Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Emulacje Windowsa (VMware Fusion, Parallels Desktop) a kwalifikowany podpis elektorniczny?


Najlepsza odpowiedź jacekb1 , 16 maja 2017 - 08:19

Podpis kwalifikowany dziala bez problemow pod Pararells i VirtualBox. VMware nie mialem okazji testowac ale tez powinno bezproblemowo dzialac.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 maja 2017 - 17:49

Witam,

do rozliczania podatków używam nakładki e-deklaracje na Adobe Readera, do tego tokena USB z kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Całość działa niestety wyłącznie na komputerach z Windowsem, dlatego muszę mieć dodatkowego laptopa tylko do podatków.

Natomiast mam pytanie do szanownych forumowiczów - czy ktoś może próbował którejś z emulacji Windowsa na Maku, czy działa z podpisem elektronicznym? Pewnie Adobe z nakładką Min. Finansów pójdzie, natomiast wielką niewiadomą dla mnie jest klucz USB i jego oprogramowanie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 



#2 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 14 maja 2017 - 18:17

Zainteresuj się bootcampem. Postawisz Windowsa obok macOS.


 MBPr 2020 13"

 iPhone 11 128GB |  Pad Air 2019


#3 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 maja 2017 - 18:49

Dzięki, ale bootcamp to dla mnie trochę za dużo rycia w komputerze dla jednego programu.



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 maja 2017 - 09:34

Sprawdź na trialu Parallels Desktop czy VMWare Fusion. Będziesz tylko potrzebować ISO z Windows.

 

Zaświadczyć niestety nie mogę bo sam nie korzystam, ale na komputerach klientów widziałem pod parallelsem działające najróżniejsze tokeny na USB - do przelewów, do systemów księgowych czy prawniczych. Parę razy pomagałem z instalacją sterowników pod Windows żeby działało i się udawało więc nie jest to niewykonalne moim zdaniem.

Może jakiś inny forumowicz zaświadczy że mu to działa.



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 15 maja 2017 - 09:41

Jak pisze imrik, sprawdź na próbę Parallels albo VirtualBox (ten akurat jest darmowy). Maszyny wirtualne można bez problemu skonfigurować tak, aby widziały wpinane do Maca urządzenia USB jako "własne".



#6 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 16 maja 2017 - 08:19   Najlepsza odpowiedź

Podpis kwalifikowany dziala bez problemow pod Pararells i VirtualBox. VMware nie mialem okazji testowac ale tez powinno bezproblemowo dzialac.



#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 maja 2017 - 10:50

Podpis kwalifikowany dziala bez problemow pod Pararells i VirtualBox. VMware nie mialem okazji testowac ale tez powinno bezproblemowo dzialac.

 

Wielkie dzięki za info! Już kol. imrik mnie prawie przekonał, tylko nie chciało mi się inwestować w Windowsa na próbę;)



#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 maja 2017 - 12:37

Nie trzeba inwestować. Można pobrać ze strony MS bezpośrednio bez podawania klucza. Aktywacja chyba w ciągu 3 dni wymagana, jakiś czas podziała zanim się zablokuje całkowicie. Do testu wystarczy na pewno a jak coś to sobie kupisz klucz od MS bezpośrednio czy ze sklepu - jak wolisz.

 

https://www.microsof...ad/windows10ISO


Użytkownik imrik edytował ten post 16 maja 2017 - 12:37





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych