Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka zdjęć w jednej ramce, zestawienie zdjęć. Jak to zrobić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 26 lutego 2010 - 14:45

Witam Potrzebuję zestawić z sobą kilka fotografii. Finalnym produktem ma być jeden plik zawierający np. 4 fotografie zestawione z sobą poziomo albo pionowo. Ważne jest dla mnie to żeby było wszystko równo, żebym mógł w miarę potrzeby zostawić miedzy zdjęciami równe odstępy i ew. ramkę. Posiadam program Adobe Photoshop Elements. Wiem że można tam wykonać kolaż ale nie ma tam odpowiednich dla mnie szablonów. Może istnieje jakaś prosta darmowa aplikacja która składa takie zestawienia zdjęć? Ew. jak to się robi w elementsie?

#2 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 16:11

GIMP, włączasz widok siatki i w oparciu o siatkę rozmieszczasz kolejne zdjęcia. Możesz to samo zrobić też w oparciu o prowadnice (bardziej pewny sposóB). Swoją drogą nie wiem czy Elements także nie ma takiej funkcjonalności. Gdzieś mi się obiło, że można w nim robić warstwy.

#3 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 27 lutego 2010 - 09:23

A możesz wyjaśnić jak to się robi? jestem zielony w gimpie a jakiegoś poradnika znaleźć nie mogę na ten temat.

#4 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 11:00

Rysujesz prowadnice tak jak ma iść ramka, a poóźniej przy wstawianiu zdjęć są one z automatu dociągane do lini prowadnic. Poradniki do GIMP znajdziesz tu GIMP - Polskie Forum Użytkowników GIMP-a — tutoriale — tutoriale




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych