Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nawigacja z mapami offline - z czym w podróż po Europie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 The_Pilgrim

The_Pilgrim
  • 4 postów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 14:32

Witam, Szukam i szukam - pomysłów jednak jakos brak. Wybieram sie w podróż po Europie i będę potrzebował nawigacji. A że nie uśmiecha mi sie roaming i zasysanie danych, za które zapłacę jak za zboże ;) to co polecacie? Czy jest jakas nawigacja, która ma mapy offline i korzysta jedynie z satelity GPS? Chodzi mi o oryginalne oprogramowanie ze Store'u, ale tez i za rozsądną cenę. Będę wdzięczny za pomoc, jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

#2 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 29 kwietnia 2010 - 14:38

iPhone - Nawigacje GPS

#3 The_Pilgrim

The_Pilgrim
  • 4 postów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 14:53

No wlasnie problem w tym, ze nie moglem znalezc nic konkretnie o tym.. Jesli zle lub niedokladnie szukalem - usune ten temat. Tylko naprowadzcie prosze.

#4 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 14:56

no wszystkie nawigacje typu tomtom itp. mają swoją baze i nie łączą sie tak jak google maps

#5 The_Pilgrim

The_Pilgrim
  • 4 postów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 15:02

Super, dzieki. A jest jakis relatywnie niedrogi? - nie musi byc po Polsku. TomTom kosztuje niestety sporo :(

#6 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:39

Sygic, o polowe tanszy od tt i navigona (cala europa). Sa tansze ale chyba nie warte uwagi glownie ze wzgledu na słabsze mapy. Sam mam tt cała europa, navigon jest całkiem całkiem ale tt jak dla mnie jest kapke lepszy i mapy ma swiezsze, jak po autostradach będziesz tylko jeździł to każdy z tych 3 będzie dobry. Jakiego masz iphona? Radzę zainwestować w tt car kit lub coś podobnego bo je zawiedziesz na tym GPS co jest w iphonie :P Szerokiej drogi!

#7 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 kwietnia 2010 - 23:18

Mapy są praktycznie te same. Akurat najważniejsza jest logika prowadzenia do celu. Tutaj chyba IGO wypada najlepiej. Sygic jest najtańszy z przyzwoitych. Oprócz tego są Copilot, Navigon, TomTom i jeszcze coś czego nie pamietam. Absolutnie odradzam NDrive.

#8 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:31

aczkolwiek z porównania cenowego wychodzi, że dla osoby podróżującej po Europie korzystniej wychodzi Navigon niż TomTom, ponieważ Polska łapie się u Navigona także w wersji Europe, zaś u TomToma aby jeździć po Polsce i Europie musisz kupić zarówno western jak i eastern

#9 The_Pilgrim

The_Pilgrim
  • 4 postów

Napisano 30 kwietnia 2010 - 16:01

DZIE-KU-JE :) Mam iPhone 3Gs nówka sztuka. Chyba pojde w tego Sygic'a - poczytalem i jest pozytywnie, a zawsze to 200zl a nie 400 ;)

#10 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2010 - 16:13

Moim zdaniem, a testowałem wszystkie navigacje. Wygrywa NAVIGON

#11 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 30 kwietnia 2010 - 16:44

Moim zdaniem, a testowałem wszystkie navigacje. Wygrywa NAVIGON


a' propos ktoś się orientuje jak wyglada odpłatność za aktualizację kolejnych wersji map na navigona lub tomtoma? Trzeba płacić za każdym razem? Jak już było to proszę o odesłanie.

#12 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 01 maja 2010 - 12:54

aczkolwiek z porównania cenowego wychodzi, że dla osoby podróżującej po Europie korzystniej wychodzi Navigon niż TomTom, ponieważ Polska łapie się u Navigona także w wersji Europe, zaś u TomToma aby jeździć po Polsce i Europie musisz kupić zarówno western jak i eastern


Juz nie, tomtom wypuscil rowniez cala Europe w jedym, wiem bo mam, cena 99€, navigon jest 10€ tanszy... Co do wiekszosci uzytkownikow navigona to jest tego prosta przyczyna, navigon był pierwszy, tt wyszedł dość pozno, wiec ludzie którzy wydali kasę na navigona który jest bardzo dobry nie bedą się pchac w tt który moim zdaniem jest kapke lepszy.

Co do map to się nie zgodzę, navigon chwile już nie uaktualnil map na iPhone, tt to zrobił wraz z ostatnim updatem i zauważyłem ze jest kilka nowopowstalych rond które navigon nie wyświetla a tt już tak, to tylko przykład!

summerinparis33... Update aplikacji i w tym map (jak są) są darmowe, płacisz tylko za dodatki typu hdtraffic lub panorama view itp.

#13 Jaroslaw_L

Jaroslaw_L
  • 1 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 08:34

Witajcie! Napierw chce przeprosic za mozliwe bledy - jestem obcokrajowcem (emigrantem?) - projektuje tutaj wnetrza. Lubie podrozowac. Czesto korzystam z Map. Powiem, jak to robilem na Ukrainie... Mam iMac'a, wiec lacze iPhona z internetem przez wi-fi. W Mapsach (w oryginalnym programie) szukam drogi, albo poprostu przegladam (w roznej skali) potrzebny teren. Wylaczam Maps. Wylaczam wi-fi i !!!wylaczam uzycie internetu przez operatora!!! ale nie wylaczam 3G i lokalizacje. Na terenie poprosu wlaczam Maps i korzystam z nich - mapy so w pamieci "cash". Moge zblizac, oddalac, ... - mam to, co ogladalem kiedy bylem podlaczony przez wi-fi. W Polsce mam karte od OrangeGo i nie wiem jak wylaczyc internet - menu ustawien jest zaleznym od operatora - na Ukrainie mialem inne nie tylko opcje ale interfejs menu! Teraz nawet jesli "sciagnelem" w stary sposob mapy i wlaczam Maps na terenie - ponownie sie scagaja, chociaz so oni w "cashu". Dobra - "scagneli sie". Wychodze z Maps i wchodze jeszcze raz - znowu "scagaja sie", chociaz sekunde temu scagnelem!!! Oszukanstwo, kurcza! Wiec, pytanie: jak wylaczyc uzycie internetu przez operatora? Jeszcze "fajna" opcja OrangeGo. W gorach skonczyli sie ... srodki na koncie. Za dobe otrzymalem okolo 100 sms'ow "Brak sradkow na koncie". Myslalem ze rozpiepsze ten telefon! Jak to zwalczyc? Z gory wdzieczny i jeszcze raz przepraszam za bledy i uzycie angielskich terminow...

#14 andpgud

andpgud
  • 30 postów

Napisano 02 marca 2011 - 09:12

Juz nie, tomtom wypuscil rowniez cala Europe w jedym, wiem bo mam, cena 99€, navigon jest 10€ tanszy... Co do wiekszosci uzytkownikow navigona to jest tego prosta przyczyna, navigon był pierwszy, tt wyszedł dość pozno, wiec ludzie którzy wydali kasę na navigona który jest bardzo dobry nie bedą się pchac w tt który moim zdaniem jest kapke lepszy.

Co do map to się nie zgodzę, navigon chwile już nie uaktualnil map na iPhone, tt to zrobił wraz z ostatnim updatem i zauważyłem ze jest kilka nowopowstalych rond które navigon nie wyświetla a tt już tak, to tylko przykład!

summerinparis33... Update aplikacji i w tym map (jak są) są darmowe, płacisz tylko za dodatki typu hdtraffic lub panorama view itp.



Wlasnie szukam tego TomTom na cala europe i nie moge znalesc. Jest tylko eastern í western.

#15 winterfresh74

winterfresh74
  • 140 postów

Napisano 02 marca 2011 - 11:50

Cała Europa TomTom jest tylko w innym appstore np Wielka Brytania albo Niemcy. Nas firma TomTom traktuje jak głupich frajerów co to po całej EU nie podróżują ewentualnie nie potrafią obsłużyć jednej aplikacji. Ciekawe czy to jest wstawione przez TomTOm Polska czy może ktoś inny tak wykombinował

#16 andpgud

andpgud
  • 30 postów

Napisano 04 marca 2011 - 10:36

wlasnie sprawdzalem na british i nie ma na cala europe. Przeciez to bez sensu tak robic. Bo no jak chcesz jechac do niemiec i danii z PL, to juz jest problem -.-

#17 andpgud

andpgud
  • 30 postów

Napisano 13 marca 2011 - 14:44

A moze navigon jest lepszy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych