Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2G][3.1.3] Aktywacja MMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 KromuS

KromuS
  • 184 postów
  • SkądEłk / Ostrołęka

Napisano 07 marca 2010 - 10:28

Tourial dotyczy aktywacji fukncji MMS na telefonie iPhone 2G z OS 3.1.3. Jest to tłumaczenie instrukcji ze strony iSpazio i przeznaczone jest dla osób które miały już styczność z programami tj. MobileTerminal, WinScp bądź podobnymi, ponieważ nie tłumaczyłem jak krok po kroku połączyć się z telefonem itp.

Wymagania:
- jeśli masz zainstalowaną paczkę "asBattery", musisz odinstalować
- paczka
zawartość rozpakuj i wrzuć na telefon do głównego katalogu

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek podmian zaleca się zrobić backup następujących plików:
- /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter
- /Usr/sbin/BTServer
- /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist
- /Private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.MobileInternetSharing.plist


Następnie logujemy się przez MobileTerminal jako "root" i wpisujemy po kolei komendy:
cd /
chmod +x bpatch pltext chkapn
./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_tether_mms.bpatch


Powyższe komendy powinny zwrócić takie wiadomości:
[i] updating hash 22
[i] updating hash 43


jeśli zamiast tego ekran zwrata "killed" wpisz komendy ponownie.

następnie wpisujemy:
./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch
co powinno zwrócić:
[i] updating hash 22

ponownie, jeśli ekran zwróci "killed", ponawiamy komendę

ostatnie polecenie:
./bpatch /usr/sbin/BTServer BTServer_3.1.3_profiles.bpatch
które powinno zwrócić:
[i] updating hash 249
jeśli nie, postępujemy jak wyżej

Teraz pozostaje nadpisanie pliku:
/System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist
a mianowicie dopisujemy do niego te linijki:
mms


Restart telefonu - jeśli wszystko zrobiłeś jak należy, wszystko powinno być w porządku i fukcja MMS powinna działać.

#2 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 07 marca 2010 - 22:19

Od siebie dodam, że lepiej się połączyć przez putty na Win czy terminal na OS X żeby Was szlag nie trafił od przepisywania tych komenda na iPhonie.

#3 Kazzzek

Kazzzek
  • 38 postów
  • SkądEindhoven / Poznań

Napisano 09 marca 2010 - 21:32

następnie wpisujemy:
./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch
co powinno zwrócić:
[i] updating hash 22

ponownie, jeśli ekran zwróci "killed", ponawiamy komendę


Przy tym kroku pojawia się info, że nie możne znaleźć pliku...

#4 KromuS

KromuS
  • 184 postów
  • SkądEłk / Ostrołęka

Napisano 11 marca 2010 - 10:23

prawdopodobnie coś wpisałeś źle, bo też miałem taki problem

#5 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 16 marca 2010 - 00:54

Wchodzimy do root wpisujac komende "su" a potem haslo"alpine"? i potem po kazdej komendzie wciskamy enter czyli return na iphonie?

#6 KromuS

KromuS
  • 184 postów
  • SkądEłk / Ostrołęka

Napisano 17 marca 2010 - 00:47

Wchodzimy do root wpisujac komende "su" a potem haslo"alpine"? i potem po kazdej komendzie wciskamy enter czyli return na iphonie?


do "root" przynajmniej ja wchodzę wpisując login root i hasło alpine, no a potem po każdej komendzie enter

#7 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 20 marca 2010 - 12:44

Zrobilem inaczej, zainstalowalem z cydii paczke Enable MMS, jednak jest maly problem. Nie da sie zapisac ustawien MMS w ustawieniach internetu. Ustawienia internetu sie nei zapisuja a pod spodem sa mms i nie zapisuje sie APN oraz nie da sie wykasowac ostatniej linijki ktora w ustawieniach playa ma byc pusta. Wiecie moze jak zapisac te ustawienia? Moze w jakims pliku systemowym da rade to zrobic?

#8 Remek.B

Remek.B
  • 463 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 marca 2010 - 13:18

A jak wygląda kwestia zużycia baterii ? bo czytałem że używając "Enable MMS" wzrasta zużycie baterii

#9 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 20 marca 2010 - 13:51

Nic takiego nie zauwazylem. Wie ktos jak zapisac ustawienia?

#10 niou_ns

niou_ns
  • 60 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 marca 2010 - 14:26

Jest jeszcze jeden sposób - nadać uprawnienia wykonania (+x) na 'run_me' i po prostu go odpalić. Z tym, że nie rozumiem jednego - mam opcję modemu internetowego, ale mmsów jak nie było, tak nie ma!

#11 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 27 marca 2010 - 14:54

Dobra a macie jakis sposob na zapisanie tych ustawien? - Sorry ze sie powtarzam ale na zadnym forum nie wiedza jak to zrobic...

#12 niou_ns

niou_ns
  • 60 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2010 - 00:01

ok - problem rozwiązałem, mianowicie chodziło o to, że przy świeżym sofcie nie było problemu, po przywróceniu kopii zapasowej - kaplica. Problem polegał na tym, że moje sms.db zawierało wiele śmieci, które najwyraźniej blokowały użycie mms. Po przerobieniu tabel w bazie danych do takiego szablonu jak w świeżo utworzonym, czystym pliku sms.db, magicznie pojawiła się opcja mms. Użyłem SQLite Database Browser. Należy pamiętać, że przy podmiance sms.db należy ustawiać właściciela - pilnować, aby był 'mobile', a nie 'root', bo wtedy dostęp do bazy się sypie.

#13 Dr.0

Dr.0
  • 12 postów

Napisano 03 kwietnia 2010 - 08:58

następnie wpisujemy:
./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch
co powinno zwrócić:
[i] updating hash 22

ponownie, jeśli ekran zwróci "killed", ponawiamy komendę



Nie wiem co robię źle ale umnie wyskakuje ze nie mozna otworzyc CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch.

Ma ktos pomysł dlaczego ?

#14 whitewolfik

whitewolfik
  • 30 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 18:07

Wielkie dzięki za tutorial. MMSy śmigają aż miło :)

#15 fiodorov

fiodorov
  • 9 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 13:56

Czym z edytować /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist <<----- .plist ?????

#16 krasnalek

krasnalek
  • 64 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 13:58

niczym nie edytuj i bedzie ok :D

#17 tomkis

tomkis
  • 11 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 14:31

To jak jest z tym zwiększonym zużyciem baterii? Zauważył ktoś? Piszę do tych co odblokowali MMS'y tą metodą.

#18 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 14:53

Zużycie baterii wzrasta dramatycznie. U mnie z 4 dni spadło do 1 :confused:

#19 pepinoogorino

pepinoogorino
  • 12 postów

Napisano 16 maja 2010 - 22:30

@Dr.0 Jeżeli przeklejałeś linijki z forum to na pewno po drodze zgubiła ci się gwiazka. Dopisz ją z palca, albo nadaj prawa wykonania plikowi runme i on za ciebie zrobi już wszystko.

#20 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 18 maja 2010 - 13:09

Mam pytanko, w jaki sposób wpisywać komendy za pomocą WinScp? Bo jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji. Jestem już połączony z iP i widzę jego pliki. Tę paczkę też już skopiowałem do katalogu głównego.

#21 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2010 - 18:47

Zrobilem wszytsko zgodnie z poradnikiem, wszytskie komendy daly mi poprawne wyniki i nadal opcji MMS nie mam ani ikonki aparatu jak pisze wiadomosc ani w Ustawieniach>Wiadomosci. Jaka moze byc tego przyczyna?

#22 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 18 maja 2010 - 19:52

A gdzie/w jaki sposób wpisywałeś te komendy?

#23 igor791

igor791
  • 108 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 21:49

gdzie mam wrzucic ta paczke co pobralem?

#24 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2010 - 22:20

Jakto gdzie? No w MobileTerminal. igor791 wrzuc pliki z paczki w glowny katalog systemu plikow iphone'a. A kto wie jak mi z tym pomoc??

#25 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 18 maja 2010 - 22:25

Moze te pliki Ci się nie przegrały? No ja rozumiem, że w mobile terminal, ale jak z tego korzystać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych