Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sygnał z GPS - Brak sygnału GPS - Problem z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaijin

kaijin
  • 2 postów

Napisano 29 czerwca 2009 - 12:31

Witam. Mam pewien problem po prostu iPhone po aktualizacji z 2.2.1 na 3.0 przestał łapać sygnał GPS. Sprawdzałem już z 5-6 aplikacjami nawet google map nie pokazuje położenia dosłownie 0 reakcji (w opcjach jest ustawione na pokazywanie lokalizacji) Jakieś pomysły ?? PS: Tel jest z JB i ultrasn0wem

#2 przempat

przempat
  • 8 postów
  • SkądPolkowice

Napisano 03 lipca 2009 - 08:41

Kolego ja też mam problem z GPS po zrobieniu na 3.0 lecz nie całkiem tak jak ty ze nie mam sygnału lecz jest on bardzo słaby i często zanika.

#3 kalboy92

kalboy92
  • 458 postów
  • SkądKalisz

Napisano 03 lipca 2009 - 08:51

Ja mam ten sam problem... Ręce nad tym rozkładam :(

#4 Begrin

Begrin
  • 23 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 09:09

u mnie za to na 3.0 baaaaaardzo wolno lapie sygnal (w sumie testowalem 2 aplikacje runkeeper nie lapal w ogole... dopiero iMapMyRun dziala ale na sygnal czekam 3/4min+...) dzisiaj postaram sie obadac na jakiejsc navi zobaczymy jak sobie poradzi iphone ma chyba po prostu beznadziejny odbiornik.... moja stara n82 lapala fixa w 20sek a co lepsze nawet w niektorych budynkach :o

#5 przempat

przempat
  • 8 postów
  • SkądPolkowice

Napisano 03 lipca 2009 - 09:29

Kolego wcześniej jak miałem soft 2.2 to na Google Map łapał mi w domu sygnał bez problemu a teraz nie łapie a poza budynkiem strasznie słaby ma ten sygnał wydaje mi się że jest to wina 3.0 i coś blokuje lub osłabia działanie GPS

#6 kalboy92

kalboy92
  • 458 postów
  • SkądKalisz

Napisano 06 lipca 2009 - 10:17

Mi na 2.2 z dnia na dzień przestał działać... Więc wczoraj przeskoczyłem na 3.0 z JB - chwilę się pocieszyłem GPS'em np. Sygic ale dzisiaj rano od nowa ten sam problem... - GPS NIE DZIAŁA ZNOWU...!

#7 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 09 lipca 2009 - 08:11

Ponowie temat problem z przegrzewaniem ip w czasie uzywania GPS,inne aplikacje wylaczone tylko navigon uzywany w samochodzie ,pomijam usytuowanie pod szyba i naslonecznienie .w koncu nawiew zimnego powietrza rekompensuje dodatkowe ogrzewanie od slonca,sprawdzilem w reku w czasie spaceru i tez odczuwalem mocne nagrzanie jakie nie wystepuje w czasie obslugiwania innych aplikacji.Co do dzialania gps nie mam zastrzezen wszystko gra jedyny problem to to o czym juz wspominalem.

#8 yaro12

yaro12
  • 13 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 08:57

Też długo sie borykałemi pomógł: - przedewszystkim Reset Ustawien sieciowych - Restart Iphone, - Sprawdzenie czy usluga lokalizacji jest wlaczona i w ustawieniach i sbsettings No i pod gole niebo

#9 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 09 lipca 2009 - 09:25

Poniewaz ten watek dotyczy problemow z GPS navigon dorzuce jeszcze moze mniej istotne ale upierdliwe 1 niemozliwosc zmiany jezyka w komendach nie wiem czemu tylko angielski 2 niemozliwosc mimo zapowiedzi wyszukac trasy do osoby istniejacego w kontaktach 3 nadmierne grzanie w czasie pracy gps az strach pomyslec przy dluzszej trasie kilkunasto godzinnej.

#10 kalboy92

kalboy92
  • 458 postów
  • SkądKalisz

Napisano 09 lipca 2009 - 10:36

Dokładnie - grzeje się jak nie wiem! A co do tego dochodzi, ladowanie iPhone podczas jazdy - on spłonie!

#11 Asahi

Asahi
  • 7 postów

Napisano 27 lipca 2009 - 07:55

Też długo sie borykałemi pomógł:
- przedewszystkim Reset Ustawien sieciowych
- Restart Iphone,
- Sprawdzenie czy usluga lokalizacji jest wlaczona i w ustawieniach i sbsettings

No i pod gole niebo



Mam pytanie jak wykonać: RESTART USTAWIEŃ SIECIOWYCH ??

#12 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 27 lipca 2009 - 08:01

E tam ... Soft 3.0 poprawił GPS'a. Pod 2.2 GPS nie łapał w domu, w pomieszczeniach. Teraz łapie bez problemu. Bez JB, może dlatego ...

#13 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2009 - 07:42

Mam pytanie jak wykonać: RESTART USTAWIEŃ SIECIOWYCH ??


Wchodzisz w ogólne - wyzeruj - wybierasz opcje wyzeruj ustawienia sieciowe.
To tyle. Trzeba pamiętać, ze wymazaniu ulegną również wszystkie wifi itp.
No ale to nie problem.
Pozdrawiam.

#14 kulas9

kulas9
  • 3 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 22:13

Za to ja mam inny problem.. żeby nie zakładać nowego tematu tutaj zapytam się kogoś, może ktoś wpadnie o co może chodzić.. mam iphona 3G soft 3.0 z jb. W dzień prawie nigdy nie łapie mi sygnału, a jeśli już złapie to po kilku minutach dopiero, i to nawet nie wina pogody czy czegoś takiego, bo w bezchmurne dni też sparawdzałem. Za to w nocy działa wysmienicie.. wystarczy że uruchomie sygica, bądź google maps i od razu pokazuje mi położenie po jakichś 3-4s. I nawet w mapach nie pokazuje przybliżonego położenia(okręgów) tylko od razu mam niebieską migającą kropke.. wie ktoś o co może chodzić?

#15 Asahi

Asahi
  • 7 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 10:06

Wbiłem sie ostatnio na stronę Navigona do iPhone FAQ. Napisali że jeśli jest kiepsko z łapaniem sygnału GPS należy zrobić RESET całgo iPhona. Trwa to 2,5 godziny z ponownym JB. Pod spodem napisali że jeśli to nie pomogło znaczy że są problemy sprzętowe. Wczoraj poświęciłem 2,5 godziny - dzisiaj zobaczę czy jest jakaś róźnica. Jeśli nie będzie chyba sie zapienię i wymięnię dziada na 3GS ;)

#16 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 16:06

ja mam inaczej i nie wiem co zrobić bo tak jestem załóżmy tu a mi pokazuje że jestem gdzieś na polnej :o a stoję pod łysym niebem :o i żółty sygnał ...

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 22:06

A co to jest "żółty sygnał" ? Puknij ciemno-niebieski guzik po lewej, na dole, to ustawi Ci punkt w miejscu gdzie właśnie jesteś.

#18 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 03 sierpnia 2009 - 00:06

ja testowalem dzisiaj i kurde- gubil sygnal kilkakrotnie, pokazywal zle moja pozycje itd Po kliknieciu w Info GPS - pokazuje wspolrzedne ale jezeli klikne -pokaz mape- nie ma sygnalu.... Przeinstalowuje wlasnie Iphona i licze ze sie poprawi... bo we wtorek jade do Paryza

#19 xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx
  • 220 postów
  • SkądLipnica Mała

Napisano 17 sierpnia 2009 - 14:00

Brak sygnału GPS Witam Zainstalowałem sobie na próbę Navigon i Sygic Niestety w obu przypadkach pokazuje mi informację, że nie ma sygnału GPS. Dlaczego tak jest ? Czyżby GPS mi się zepsuł ? Dodam, że przez stronę me.com pokazuje pozycję telefonu, wiadomości też da się na niego wysłać przez me.com

#20 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2009 - 14:20

Tak na probe sobie kupiles palikacje po 100$. WOW :) Szukales odpowiedzi na forum? Pierwsze i najwazniejsze pytanie choc wydaje sie to oczywiste: Jestes na zewnatrz budynku pod golym niebem?

#21 xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx
  • 220 postów
  • SkądLipnica Mała

Napisano 17 sierpnia 2009 - 15:07

Wyszedłem oczywiście na zewnątrz. Później wystawiłem za okno na jakieś 15 min i nie chwycił sygnału.
Troszkę mnie to zaskoczyło ponieważ na MobileMe pokazuje pozycję.

Wersja próbna---> warezowa na okres próbny :)

---- Dodano 17-08-2009 o godzinie 22:39 ----
http://www.myapple.p...u-gps-jb-5.html

Sprawdziłem ten temat
Niestety nie pomaga . Jak włacze mapy (google) to od razu wskazuje pozycje
Niestety w Navigon ani Motion X GPS lite nie wykrywa sygnału

#22 Rastabandita

Rastabandita
  • 105 postów
  • SkądGliwice

Napisano 18 sierpnia 2009 - 09:13

Pobiegaj z nawigacją po podwórku :) na pewno złapie

#23 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 sierpnia 2009 - 09:36

A ja jednak będę obstawał przy swoim, że coś dziwnego się dzieje z GPSem. Być może nawet z Erą. Cały czas zastanawiam się na czym polega GPS w iPhone. W specyfikacji stoi, że jest to aGPS, czyli fixa łapie przez sieć GSM a potem pozycjonuje względem "normalnego" GPS. Problem polega na tym, że nie zawsze aGPS działa, więc i normalny GPS bajbaj. Czasem dokładny sygnał uzyskuję po paru sekundach, a czasem mam tylko aproksymację (niebieski krąg) o promieniu 1-2km i mogę się co najwyżej pobujać, bo nic lepszego nie uzyskam. Czasem zależy to od pogody (jak jest ładnie to szybko, jak brzydko to wolniej, ale nie jest to regułą bo i zdarza się, że w pogodny dzień mogę sobie pomarzyć o GPSie). aGPS to shit jakich mało. Aha, żeby nie było, nie robię tego w domu. Mam również normalną nawigację (opartą na SirfStar III) i nigdy nie zdarzyło mi się, abym musiał czekać na fixa godzinami (zazwyczaj uzyskuję go w 30 sek i mniej nawet przy brzydkiej pogodzie). Jest jeszcze jedna opcja - wyzeruję całkowicie iphone i zainstaluję OS od nowa, bez wgrywania ustawień i danych z backupu. Zobaczymy co się będzie działo.

#24 xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx
  • 220 postów
  • SkądLipnica Mała

Napisano 18 sierpnia 2009 - 10:18

A ja jednak będę obstawał przy swoim, że coś dziwnego się dzieje z GPSem. Być może nawet z Erą.

Cały czas zastanawiam się na czym polega GPS w iPhone. W specyfikacji stoi, że jest to aGPS, czyli fixa łapie przez sieć GSM a potem pozycjonuje względem "normalnego" GPS.

Problem polega na tym, że nie zawsze aGPS działa, więc i normalny GPS bajbaj. Czasem dokładny sygnał uzyskuję po paru sekundach, a czasem mam tylko aproksymację (niebieski krąg) o promieniu 1-2km i mogę się co najwyżej pobujać, bo nic lepszego nie uzyskam. Czasem zależy to od pogody (jak jest ładnie to szybko, jak brzydko to wolniej, ale nie jest to regułą bo i zdarza się, że w pogodny dzień mogę sobie pomarzyć o GPSie).

aGPS to shit jakich mało. Aha, żeby nie było, nie robię tego w domu.

Mam również normalną nawigację (opartą na SirfStar III) i nigdy nie zdarzyło mi się, abym musiał czekać na fixa godzinami (zazwyczaj uzyskuję go w 30 sek i mniej nawet przy brzydkiej pogodzie).

Jest jeszcze jedna opcja - wyzeruję całkowicie iphone i zainstaluję OS od nowa, bez wgrywania ustawień i danych z backupu. Zobaczymy co się będzie działo.



To znaczy, że jeśli mam wyłączony Edge i 3g to nie złapie sygnału ?
Co to ma wspólnego z GPS ? Dzwoniłem do BOK aby wyłączyli mi usługi internetowe. Jednak to troszkę dziwne, że niby przez to nie ma sygnału ?
Zaznaczam, że będąc w zasięgu Wifi to na mapach pokazuje moją pozycję
Dzisiaj przejechałem prawie 100 km i sygnału nie złapało

---- Dodano 18-08-2009 o godzinie 11:39 ----
"Jest jeszcze jedna opcja - wyzeruję całkowicie iphone i zainstaluję OS od nowa, bez wgrywania ustawień i danych z backupu. Zobaczymy co się będzie działo."

Niestety nie wiem jak to zrobić. Kupiłem iPhone z JB, Cydią
Pokazuje mi w iTunes, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania 3.01, obecnie posiadam 3.00
Jednak z tego co wiem jak zainstaluje się3.01 to nie będzie mi to działać ze względu na JB

#25 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 sierpnia 2009 - 11:59


Niestety nie wiem jak to zrobić. Kupiłem iPhone z JB, Cydią
Pokazuje mi w iTunes, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania 3.01, obecnie posiadam 3.00
Jednak z tego co wiem jak zainstaluje się3.01 to nie będzie mi to działać ze względu na JB


Być może JB wpływa na jakość GPS (szybkość łapania fixu) więc w Twoim przypadku będzie ciężko to sprawdzić. Ja zrezygnowałem z JB (na szczęście mogę) tylko widocznie mam backupa robionego podczas posiadania JB i jakieś "misiaczki" zostały.

Jak wrócę z urlopu to poświęcę wieczór (zerowanie trwa przynajmniej godzinę), wgram 3.0.1 i nie przywrócę ustawień i dam znać co i jak, bo wnerwia mnie ta niepewność, czy tym razem otrzymam dokładną lokalizację.

---- Dodano 18-08-2009 o godzinie 13:06 ----

To znaczy, że jeśli mam wyłączony Edge i 3g to nie złapie sygnału ?
Co to ma wspólnego z GPS ? Dzwoniłem do BOK aby wyłączyli mi usługi internetowe. Jednak to troszkę dziwne, że niby przez to nie ma sygnału ?
Zaznaczam, że będąc w zasięgu Wifi to na mapach pokazuje moją pozycję
Dzisiaj przejechałem prawie 100 km i sygnału nie złapało


Telefon (układ GPS) musi przyjmować dane odnośnie położenia (więc brak EDGE/3G) może być przyczyną braku GPS (dane o położeniu nie docierają do telefonu).

Ja twierdzę, że problem jest w sieci Ery (np słaby sygnał)

Jak byłem w Kołobrzegu to sygnał Ery miałem dość silny i raz mi się udało uzyskać dokładną lokalizację. Wystarczyło jednak wejść w okolice centrum miasta i sygnał szlag trafił. Miałem aproksymację wielkości wybuchu elektrowni w Czernobylu.

Coś jest nie tak... (pogoda była ładna)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych