Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sygnał z GPS - Brak sygnału GPS - Problem z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#51 Marek.Kramski

Marek.Kramski
  • 21 postów

Napisano 28 września 2009 - 17:29

Niestety ale Iphone 3G najwyraźniej nie jest najlepiej technicznie rozwiązany jeżeli chodzi o sam GPS. U mnie chyba chodzi całkiem dobrze - nie mam porównania z innymi iphone'mi. Możliwe jednak też, że Navigon nie radzi sobie z błędami. Może śmiga śmiało na Phonie twojego kumpla, bo on ma lepszy egzemplarz - lepiej łapiący sygnał. Natomiast Twój może produkuje więcej błędów i dlatego też się Navigon sypie. Spróbuj z innym softem. Jestem ciekawy co z tego wyniknie.

#52 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 września 2009 - 19:12

Ech, ileż to trzeba się bawić, żeby osiągnąć to, co powinno być zagwarantowane od samego początku...

#53 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 29 września 2009 - 10:06

Z całą pewnością to kwestia softu. Na 3.0 poprzednia wersja navigona działała rewelacyjnie nawet w mieście utrata sygnału była tak sporadyczna i krótkotrwała, że praktycznie nigdy jej nie zanotowałem. Teraz albo to nowy os albo nowy navigon. Niestety zainstalowałem tego samego dnia obydwa i nie wiem pp której stronie leży problem. Jarek

#54 Marek.Kramski

Marek.Kramski
  • 21 postów

Napisano 29 września 2009 - 13:58

To dziwne. Żeby app mógł wejść do store'a musi być kilkanaście dni badany. Myślicie, że został tak łatwo przepuszczony z błędami? No chyba, że faktycznie OS. Powodzenia w poszukiwaniach!

#55 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 29 września 2009 - 22:41

To nie dziwne vide Skype. Jarek

#56 f0kus

f0kus
  • 186 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 września 2009 - 13:43

witam soft 3.0.1 JB iphone 3G nawigacja nie dziala nie lapalo GPS-u , gdy wylaczylem w ustawieniach sieci Roaming danych odrazu zlapal sygnal GPS i juz tak we wszystkich bez problemu :)

#57 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 września 2009 - 17:45

Z całą pewnością to kwestia softu. Na 3.0 poprzednia wersja navigona działała rewelacyjnie nawet w mieście utrata sygnału była tak sporadyczna i krótkotrwała, że praktycznie nigdy jej nie zanotowałem. Teraz albo to nowy os albo nowy navigon. Niestety zainstalowałem tego samego dnia obydwa i nie wiem pp której stronie leży problem.
Jarek

No cóż, mam właśnie 3.0. I to od samego początku, jak tylko kupiłem iPhone'a.

#58 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 30 września 2009 - 18:06

banzai jakiego dokladnie iphona masz ty i twoj kolega

#59 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 września 2009 - 20:22

Napisałem w 1. poście: iPhone 3G, 8GB, 3.0. Co ciekawe, mi nie działa YouTube - u niego zaś śmiga doskonale. oO

#60 Ernest1

Ernest1
  • 14 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 października 2009 - 08:54

Ja z gps mam ten sam problem, co wy na początku po Jb i wgraniu Navigona wszystko działało szybko łapał sygnał, czytałem na forum rozwiązania typu wyłączenie 3g, wyzeruj ostrzeżenia i rzeczywiście, odinstalowałem wszystkie nie potrzebne programy z cydi, gdy wyzerowałem ostrzeżenia i odpaliłem navi zaczął działać (dodam że stałem w jednym miejscu a pogoda nie zmieniła się) niestety następnym razem ten patent nie zadziałał mam jeszcze tom Toma, Igo, Sygi każda z map ma ten sam problem, przed Jb w Google map nie miałem problemu. Naj dziwniejsze jest to że w warszawie gps łączy się po paru sek. W Lublinie wcale nie zadziałał w Łodzi czasem złapie sygnał. Może ma ktoś jakieś rozwiązanie albo inne pomysły, czego to przyczyna

#61 marcin0903

marcin0903
  • 410 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 października 2009 - 22:03

Ja nie mam w ogóle sygnału. Co prawda sprawdzałem w budynkach i samochodzie, ale na Google Maps w takich warunkach łapał, ale przez aGPS, nie przez GSM, ani Wi-Fi (usługi internetowe wyłączone i Wi-Fi tez miałem wyłączone).

#62 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 19 października 2009 - 23:55

a ja znalazlem na niemieckim forum sposob na niezgubienie sygnalu Gps jest jakis bug i zeby go wyeliminowac nalezy odpalic program 3 GPS, jak zlapie sygnal- wylaczyc go i odpalic Navigona ktory bedzie juz chodzil bez zastrzezen. Jutro przetestuje.

#63 teach

teach
  • 11 postów

Napisano 29 października 2009 - 12:24

Tak 3 G GPS zadziałał Wyłączyłem 3G i Edge oraz uruchomiłem 3G GPS i szybko złapał sygnał.

#64 VRill

VRill
  • 47 postów

Napisano 29 października 2009 - 18:17

Jak tam panowie z tym programem 3 GPS działa ,z kont go można ściągnąć ?

#65 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2009 - 21:50

go sie kupuje w app store

#66 Mikeman

Mikeman
  • 82 postów

Napisano 05 grudnia 2009 - 22:38

Tak sobie czytam i stwierdzam ze chyba nie ma panaceum na gps iphone i dziala on bardzo wybiorczo. Ja sam mam 3g 8gb z softem 3.1.2. Uzywany,bez gwarancji. Problem jest taki ze nigdy w zadnej aplikacji nie zlapal mi fixa- w google maps tylko w duuuuzym przyblizeniu jakby bazowal tylko na sieci, a w tomtomach,sygicach i nevigonach nigdy mi nei zlapalo. Na dworze,w r uchu itd... Zastanawiam sie czy to wina zepsutego modulu, czy czegos innego. Niektorzy pisali tu o kartach sim, operatorach czy restartowaniu ustawien, zastanawiam sie tez czy jailbreak ma na to wplyw. Cos sie ruszylo w sprawie?

#67 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 05 grudnia 2009 - 23:02

Dziwne to jest bo jadąc do Wroclawia z Katowic nie złapał Fixa przy dobrej pogodzie. Raz złapał za 10 sek stracił i koniec restartowałem tel cudowalem i nic. Na drugi dzien 2 sek i fix złapany. Nie mam pojęcia co może być*przyczyną.

#68 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 07 grudnia 2009 - 10:57

Dokladnie mam to samo, telefon czesto gubi zasieg gps. Soft mam 3.0.1 i JB. NAjgorzej lapie mi fixa Navigon bo bardzo zadko, natomiast Tom Tom czesto dziala ale prawie tak samo czesto nie dziala:] Jak go odpale to jest zasieg gps po jakims czasie przejade kawalek i znowu nie ma i tak w kolko. Pamietam jednak ze jak mialem na poczatku iphona to w Navigonie lapal fixa od razu i dziala caly czas wiec moze to wina kombinowania i wgrywania roznych aplikacji z cydii np? Ale jakos nie mam sumienia robic Hard Reset i wgrywac wszystko na nowo;)

#69 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 grudnia 2009 - 11:00

Mam Navigona i zauważyłem, że lepiej łapie fixa jak 3G jest załączony - brak JB.

#70 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 07 grudnia 2009 - 12:16

No rzeczywiscie przy wlaczony 3g i edge nie urwalo mi poki co sygnalu:) wczesniej mialem wlaczone tylko edge i kicha byla. Co prawda teraz akurat jestem w miejscowosci gdzie nie ma zasiegu 3g ale to dziala poki co u mnie.

#71 abbath

abbath
  • 29 postów

Napisano 27 grudnia 2009 - 14:48

Wydaje mi sie ze jedynym rozwiazaniem tego problemu jest ... zakupienie TomTom Car Kit ... za 99.95 euro ...

TomTom Car Kit for iPhone - Apple Store (Republic of Ireland)

Teraz(oczywiście bez tego zestawu) GPS mi zadziałał w domu przy oknie z załączonym WiFi i 3G , chociaż to nie powinno mieć żadnego wpływu na działanie GPS'a ...

#72 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 27 grudnia 2009 - 15:03

Polecam. Car kit dziala rewelacyjnie nawet w waskich uliczkach. 2 sek i fix zlapany. jarek

#73 maciek18tbg

maciek18tbg
  • 10 postów

Napisano 10 lutego 2010 - 18:27

Problem z GPS!! Nie mogę złapać sygnału na Tom tomie w ogóle zero reakcji może być to spowodowane tym że nie mam włączonych usług lokalizacji tyle że u mnie nie da rady ich włączyć miał ktoś taki problem ??

#74 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 10 lutego 2010 - 23:04

..moze odswieze watek

..dzis (na miescie) mial przydac mi sie GPS w telefonie i KLOPS!

..z wlaczonym 3G za 'chiny ludowe' fajfon nie potrafil zlokalizowac mojej pozycji

..dopiero po wylaczeniu 3G, zaczal bezblednie wskazywac moje polozenie - czy naprawde nie ma na to sposobu?

poOzdrawiam

#75 maciek18tbg

maciek18tbg
  • 10 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 11:37

Już poradziłem sobie z tym problemem po prostu nie miałem włączonego location w BoosPrefs :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych