Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 - pliki pobrane z iCloud Drive


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 30 kwietnia 2017 - 20:51

Jeśli chcesz przez iTunes, to najlepiej zaznaczyć książkę audio, kliknąć "informacje", zaznaczyć, że to książka audio. Następnie zsynchronizować w zakładce "książki audio" w ustawieniach iPhone w iTunes. Książki pojawią się wtedy w aplikacji iBooks.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 13:07

Witajcie,

Chciałbym Was prosić o pomoc w odnalezieniu lokalizacji w której iPhone zapisuje sobie pobrane pliki. Niestety nie jestem w stanie odnaleźć żadnego explorera plików. Może powiem o co chodzi. Wrzuciłem sobie na iClud Drive ponad 1GB plików mp3. Są to audiobooki. Pliki po 3 - 5MB. Iphone oczywiście je ładnie widzi tylko w celu otwarcia pliku muszę go wcześniej pobrać. Tu pierwsze pytanie, czy jest jakiś sposób słuchania plików mp3 (lub innego formatu audio, mogę te pliki przekonwertować), bezpośrednio z dysku bez konieczności pobierania ich do urządzenia? Druga sprawa której ten temat przede wszystkim dotyczy to gdzie w telefonie zapisywane są te pliki ... Po przesłuchaniu nie chcę aby plik zabierał mi miejsce w telefonie i chciałbym go zwyczajnie wykasować ale nie mogę znaleźć gdzie on go sobie zapisał. Przeszukałem już chyba wszystkie możliwe lokalizacje i nigdzie ani śladu po pliku. Bardzo Was proszę o pomoc.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 29 kwietnia 2017 - 20:59

Lokalne kopie rzeczy z iCloud są generalnie usuwane w miarę potrzeby, gdy brakuje miejsca na urządzeniu. Bez pobierania, to trzeba by spróbować z jakiejś innej usługi, która by to obsługiwała. Niezłym rozwiązaniem tutaj mógłby być Overcast, który oprócz dobrego odtwarzacza słowa mówionego ze Smart Speed i Voice Boost ma w wariancie Premium możliwość wrzucania plików na chmurę (do 2 GB), można je pobrać, można też strumieniować.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 14:10

Nie wiem, siedzę dziś kilka godzin, próbuję wgrać te audiobooki tak aby były widoczne z poziomu telefonu i można je było odtwarzać w iTunes i niestety dalej w telefonie nic nie widzę. Robię wszystko według tej strony: https://support.appl.../pl-pl/HT201253 Nie mogę tego telefonu ogarnąć. W androidzie wszystko było intuicyjne i proste, tu wszystkiego trzeba szukać i kombinować. Niby w urządzeniu folder z audiobookami z poziomu komputera jest widoczny:

 

683cc52ae7bf3b19med.png

Tak to wygląda z poziomu iTunes. Pomóżcie proszę. Potrzebuję naprawdę zrobić banalną rzecz, przerzucić audiobooki do telefonu tak aby były widoczne w urządzeniu i można było je odtwarzać automatycznie jeden po drugim jako playlistę. Brzmi naprawdę bardzo prosto i w moim poprzednim telefonie S7 trwało to chwilę. Niestety w firmie uszczęśliwili nas teraz takimi telefonami i już nie jedna rzecz która do tej pory była banalna, tu okazuje się nie lada wyzwaniem.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 30 kwietnia 2017 - 20:51   Najlepsza odpowiedź

Jeśli chcesz przez iTunes, to najlepiej zaznaczyć książkę audio, kliknąć "informacje", zaznaczyć, że to książka audio. Następnie zsynchronizować w zakładce "książki audio" w ustawieniach iPhone w iTunes. Książki pojawią się wtedy w aplikacji iBooks.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 lukpio3

lukpio3
  • 52 postów

Napisano 01 maja 2017 - 11:37

Jeśli chcesz przez iTunes, to najlepiej zaznaczyć książkę audio, kliknąć "informacje", zaznaczyć, że to książka audio. Następnie zsynchronizować w zakładce "książki audio" w ustawieniach iPhone w iTunes. Książki pojawią się wtedy w aplikacji iBooks.

 

Dzięki wielkie. Właśnie o to chodziło. Zabrakło mi chyba tej synchronizacji. Po zsynchronizowaniu wszystko się pojawiło i faktycznie książki ładnie się odtwarzają. Temat można uznać za zamknięty. Podobna sytuacja dotyczy muzyki. Też po wgraniu do odpowiedniego folderu i zsynchronizowaniu, muzyka pojawia się na telefonie.



#6 ami_go

ami_go
  • 40 postów
  • SkądCaerdydd

Napisano 20 maja 2018 - 13:03

Odkopię temat, bo przydatny.

Mam dodatkowy problem. Nie umiem posortować plików składających się na audiobook.

Po synchronizacji sortowanie jest jakieś dziwne. 

 

Pliki nazywają się

01.Tytuł

02.Tytuł

03.Tytuł

 

A po synchronizacji już nie są w takiej kolejności.

 

Co zaznaczyć w zakładce informacje/sortowanie, żeby na iPhone było alfabetycznie? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych