Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacja silnika MyApple.pl (2010)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
260 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 kwietnia 2010 - 07:06

Dołączona grafika

Dzisiejszej nocy MyApple przeszło kolejną, znaczącą modernizację. W związku ze stale rosnącą liczbą odwiedzających nas osób postanowiliśmy wprowadzić kilka istotnych zmian  w naszym serwisie.

Najważniejszą nowością jest przeniesienie całego portalu na nowy silnik vBulletin 4. Wprowadza on m.in. takie dodatki jak długo planowane przez nas blogi. Od dnia dzisiejszego każdy z redaktorów będzie mógł prowadzić swój osobisty blog, na którym będą mogły pojawiać się tematy związane nie tylko z tematyką Apple. Oprócz redaktorów, dostęp do autorskiego bloga będą mogli otrzymać zarejestrowani użytkownicy MyApple.pl. Warunkiem prowadzenia bloga jest przedstawienie administracji pomysłu na jego prowadzenie, ogólnej tematyki i swoich dotychczasowych artykułów.

Szata graficzna portalu pozostała w możliwie dużym stopniu nie zmieniona. Postanowiliśmy jej nie zmieniać, naszym zdaniem doskonale się sprawdza i nawiązuje stylem do produktów Apple. Przeprojektowaniu natomiast uległ cały szkielet głównej strony zawierającej wiadomości. Od tej chwili wszystkie komentarze pojawiające się pod newsem są oddzielone od forum. Strona główna i forum żyją swoim własnym życiem. Na belce nawigacyjnej pojawiły się linki do wspomnianych wcześniej blogów oraz poczty. Dostęp do konta pocztowego w domenie MyApple mają wszyscy użytkownicy należący do grupy Pro.

Dłuższe artykuły i wiadomości będą stronicowane. Dzięki temu nasi czytelnicy nie będą czuć się przytłoczeni ilością publikowanego tekstu. Forum dyskusyjne pozostawiliśmy bez zmian. Jedyną ważną nowością jest boczne menu w którym wyświetlane będą wiadomości ze strony głównej i blogów. Boczne menu na forum można łatwo ukryć klikając w zakładkę.

Na warsztat trafił system wyszukiwania oraz zarządzanie załącznikami. Wyszukiwanie odbywa się teraz efektywniej, możemy dokładniej określić kryteria. Co do załączników: otrzymaliśmy nowy UI zarządzania. Mamy swój prywatny katalog dodanych plików z możliwością przeciągania elementów do publicznego katalogu, w celu udostępnienia ich na forum. Jest też możliwość dodawania wielu załączników jednocześnie.

Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany spotkają się z Waszym poparciem :)

http://myapple.pl/co...myapple-pl.html

Komentarze dotyczące nowego silnika MyApple jak również znalezione niedociągnięcia możecie zgłaszać tutaj.

Ciągle wprowadzamy niektóre zmiany także bardzo przepraszamy za wszelkie zaistniałe niedogodności. Niektórzy zgłaszają problem z logowaniem - prosimy o skasowanie starych cookies i wyczyszczenie cache przeglądarki.

#2 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 25 kwietnia 2010 - 08:41

U mnie nie działa strona główna (to znaczy aby na nią wejść muszę wejść na forum a potem nacisnąć na logo MA)

#3 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 25 kwietnia 2010 - 08:52

Hmm... A co się stało z opcją "Zobacz wszytskie posty napisane przez użytkownika", która była w profilu? Wiem, teraz też jest taka, ale ona nie działa poprawnie... Widoczne jest tylko 81 moich pierwszych postów.(Ta opcja była bardzo przydatna, gdyż widziałem, czy ktoś odpowiedział w wątkach w których pisałem posty.) Po za tym co się stało z komentarzami pod artykułami? Jako niezalogowany widzę wszystkie; jako zalogowany widzę tylko jeden...

#4 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2010 - 09:27

A mnie się nie podoba i to bardzo, nowy wygląd.. :( to wszystko jest teraz takie jak na innych forach, a przynajmniej takie mam wrażenie. Wcześniej to wszystko było w pewnym sensie "jedyne w swoim rodzaju", a teraz wszystko jest wielkie, nieczytelne, w ogóle odnoszę wrażenie ogólnego chaosu, jednym słowem do d**y... :( po kiego teraz są takie wielkie litery..? szkoda.. naprawdę.. jestem rozczarowany tym wyglądem i chyba zrezygnuję z tego forum, mimo że uwielbiam, albo raczej uwielbiałem tu wchodzić.. :| jeśli tak ma zostać na stałe, to trudno. Poszukam innego forum.

#5 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 25 kwietnia 2010 - 11:25

Hm, nie wiem dlaczego, ale jakoś taki zagubiony się tu czuję. Jacyś znajomi, blogi, jakieś nowe załączniki - za dużo tego wszystkiego. Poza tym mam kilka pytań: - brakuje mi funkcji pokazywania postów jedynie z kategorii iPhone bądź iPod - tak jak to można było zrobić wcześniej za pośrednictwem tej belki na górze. Na dobrą sprawę interesują mnie posty jedynie z tych kategorii (zresztą jak i z pewnością większej ilości użytkowników tego forum), czy można do tego jakoś wrócić? Albo czy jest to gdzieś ukryte (możliwe, że nie połapałem się jeszcze, gdzie to się znajduje)? - czy da radę, jak kiedyś, spersonalizować działy, jakie mają być wyświetlane na forum? Wiem, że można je 'zwinąć' - ale wtedy w 'nowe posty' nadal pokazują mi się wszystkie posty, z czego znaczna część po prostu mnie nie interesuje.

#6 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 25 kwietnia 2010 - 11:40

Czy tylko ja po zalogowaniu się, pod newsem na stronie głównej widzę tylko jeden (pierwszy) komentarz..?? jak się wyloguję to widzę wszystkie (>50). o co chodzi?! kwestia mojej przeglądarki (Safari 4.0.5, nawet ją wyzerowałem żeby zobaczyć czy coś to da ale nic.)

#7 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 25 kwietnia 2010 - 11:48

przerobiliście to jak allegro na początku było czysto schludnie i na poważnie teraz jest dziecinada i nawalone tego wszystkiego

#8 iPawelski

iPawelski
  • 224 postów
  • SkądAberdeen

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:48

Ale magia! Przełączyłem się na tryb czarno-biały a strona wygląda wciąż tak samo. :D

#9 TiCus

TiCus
  • 143 postów
  • SkądUK

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:51

- czy da radę, jak kiedyś, spersonalizować działy, jakie mają być wyświetlane na forum? Wiem, że można je 'zwinąć' - ale wtedy w 'nowe posty' nadal pokazują mi się wszystkie posty, z czego znaczna część po prostu mnie nie interesuje.


Ja rowniez byl bym zainteresowany wyborem przy wyswietlaniu "nowe posty". Glownie interesuje mnie grupa tematyczna "iphone". Tak wiec zwracam sie z prosba (o ile jest to mozliwe), zeby np. po najechaniu na "nowe posty" byla mozliwosc wyboru iphone, ipod, mac itp. Z cala pewnoscia bedzie to ulatwienie dla wielu uzytkownikow, zwlaszcza jezeli interesuja ich tylko watki z wybranej grupy tematycznej.
Goraco pozdrawiam

#10 bohen25

bohen25
  • 127 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:52

beznadzieja-jak mam teraz przeglądać wątki tylko i wyłącznie o iphonie-inne mnie nie interesują?

#11 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:56

Trzeba będzie się przyzwyczaić do nowości. mam tylko jedno pytanie, czemu nie mogę wgrać avatara? Wywala mi "Invalid File". Obrazek ma dobre rozmiary...
Width: 77
Height: 79
File size: 10.8 KB
http://busted.pl/img/av-335-bn.png

#12 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:58

Hmm, nie można już edytować własnych postów?

#13 TiCus

TiCus
  • 143 postów
  • SkądUK

Napisano 25 kwietnia 2010 - 12:58

- brakuje mi funkcji pokazywania postów jedynie z kategorii iPhone bądź iPod - tak jak to można było zrobić wcześniej za pośrednictwem tej belki na górze. Na dobrą sprawę interesują mnie posty jedynie z tych kategorii (zresztą jak i z pewnością większej ilości użytkowników tego forum), czy można do tego jakoś wrócić? Albo czy jest to gdzieś ukryte (możliwe, że nie połapałem się jeszcze, gdzie to się znajduje)?
- czy da radę, jak kiedyś, spersonalizować działy, jakie mają być wyświetlane na forum? Wiem, że można je 'zwinąć' - ale wtedy w 'nowe posty' nadal pokazują mi się wszystkie posty, z czego znaczna część po prostu mnie nie interesuje.



Ja rowniez byl bym zainteresowany wyborem przy wyswietlaniu "nowe posty". Glownie interesuje mnie grupa tematyczna "iphone". Tak wiec zwracam sie z prosba (o ile jest to mozliwe), zeby np. po najechaniu na "nowe posty" byla mozliwosc wyboru iphone, ipod, mac itp. Z cala pewnoscia bedzie to ulatwienie dla wielu uzytkownikow, zwlaszcza jezeli interesuja ich tylko watki z wybranej grupy tematycznej. //code zrobione
Goraco pozdrawiam


P.S. Chetnie bym przeedytowal poprzedni post, ale choc bardzo sie staralem nie moglem znalezc :EDIT:

#14 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 kwietnia 2010 - 13:02



P.S. Chetnie bym przeedytowal poprzedni post, ale choc bardzo sie staralem nie moglem znalezc :EDIT:


Automatyczne łączenie postów po sobie też by mogło wrócić ... mam nadzieję, że to błędy wieku dziecięcego.
Ps. bardzo podoba mi się nowe okienko logowania, wreszcie nie trzeba będzie się z tym siłować na iPhone i iPadzie.

#15 MrMajek

MrMajek
  • 123 postów
  • SkądTrzebiatów

Napisano 25 kwietnia 2010 - 13:11

jak dla mnie - straszna porażka. nowe allegro, nowy youtube a teraznowe myapple. miałem ta strone jako startowa w przegladarce ale od dziś podziekuje.

#16 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2010 - 17:15

Automatyczne łączenie postów po sobie też by mogło wrócić ... mam nadzieję, że to błędy wieku dziecięcego.
Ps. bardzo podoba mi się nowe okienko logowania, wreszcie nie trzeba będzie się z tym siłować na iPhone i iPadzie.


toć jest specjalna wersja MyApple na iPhone o.o

#17 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 kwietnia 2010 - 19:10

toć jest specjalna wersja MyApple na iPhone o.o


Ale na iPadzie już ta specjalna wersja niespecjalnie jest potrzebna a zalogować się trzeba...

#18 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 25 kwietnia 2010 - 19:42

Ja rowniez byl bym zainteresowany wyborem przy wyswietlaniu "nowe posty". Glownie interesuje mnie grupa tematyczna "iphone". Tak wiec zwracam sie z prosba (o ile jest to mozliwe), zeby np. po najechaniu na "nowe posty" byla mozliwosc wyboru iphone, ipod, mac itp. Z cala pewnoscia bedzie to ulatwienie dla wielu uzytkownikow, zwlaszcza jezeli interesuja ich tylko watki z wybranej grupy tematycznej.
Goraco pozdrawiam:


Zrobione, dodaliśmy iPhone i iPod po wybraniu opcji Nowe Posty.

Nad resztą zmian pracujemy...

#19 maciek01

maciek01
  • 67 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 25 kwietnia 2010 - 20:50

A mnie się tam nowa wersja strony. Ps. Koledzy i koleżanki dajmy administratorom trochę czasu na dopracowanie serwisu. Nie da się wszystkiego zrobić od razu.

#20 Beck

Beck
  • 237 postów
  • SkądUK

Napisano 25 kwietnia 2010 - 21:31

Hej, gdzie podziały się wszystkie działy z pomocą. Mam pytanie związane z OSX ale nie mam pojęcia gdzie popełnić posta!

#21 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 26 kwietnia 2010 - 08:20

A ja na nowym forum mam problem z moim profilem Połączyło mi dwa profile w jeden, mój i czyjś np przy wyszukiwaniu moich postów wyskakują mi 2 nie moje posty, Avatar i podpis też nie mój

#22 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 26 kwietnia 2010 - 08:25

Nie mam opcji edycji własnego postu, a chciałem dodać że zdjęcie w profilu też nie moje :P Co do edycji własnych postów to jest ona nie dostępna czy tylko ja tak mam ?

#23 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 26 kwietnia 2010 - 08:37

Znalazłem moje posty
http://myapple.pl/se...?searchid=97573
A tu są oba profile które zostały połączone

tores

i

tores.

ten z kropką na końcu to ja
Lista u

#24 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 26 kwietnia 2010 - 14:33

Nowe ikonki, że w danym dziale są nowe wiadomości bardzo mi się podobają, to na plus. Jednak gdy już wejdziemy w dział i widzimy nowe tematy, to ta czerwona kopertka już tak ładnie nie pasuje, zdecydowanie niebieska byłaby lepsza moim zdaniem ;). Na razie wszystko idzie dobrze, mam nadzieję, że w tym tygodniu wszystko już wróci do normy i w pełni będzie się można cieszyć forum ;). pozdrawiam, ed00c

#25 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 26 kwietnia 2010 - 14:35

Aaaa mój błąd, nowe posty są w niebieskich kopertach ;P. Tylko ten "gorący temat" chyba lepiej wyglądał by w ciemniejszym odcieniu niebieskiego. No i przydała by się opcja edycji postu ;).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych