncu angola ;p Jak juz masz rmvb z lektorem to sciagnij sobie real player i tym odtwarzaj :) bo rmvb jest formatem real playera :) proste




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych