Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple wzywa Gizmodo do zwrotu nowego iPhone'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 10:34

[newshuge]http://farm4.static.flickr.com/3621/3447314400_1049ab4552_o.jpg[/newshuge]
W związku z ostatnimi przeciekami dotyczącymi zdjęć i materiałów wideo nowego iPhone'a, Apple wystosowało list do redaktora serwisu Gizmodo żądając zwrotu aparatu.


Treść listu napisana przez SVP Apple, Bruce'a Sewella, zawiera żądanie zwrotu skradzionego aparatu. Jak zauważył serwis, Apple we wcześniejszej rozmowie telefonicznej z Gizmodo, użyło zwrotu "skradzione" a nie "znalezione" co można traktować jako groźbę i próbę wywarcia presji na redakcji. Redaktor serwisu poprosił o oficjalne pismo w tej sprawie i dostał je. Poniżej zamieszczamy jego treść:


Dołączona grafika



Wszystko wskazuje na to, że nowy iPhone, którego zdjęcia zaprezentowaliśmy wczoraj, to prototyp nowej wersji iPhone 4 - telefon zgubił w jednym z pubów kilkanaście kilometrów od siedziby Apple inżynier Apple ds. oprogramowania, Gray Powell. Ponieważ jest to prawdopodobnie prototyp, trudno określić jak wyglądać będzie ostateczna wersja aparatu, jednak mniej więcej wiadomo, jakie nowe funkcje będzie posiadał, oto one:


Bardzo prawdopodobne:

- przednia kamera do rozmów/konferencji wideo
- znacznie ulepszona tylna kamera z flashem
- ulepszona ekran, większa rozdzielczość (być może 960x460 )
- drugi mikrofon (redukcja szumów)

Mniej prawdopodobne (Apple wciąż nad tym pracuje):


Dołączona grafika



- wyjmowana bateria o większej pojemności niż dotychczasowe
- karta Micro-Sim zamiast standardowej SIM
[newsindexhuge]http://farm4.static.flickr.com/3578/3446501135_2269cfaaf7_o.jpg[/newsindexhuge]
[newsindexsmall]http://farm4.static.flickr.com/3348/3447314526_41747f6867_o.jpg[/newsindexsmall]

#2 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:30

ale apul grozi :D

#3 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:35

O jaaaa to oni serio zrobili takiego brzydala? fenk gad, że to tylko prototyp, może się jeszcze obudzą.

#4 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:36

Inzynier appla gubi prototyp nowego iphona w pubie.Chyba tylko amerykanie sa tak glupi zeby w to uwierzyc ;)

#5 iPawelski

iPawelski
  • 224 postów
  • SkądAberdeen

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:47

Gwoli ścisłości - nie "kilkanaście kilometrów" tylko kilkadziesiąt. Odległość ta to 30 km.

#6 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:48

A ja był bym zawiedziony jeżeli to był faktycznie finalny wygląd tego telefonu, i nie chodzi mi tu o sam wygląd. To oczekiwanie i spekulacje przed premierą są najfajniejsze i szkoda było by sobie psuć niespodziankę. Ta czerwcowa prezentacja może stracić te emocje które towarzyszyły premierom poprzednich modeli. szkoda by było.

#7 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:51

gdyby finalna wersja tak wyglądała to 3Gs zostaje na długo w mojej kieszeni. I kamerki i inne udziwnienia mnie nie przekonują. Po prostu wygląda tragicznie.

#8 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:54

A mi sie to "nowe" podoba. :)

#9 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 20 kwietnia 2010 - 11:58

przecież to już nie iphone Wyciągana bateria? Karty micro sim, które do polski nie wiadomo kiedy dotrą. Ohydny kanciaty design. Nie, nie i jeszcze raz nie !

#10 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:02

przecież to już nie iphone
Wyciągana bateria?
Karty micro sim, które do polski nie wiadomo kiedy dotrą.
Ohydny kanciaty design.
Nie, nie i jeszcze raz nie !


A nowe MacBooki nie są "kanciaste"?
Jeden z nich leży właśnie na moich kolanach i widzę, że koresponduje designem z iPhone 4.0

#11 yahuto

yahuto
  • 323 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:07

Inzynier appla gubi prototyp nowego iphona w pubie.Chyba tylko amerykanie sa tak glupi zeby w to uwierzyc ;)


dokladnie

#12 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:08

Mnie interesuje tylko hardware w środku a szczególnie procek, pamięci ulotne i nieulotne(ich szybkość i pojemność), układ graficzny w soc. Liczy się tylko szybkość działania bo to jest najważniejszy aspekt co przekłada się na komfort użytkowania. Kamerki, srelki i inne cuda są drugorzędne jak dla mnie. 3GS jest szybki, ale nadal daleko do zadowalającej szybkości działania. Prawdopodobnie tutaj wąskim gardłem są układy flashowe, które są wolne. Mam nadzieję, że w 4G siedzi coś nowszego i szybszego. O 2G i 3G nie ma co pisać bo to pomyłka.

#13 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:11

O 2G i 3G nie ma co pisać bo to pomyłka.


Gdyby nie ta "pomyłka" nie byłoby 3GS i 4 ;)

#14 ejnik

ejnik
  • 296 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:12

A co z tymi kartami micro sim , czym to się dokładnie różni od zwykłej karty sim ?? I kiedy będą one dostępne w Polsce ??

#15 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:14

wystarczy przyciąć nożyczkami zwykłego sima i masz micro-sim a co do designu, to mnie też się podoba.

#16 KromuS

KromuS
  • 184 postów
  • SkądEłk / Ostrołęka

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:24

zdecydowana większość użytkowników uważa że zgubiony/skradziony iPhone 4 jest bardzo brzydki, ale przecież Apple musiało zmienić wygląd nowej generacji, ostatni był 3GS, a przed nim identyczny z wyglądu 3G. Nawet jeśli nowy iPhone nie będzie wyglądał tak jak ten prototyp, to i tak zmiany będą bardzo duże .. a mnie i tak się podoba taki wygląd i po 2G będzie to zapewne super szybka maszyna ;]

#17 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:30

mnie ten wygląd kojarzy się z wypadkową designu iPada i nowych iMaków

#18 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:31

wystarczy przyciąć nożyczkami zwykłego sima i masz micro-sim

Jesteś taki pewien to co napisałeś? Uzasadnij z punktu technicznego bo tylko tak można, że nie ma żadnej różnicy technologicznej między oboma układami chipowymi. Cokolwiek, schematy blokowe, wyliczenia matematyczne, potwierdzenia napięć i taktowań kwarcu obu układów chipowych.
Ja takiej wiedzy nie posiadam. Obawiam się, że Ty też. Być może oba układy chipowe są takie same, tylko micro sim został zminiaturyzowany, ale stawiając tak odważną tezę jak Twoja wypada przedstawić jakieś dowody techniczne, bo napisać to każdy może.

#19 Fajtlapek

Fajtlapek
  • 28 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:38

a może ten list od Apple to też FAKE... nie zastanawialiscie sie nad tym ? :)

#20 djkacza

djkacza
  • 11 postów
  • SkądWieliczka

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:39

no własnie zgadzam się, bo fajna jest ta "niespodzianka" od apple jak bd wyglądał.. a plotki tylko coraz bardzie trzymają w niepewności.. chodź ten list równie dobrze mozna było zprefabrykować. podrobić. ew mają taką ugodę zeby zobaczyć jak spodoba się ludziom nowy Ipek.. wg mnie największą niespodzianką i tak jak go zaprezentują, gdyż i tak w 60% bd inny niż ten niby prototyp ;) no raczej ważniejszy jest środek telefonu.. no chyba ze kupuje sie Iphone po to żeby mieć "jabłko" na obudowie

#21 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:39

zdecydowana większość użytkowników uważa że zgubiony/skradziony iPhone 4 jest bardzo brzydki, ale przecież Apple musiało zmienić wygląd nowej generacji

Jest zupelnie odwrotnie, nie wiem skad masz te informacje. spojrz na ankiete:

MacRumors Poll: Design of the Leaked Next-Generation iPhone - Mac Rumors

az 68% glosow to glosy ze design tego iphona jest lepszy od starego. 26% ze jest gorszy. mi to daje zdecydowana mniejszosc.
i to nie byle ankietka - 80 tysiecy glosow lacznie :)

#22 D154573R

D154573R
  • 304 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:39

Przejmujecie się. Jeśli jakaś sieć w Polsce będzie miała nowego iPhona to i karty będą. Co do wyglądu... Mam 3G i jak dla mnie to ten telefon jest brzydki. Jego tył to porażka na całej linii. Nawet HTC Desire mi się nie podoba i z wyglądu wolałbym HTC HD2. Prototyp wygląda na solidną konstrukcję. Wreszcie nie trzeba będzie dokupować futerałów, pokrowców itd. Jak już iP ma być brzydki to niech będzie solidny, metalowy i najlepiej wykonany z jednego kawałka aluminium ;) Tylko, czy Apple nie będzie chciało zarobić od tych firm, które produkują "ochraniacze" na iP? Skoro nowy iP będzie szybki (a powinien), to niech ma wymienną baterię. Dzięki temu nie sprzedamy go szybko a baterie sobie sami dokupimy.

#23 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:46

buhahah. marketing 1 klasa a i tak polowa ludu uwierzy. i grzecznosciowa forma ... zeby oddali. gdyby skradziono czy cokolwiek tego typu to by sie gizmo nie wyplacilo po rozprawach sadowych a do tego .... tak zgubil w pubie.... ta bo pracownicy dostają przed premiera żeby se poużywać i chodza z tym do pubu zeby wzbudzic sensacje.... taaa

#24 Beebok

Beebok
  • 30 postów

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:50

Heh, fake czy nie fake co to za różnica i tak nikt go nie kupi przed premierą! ale wystarczyło by choć odrobinkę rzetelności żeby nie kopiować głupoty w stylu rozdzielczość 960x460, bo nie istnieje taki format obrazu, jest to kwestia pomyłki nie wiem czyjej ale nagminnie się pojawiającej aczkolwiek prawdopodobna rozdzielczość ma być 960x640, czyli podwojenie rozdzielczości obecnej przy zachowaniu proporcji dla formatu ntsc, można się o tym przekonać nawet patrząc na zdjęcia tego rzekomego prototypu, bo nawet na nich ekran ma standardowe proporcje a nie mega panoramę!

#25 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 20 kwietnia 2010 - 12:54

gdyby finalna wersja tak wyglądała to 3Gs zostaje na długo w mojej kieszeni. I kamerki i inne udziwnienia mnie nie przekonują. Po prostu wygląda tragicznie.

A wg mnie wygląda całkiem ok, poza klawiszami regulacji głośności, które są okrągłe i mnie nie przekonują. Ogólnie jednak nowy iPhone jest bardziej męski z wyglądu, dotychczasowe wersje były obłe, może nieco bardziej ergonomiczne, ale przy tym strasznie kobiece. Ten nowy wreszcie przypomina bardziej telefon dla faceta:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych