Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki IPad -> WiFi czy WiFi +3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mr.Murphy

Mr.Murphy
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 18:55

Witam mam otóż pewne pytanie:
1.Czym się różnią te dwa Ipady, ale nie chcę postów pt. ten ma 3G, a ten nie. Chcę się dowiedzieć czym to się różni w praktyce. Z tego co wiem to 3G potrzebne jest w Telefonie, a jeżeli będę korzystał tylko z WiFi to chyba te 3G będzie zbędne.

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 kwietnia 2010 - 19:16

W praktycy różnią się tym, że model już dostępny nie ma 3G, a ten drugi będzie je miał. Czego oczekujesz więcej skoro nie ma innych różnic? 3G jest potrzebne do połączenia się z internetem za pomocą sieci GSM (komórkowej). Jeżeli będziesz używał iPada tylko w miejscach gdzie masz ostęp do WiFi - to owszem, 3G Ci nie potrzebne.

#3 ravd

ravd
  • 95 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 kwietnia 2010 - 19:26

A moim zdaniem bardzo mało się mówi o jeszcze jednej ważnej różnicy między wifi, a 3G - GPS.
Apple - iPad - View the technical specifications for iPad.

#4 Cyryl6

Cyryl6
  • 248 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 19:35

to dziwne bo na tym filmiku YouTube - iPad running several programs
wyraźnie widać że gps działa bo namierza, a wersji ipada z 3g jeszcze nie ma przecież

#5 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 kwietnia 2010 - 19:40

Fakt, jest w 3G A-GPS. A co do namierzania, może miał jakiś punkt wyszukany... albo w jakiś sposób znał położenie danej sieci WiFi? Nie wiem...

#6 klotek

klotek
  • 62 postów
  • SkądMiłkowice, Legnica, Poland, Poland

Napisano 04 kwietnia 2010 - 19:43

Z tego co rozumiem wg. Wikipedii,
WiFi ma "GPS" zintegrowany z "kartą" wifi, mniej precyzyjny.
A 3G ma osobny organ, taki jak w iPhonie.

#7 tymek666

tymek666
  • 84 postów
  • SkądButryny, PL

Napisano 04 kwietnia 2010 - 20:05

Oczywiste jest, że model tylko z wifi nie ma A-GPS, bo do tego potrzebny jest moduł gsm, ale GPS to chyba posiada. Jeśli bazuje on na wifi, to jaki sens ma wgrywanie tam map i nawigacji? Może w USA to jeszcze będzie działać, ale w EU to raczej nie. Jeśli to prawda, a wygląda na to, że tak, to jednak poczekam na model z 3G.

#8 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 kwietnia 2010 - 20:10

Z tego co ja rozumiem z tej wikipedii, to on pobiera lokalizację na podstawie danych z WiFi... więc praktycznie wcale może jej nie pokazać albo pokazać błędną.

Oczywiste jest, że model tylko z wifi nie ma A-GPS, bo do tego potrzebny jest moduł gsm, ale GPS to chyba posiada.


W sumie tak, ale jak wyłączysz internet i wyjmiesz kartę to też złapie sygnał, tyle,*że dłuuugo będzie szukał. Pomijam kwestie czysto techniczne jak to jest poupychane w kostkach.
Edit: dalej obstaję, że model z WiFi nie ma żadnego GPSu, nawet jakiegoś*słabego.

#9 Mr.Murphy

Mr.Murphy
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2010 - 20:41

Niepotrzebny Mi GPS, tylko mapa , więc wybór: IPad 32GB Wi-Fi. Dzięki wszystkim




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych