Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ile RAMu jest wykorzystywane?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 01 marca 2010 - 09:35

Przypomnijmy pytanie:

Witam,
moze to glupie pytanie, ale podobno takich nie ma...

Mam iMac z 8GB pamieci.
Uruchamiam go normalnie (bez 6+4). Czy w pelni wykorzystuje 8GB RAMu czy tylko polowe z tego?


Ja wiem, ze jestem upierdliwy w swoich opiniach, marudzący i piszący językiem niezrozumiałym i zagmatwanym.
Ale pracuje nad tym, staram się być asertywny i podążać ze wszystkim za wola większości.
Wiem tez, ze z powodu sklerozy, nie zawsze pisze na temat i do właściwej osoby.
Staram sie.
I juz co najmniej dwa moje posty wylądowały w koszu.
Ale naprawdę sie staram.
I obiecuje nie wtrącać sie, a nawet nie wtrancać, w tematy na których sie nie znam.

#27 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 01 marca 2010 - 10:16

Może dla pełni wypowiedzi odpowiem jeszcze raz, tym razem od drugiej strony na zadane pytanie:

Niezależnie czy odpali się komputer z wciśniętymi klawiszami 6 i 4 (64-bit kernel) czy nie, pamięć będzie tak samo adresowalna w dzisiejszych maczkach, gdzie max. można włożyć 32GB RAM w niektórych modelach. 8GB będzie wykorzystywane. Jedynym ograniczeniem jest to że pojedyncza aplikacja 32-bit będzie mogła zaadresować jedynie ok. 4GB. Dwie będą już mogły zaadresować dwa razy więcej.
@yahol
"Druga bzdura - czy kilka uruchomionych aplikacji 32 bitowych, adresuje te sama pule, czy segmentuje RAM.
Odpowiedz brzmi - raczej nie segmentuje, ergo adresuje te sama pule."


Nazwijmy to segmentowaniem i tutaj odpowiedź brzmi tak - segmentuje.. W 10.5 było to już rozwiązane. 10.5 i 10.6 to nie XP inaczej mówiąc. To znacznie nowsze systemy.

Dowód pośredni:

Mac Pro (Early 2008) - Technical Specifications
Specyfikacja MacPro (early 2008), nie było Snow Leo, nie było 64-bitowych aplikacji zbyt dużo, jeśli w ogóle były, był 10.5 (był w stanie uruchamiać 64-bit!!!) i ludzie rozszerzali pamięć powyżej 4GB. Wg Twojej argumentacji dali się oszukać, bo i tak tylko jedna pula 4GB mogłaby być adresowana, a co powyżej leżałoby odłogiem w świecie 32-bit aplikacji.

Dowód bezpośredni:
AppleInsider | Road to Mac OS X Snow Leopard: 64-bit to the Kernel
Jest tam taki bardzo sensowny wykres, a pod nim informacja, że adresowanie do 32GB jest rozwiązane sprzętowo i nazywa się PAE. Działało już pod 10.5.

Pozdrawiam

#28 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 01 marca 2010 - 10:39

Nie będę dalej ciągnął, bo po prostu nie wiem, z tego co zrozumiałem, system pracujący w trybie hybrydowym (mieszanym) adresuje
2^36 = 68 719 476 736 bitow.
Segmentowanie pamięci umożliwia adresowanie, od pierwszego wolnego parzystego (na ogol, bo nieparzysty wymaga dwóch cykli) adresu.
Ale jak mowie, nie znam sie, wiec pozostawiam to do rozwiązania informatykom.
I na tym kończę polemikę, bo ta wyszła daleko poza moja wiedzę i zainteresowania.

#29 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 01 marca 2010 - 13:27

Ba, nawet G5 bylo juz w DP na 64 bitach ;)

#30 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 22 grudnia 2014 - 22:16

Czytam i czytam i jestem w szoku.System dla przygłupich Amerkanów stał sie systemem dla Geków.Ludzie marudzą że Linux jest trudny,bo konsola itp,ale Maki widzę biją Linuksy na głowę.Ja myślałem,ze Mak to takie ustrojstwo,że wciska się guzik i wszystko działa,a tu ludzie narzekają że maki mulą i to jak?Mnie problem też dotyczy.Też zamierzam rozszerzyć RAM z 2 G na 4G na poczatek i wymienić dysk na SSD.Jesli chodzi o adresowanie pamięci w systemach 32-bitowych to problem nie dotyczy Linuksów.Jeżeli komputer ma załóżmy 4G RAM,to instalator wykrywa to i instaluje kernel pae,który pozwala adrsować nawet do ponad 100 GB RAM.Nie ma takich problemów,że jedne programy działają adresując pamięci do 3,5G bo są 32 bitowe.Obecnie piszę z 64-bitowego Kubuntu 14.04,które działa jak rakieta.Mam tylko 4GB RAM i SSD 128 GB.Z moich obserwacji wynika że Maki są zasobożerne i wymagają dużo RAM-u i dysków SSD,wtedy praca na nich może być satysfakcjonująca.Nie zdążyłem nacieszyć się działaniem mojego Macbooka bo tak muli,że aż nie chce mi sie go uruchamiać.



#31 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 22 grudnia 2014 - 22:55

Za aktywne wspieranie forumowej archeologii   :)

 

Załączony plik  8d91d97397cc.jpg   6,35 KB   2 Ilość pobrań



#32 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 01:23

Za aktywne wspieranie forumowej archeologii   :)

 

attachicon.gif8d91d97397cc.jpg

Dziękuję,to dla mnie zaszczyt :P



#33 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2014 - 12:04

Czytam i czytam i jestem w szoku.System dla przygłupich Amerkanów stał sie systemem dla Geków.Ludzie marudzą że Linux jest trudny,bo konsola itp,ale Maki widzę biją Linuksy na głowę.Ja myślałem,ze Mak to takie ustrojstwo,że wciska się guzik i wszystko działa,a tu ludzie narzekają że maki mulą i to jak?Mnie problem też dotyczy.Też zamierzam rozszerzyć RAM z 2 G na 4G na poczatek i wymienić dysk na SSD.Jesli chodzi o adresowanie pamięci w systemach 32-bitowych to problem nie dotyczy Linuksów.Jeżeli komputer ma załóżmy 4G RAM,to instalator wykrywa to i instaluje kernel pae,który pozwala adrsować nawet do ponad 100 GB RAM.Nie ma takich problemów,że jedne programy działają adresując pamięci do 3,5G bo są 32 bitowe.Obecnie piszę z 64-bitowego Kubuntu 14.04,które działa jak rakieta.Mam tylko 4GB RAM i SSD 128 GB.Z moich obserwacji wynika że Maki są zasobożerne i wymagają dużo RAM-u i dysków SSD,wtedy praca na nich może być satysfakcjonująca.Nie zdążyłem nacieszyć się działaniem mojego Macbooka bo tak muli,że aż nie chce mi sie go uruchamiać.

 

Dziękuję,to dla mnie zaszczyt :P

 

Mam prośbę, proszę stawiać po kropkach i przecinkach "spacje" zgodnie z zasadami pisowni. Wtedy zdania nie zlewają się w całość i wszystkim nam wygodniej się czyta. Pozdrawiam



#34 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 12:46

Mam prośbę, proszę stawiać po kropkach i przecinkach "spacje" zgodnie z zasadami pisowni. Wtedy zdania nie zlewają się w całość i wszystkim nam wygodniej się czyta. Pozdrawiam

Umysł inteligentnego człowieka wyłapuje pierwsze,środkowe i ostatnie sylaby.Dzieci w zerówce czytają tylko literka po literce.

 

Coś o mózgu . Z Cambridge University. Okydrcie – tkylo mdąrzy lduzie mgoą to przczyteać. Nie moegłm ueiwrzyć że waśłciiwe młgoem zozureimć co cztyam. Fenoemen słiy lukidzego mógzu. Weułdg odykcira na Uinerwtesycie Cmabrigde, nie wżane w jaiekj kleojonści ułżoone są lietry wwryazie. Najawżnjszeią rzczeą jset żbey peirszwa i otsanita letria błya na waśłciywm meijcsu. Rszeta mżoe być uożołna gdizeklowiek ai tak wcąiż mżemoy to bez porbelmu perzytczać. Dzejie się takdaltgeo ze ldzuki mzóg nie cztya kadeżj poejdnczyej ltiery, ale słwoa jkao cłaśoć. Neiasmowtie? tak… Ja zwasze mśylaełm że piswonia jset wżana..


Umysł inteligentnego człowieka wyłapuje pierwsze,środkowe i ostatnie sylaby.Dzieci w zerówce czytają tylko literka po literce.

http://marekjuraszek.pl/uncategorized/a-to-ciekawe-cos-o-mozgu.html



#35 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2014 - 13:38

Kolego Sinngel w Twoim przypadku problem polega na tym, że Ty masz zabytkowego, siedmio- lub nawet ośmioletniego MacBooka, z 2GB ramu, na który wrzuciłeś nowy system i dziwisz się, ze komputer nie nadaje się do użytku. Zobacz jak działa współczesny MacBook, weź w ręce nową retinę i przekonaj się jak działa system na normalnym sprzęcie. Na swoim starym też możesz zainstalować system z którym był kiedyś sprzedany i też będzie działał błyskawicznie.

Trudno wyrabiać sobie zdanie o jakimś urządzeniu na podstawie starego sprzętu.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#36 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 14:36

Kolego macsupport gadasz jak mój klega Windowsiarz.Ten Macbook pod kontrolą Leoparda równie kulawo chodził jak pod kontrolą Yosemite.Podejrzewam że Leopard był zainstalowany na nim od nowości.Jeżeli na "zabytkowym" iPhone 4 iOS7 pogina jak marzenie,to dlaczego na Maku o takiej specyfikacji miałby nie zaginać?Owszem w benchmarkach wypadnie słabiej niż Mak z i7,ale pracować powinien płynnie.Nie mam tylko starego Maka,ale mam również 3 inne komputery.Mam też "zabytkowego" PC z Core 2 Duo E8400 podkręconym do 3,75G,2x2GB OCZ Reaper DDR2 przetaktowane na 960 MHz,Dysk SSD Samsung 120 GB 840 EVO,Gigabyte 9600GT 1GB.Uwierz mi kolego,że jakbyś zobaczył jak chodzi ten komputer pod kontrolą Ubuntu Gnome 14.10 i Windows 8.1 to cisnąłbyś swoim "nowożytnym" makiem o podłogę.A to jest mój dodatkowy komputer,bo przy podstawowym z Core i7 7447K i Asus VI Hero,DDR3 OCZ Reaper 2x2GB taktowane na 2000 MHz,oraz Gigabyte GTX560Ti 2GB,targnąłbyś się na życie zwłaszcza jakbyś widział jak pracuje pod kontrolą Kubuntu 14.04.Nie jestem jakimś kolarzem,żebyś mi tu o zabytkach mówił.Mam też laptop Asusa z Core i5 2 rdzenie fizyczne i Hyper Threading taktowanym do 3,5 GHz i a też tak chodzi że Maki za 10 tys powinny zapaść sie pod ziemię.Tekst typu "zabytkowy" zajeżdża mi snobizmem.W życiu nie dam za "nowożytnego" maka 8 tys zł.Musiałbym się z pewnym narządem na głowy zamienić.



#37 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2014 - 14:57

Skończyłem w sumie czytać po stwierdzeniu:

 

na "zabytkowym" iPhone 4 iOS7 pogina jak marzenie

 

Jeśli na serio tak uważasz, to znaczy, ze nie masz zbyt wielkich wymagań od telefonu, a od starego komputera wymagasz cudów.

 

 

W życiu nie dam za "nowożytnego" maka 8 tys zł.Musiałbym się z pewnym narządem na głowy zamienić.

 

To się nie zamieniaj tylko nie wypisuj i nie opowiadaj ludziom bzdur. Podtrzymuję swoje zdanie, że Twój MacBook to zabytek techniki, który nie ma prawa dobrze działać na nowym systemie. Nawet rozbudowa ramu do 4GB i instalacja SSD tego nie zmieni, więc nie marnuj swoich pieniędzy.

 

Poza tym nawet jeśli system jest zasobożerny to jaki to problem skoro praktycznie każdy nowy Mak ma minimum 8GB ramu? Nawet do 3-4 letniego można kupić 8GB za 300-400 złotych i to już jest wielki zapas. Ale Ty wyrabiasz sobie zdanie na temat MacBooków na podstawie ośmioletniego komputera, nie jest to rozsądne podejście.

 

Widzę z opisu, ze pecety masz z dobrych gratów złożone więc tym bardziej nie rozumiem skąd pomysł zakupu starego laptopa Apple. Podpowiem, ze jeśli jesteś miłośnikiem Linuxa to na tym MacBooku też bez problemu zainstalujesz jakąś wersję, więc może to rozwiąże problem.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę.


Użytkownik macsupport edytował ten post 23 grudnia 2014 - 15:03

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#38 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 15:31

Skończyłem w sumie czytać po stwierdzeniu:

 

 

Jeśli na serio tak uważasz, to znaczy, ze nie masz zbyt wielkich wymagań od telefonu, a od starego komputera wymagasz cudów.

 

 

 

To się nie zamieniaj tylko nie wypisuj i nie opowiadaj ludziom bzdur. Podtrzymuję swoje zdanie, że Twój MacBook to zabytek techniki, który nie ma prawa dobrze działać na nowym systemie. Nawet rozbudowa ramu do 4GB i instalacja SSD tego nie zmieni, więc nie marnuj swoich pieniędzy.

 

Poza tym nawet jeśli system jest zasobożerny to jaki to problem skoro praktycznie każdy nowy Mak ma minimum 8GB ramu? Nawet do 3-4 letniego można kupić 8GB za 300-400 złotych i to już jest wielki zapas. Ale Ty wyrabiasz sobie zdanie na temat MacBooków na podstawie ośmioletniego komputera, nie jest to rozsądne podejście.

 

Widzę z opisu, ze pecety masz z dobrych gratów złożone więc tym bardziej nie rozumiem skąd pomysł zakupu starego laptopa Apple. Podpowiem, ze jeśli jesteś miłośnikiem Linuxa to na tym MacBooku też bez problemu zainstalujesz jakąś wersję, więc może to rozwiąże problem.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę.

Czy Ty jesteś zaślepiony tą marką?Pomyśl logicznie,ten Macbook kiedyś był bardzo drogim sprzętem w takiej właśnie konfiguracji i z preinstalowanym fabrycznie Leopardem na nim.Ja go kupiłem z Leopardem i ten Leopard dedykowany dla tego sprzetu działał kulawo,czy Ty to rozumiesz,czy mam napisać dużymi literami?Jeżeli kiedyś miał działać szybko bo kosztował dajmy na to 6 tys zł,to za co ludzie wtedy Płacili?Wszędzie czytam że Mac OS to system zoptymalizowany pod komputery wyprodukowane przez Apple i tak jest w przypadku mojego iPhone 4,który mimo upływu czasu działa płynnie i bez namysłu,a ma tylko jednordzeniowy procesor!!!Jesli chodzi o moje wymagania,to wymagam szybkiego wczytywania książki telefonicznej,mozliwości instalowania i użytkowania róznych aplikacji i braku lagów.Nie zależy mi na 1 miejscu w benchmarkach.Makbook ma być dla mnie mobilnym laptopem,który ma płynnie otwierać programy i wczytywać strony internetowe.ma być dużym iPhone do pisania i rozmaiania na Skype.Bredzenie że Macbook pro wolno działa bo jest stary jest chore i nielogiczne.Jeżeli na Leopardzie działał wolno to na jakim systemie będzie działał szybko?U mnie na PC-tach od zawsze Linuksy i Windowsy działały szybko,w każdym razie o wiele szybciej niż ów aluminiowy,szpanerski Macbook Pro z podświetlana klawiaturą i bajerandzkim jabłkiem oraz matrycą podświetlaną diodami LED.Zrobię Ci film niedowiarku przed wymianą dysku na SSD i wymianą RAM-u i później już po wymianie.Zobaczysz róznice.Po co wypowiadasz się na forach,gdzie pisze się o technologii i systemach oeracyjnych,zajmij sie lepiej wypowiadaniem na babskim forum o modzie.Przedewszystkim zacznij logicznie myśleć,bo u Ciebie kryterium wydajności to wiek sprzetu.



#39 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2014 - 16:24

Nie wiem czy powinienem ciągnąć tę dyskusję, bo widzę, ze czujesz się obrażony faktem ze Twój komputer do niczego się dziś nie nadaje i teraz zaczynasz obrażać mnie. Ale OK odpowiem.

Jeśli na Leopardzie ten komputer według Ciebie działa źle to wierz mi, że jest zepsuty, bo to niemożliwe.

Rozbudowa RAMu jest bez sensu bo nawet na 4GB na tym komputerze nie pozwolą na komfortową pracę w najnowszych systemach, w starych jak najbardziej warto. Instalacja SSD też jest nieuzasadniona, bo ten komputer nie wykorzystan jego możliwości nawet w połowie bo to zabytek bez odpowiedniego kontrolera. Chyba, ze nie liczysz się z pieniędzmi ale w to wątpię sądząc po poprzednich postach.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#40 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 16:28

Czy Ty jesteś zaślepiony tą marką?Pomyśl logicznie,ten Macbook kiedyś był bardzo drogim sprzętem w takiej właśnie konfiguracji i z preinstalowanym fabrycznie Leopardem na nim.Ja go kupiłem z Leopardem i ten Leopard dedykowany dla tego sprzetu działał kulawo,czy Ty to rozumiesz,czy mam napisać dużymi literami?Jeżeli kiedyś miał działać szybko bo kosztował dajmy na to 6 tys zł,to za co ludzie wtedy Płacili?Wszędzie czytam że Mac OS to system zoptymalizowany pod komputery wyprodukowane przez Apple i tak jest w przypadku mojego iPhone 4,który mimo upływu czasu działa płynnie i bez namysłu,a ma tylko jednordzeniowy procesor!!!Jesli chodzi o moje wymagania,to wymagam szybkiego wczytywania książki telefonicznej,możliwości instalowania i użytkowania róznych aplikacji oraz braku lagów.Nie zależy mi na 1 miejscu w benchmarkach.Makbook ma być dla mnie mobilnym laptopem,który ma płynnie otwierać programy i wczytywać strony internetowe.Ma być dużym iPhone do pisania i rozmawiania na Skype.Bredzenie że Macbook pro wolno działa bo jest stary jest chore i nielogiczne.Jeżeli na Leopardzie działał wolno to na jakim systemie będzie działał szybko?U mnie na PC-tach od zawsze Linuksy i Windowsy działały szybko,w każdym razie o wiele szybciej niż ów aluminiowy,szpanerski Macbook Pro z podświetlana klawiaturą i bajerandzkim jabłkiem oraz matrycą podświetlaną diodami LED.Zrobię Ci film niedowiarku przed wymianą dysku na SSD i wymianą RAM-u i później już po wymianie.Zobaczysz róznice.Po co wypowiadasz się na forach,gdzie pisze się o technologii i systemach oeracyjnych,zajmij sie lepiej wypowiadaniem na babskim forum o modzie.Przede wszystkim zacznij logicznie myśleć,bo u Ciebie kryterium wydajności to wiek sprzetu.


Użytkownik Sinngel edytował ten post 23 grudnia 2014 - 16:36


#41 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2014 - 16:48

... i ?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#42 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2014 - 16:59

Umysł inteligentnego człowieka wyłapuje pierwsze,środkowe i ostatnie sylaby.Dzieci w zerówce czytają tylko literka po literce.


http://marekjuraszek...os-o-mozgu.html

 

Dobra dobra, cynizmu i sarkazmu trzeba umieć i wiedzieć kiedy użyć... albo przynajmniej się z nim urodzić.

Pisz proszę poprawnie, bo pani na maturze, nie słucha potem tłumaczeń o pierwszych, środkowych i tych jeszcze bardziej środkowych palc... ach sorry... literkach.



#43 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 17:03

Nie wiem czy powinienem ciągnąć tę dyskusję, bo widzę, ze czujesz się obrażony faktem ze Twój komputer do niczego się dziś nie nadaje i teraz zaczynasz obrażać mnie. Ale OK odpowiem.

Jeśli na Leopardzie ten komputer według Ciebie działa źle to wierz mi, że jest zepsuty, bo to niemożliwe.

Rozbudowa RAMu jest bez sensu bo nawet na 4GB na tym komputerze nie pozwolą na komfortową pracę w najnowszych systemach, w starych jak najbardziej warto. Instalacja SSD też jest nieuzasadniona, bo ten komputer nie wykorzystan jego możliwości nawet w połowie bo to zabytek bez odpowiedniego kontrolera. Chyba, ze nie liczysz się z pieniędzmi ale w to wątpię sądząc po poprzednich postach.

Ty chyba nigdy nie widziałeś dobrze i szybko działającego komputera?Co to znaczy jest zepsuty?Nie powinieneś tutaj się wypowidać


Dobra dobra, cynizmu i sarkazmu trzeba umieć i wiedzieć kiedy użyć... albo przynajmniej się z nim urodzić.

Pisz proszę poprawnie, bo pani na maturze, nie słucha potem tłumaczeń o pierwszych, środkowych i tych jeszcze bardziej środkowych palc... ach sorry... literkach.

Ty mwisz mi o cynizmie?A wytykanie komus spacji to co jest?



#44 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2014 - 17:07

Ty chyba nigdy nie widziałeś dobrze i szybko działającego komputera?Co to znaczy jest zepsuty?Nie powinieneś tutaj się wypowidać


Ty mwisz mi o cynizmie?A wytykanie komus spacji to co jest?

 

Nie wytykam, tylko uprzedzam, że masz stosować się do regulaminu forum - teraz już nie proszę. Jeszcze chwila, a moderator straci wigilijną cierpliwość i przyśle mikołaja z rózgą :) 

 

Edytuj grzecznie swoje posty, poustawiaj wszystko mniej więcej jak należy i nie dramatyzuj, bo to forum służy do pomocy innym, a nie udowadniania Twojej/Mojej racji. 

 

Z góry dziękuję

Na zawsze wasz moderator KOH


  • tumpio lubi to

#45 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2014 - 17:22

Macsupport - nie przesadzaj 4G RAM SSD i nowa grafika i staruszek jest zupełnie żwawy - nawet na 10.10. Przypominam Ci, że kończące się GPU może mocno spowolnić maca, a sam wiesz jak to jest z A1226. Oczywiście nie należy wymagać prędkości porównywalnej z nowoczesnymi maszynami , ale pracować spokojnie się da...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#46 Sinngel

Sinngel
  • 19 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 18:27

Macsupport - nie przesadzaj 4G RAM SSD i nowa grafika i staruszek jest zupełnie żwawy - nawet na 10.10. Przypominam Ci, że kończące się GPU może mocno spowolnić maca, a sam wiesz jak to jest z A1226. Oczywiście nie należy wymagać prędkości porównywalnej z nowoczesnymi maszynami , ale pracować spokojnie się da...

@tumpio powiedz coś o kończącej się grafice,bo pierwsze słyszę i to nie sarkazm,cynizm czy co tam.Jak może skończyć się GPU,jak to sprawdzić?


Do moderatora,chłopie szkołę skończyłem jakieś 35 lat temu i zapomniałem już jak pisze się dyktanda.Podczas pisania postu koncentruję się na treści postu,nie na durnej polskiej gramatyce i ortografii..Ortografia nigdy nie była moją mocną stroną,mam raczej umysł ścisły.Tak że prosze Cię przestań się na mnie wyżywać za to że Twój profesor od Polskiego doprowadza Cię do depresji.Już olałem jedno forum,konkretnie Ubuntu i żyję.Tamto forum jest puste jak tamburyn.Jest w internecie mnóstwo blogów z których czerpę pełnymi grściami.Jeżeli jest taka możliwość to dzielę się moją wiedzą też z innymi.Nie musze pisać postów na tym forum.Wszystkie cenne informacje jakie uzyskałem na temat Maków i Mac OS pochodzą z obcojęzycznych i polskich blogów oraz wideoblogów.Wyszukiwarka ani razu nie wskazała żadnego rozwiązania na tym forum.Jedyne co sie dowiedziałem to to,że mam zepsutego i starego Macbooka bo wolno chodzi.Nigdy większych bredni i nigdzie nie słyszałem.


Użytkownik Sinngel edytował ten post 23 grudnia 2014 - 18:29


#47 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2014 - 20:28

Dość! Ostrzeżenie od moderatora nie nauczyło cię kultury, wiec żegnamy się - bez żalu z naszej strony.
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#48 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 23 grudnia 2014 - 21:07

się porobiło na święta ;(



#49 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 grudnia 2014 - 09:18

Macsupport - nie przesadzaj 4G RAM SSD i nowa grafika i staruszek jest zupełnie żwawy - nawet na 10.10. Przypominam Ci, że kończące się GPU może mocno spowolnić maca, a sam wiesz jak to jest z A1226. Oczywiście nie należy wymagać prędkości porównywalnej z nowoczesnymi maszynami , ale pracować spokojnie się da...

 

Dlatego napisałem Koledze, ze jeśli ten komputer nawet na Leopardzie według niego działał źle to znaczy, ze coś ma coś zepsute. Ale Kolegi już z nami nie ma. I dobrze, bo skoro pozjadał wszystkie rozumy i wszystko wie lepiej to pomocy z forum nie potrzebuje.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych