Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

IBM wypuszcza program pilotażowy do przesiadki na Maki

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• IBM wypuszcza program pilotażowy do przesiadki na Maki

IBM sprawdza czy jest możliwe, aby w przyszłości grupa pracowników tej firmy korzystała z platformy Apple Mac. Już teraz widać pozytywne opinie uczestników tego eksperymentu, który jest przykładem rosnącego zainteresowania komputerami klasy Macintosh.

IBM pracuje nad uniezależnieniem się od Microsoftu. Firma dąży do stworzenia otwartego oprogramowania, które użytkownik będzie mógł zainstalować nie tylko pod systemem Windows, ale także pod Mac OS X czy Linuksem. „Badania skupiają się nad stworzeniem pakietu aplikacji IBM, dostępnego na wiele platform".

Podczas przeprowadzania badania, IBM udostępnił swoim 24 pracownikom MacBooki Pro zamiast standardowych komputerów PC. Po zakończeniu badania tylko trzech z nich nie chciało zatrzymać MBP - pozostali odpowiedzieli, że to na nim woleliby pracować.

Zalety takiego rozwiązania dla IBM to między innymi:
    - jest to alternatywa dla Windowsa
    - mniejsze problemy z bezpieczeństwem
    - wielu nowych pracowników jest dobrze obeznanych z Makami oraz ich systemem

Uczestnicy owego badania potwierdzili, że zainstalowanie oprogramowania IBM na Makach było proste, odnotowali jednak kilka aplikacji niezbędnych do ich pracy, które w chwili obecnej nie są dostępne dla systemu Mac OS X.

Za: IBM Launches Pilot Program for Migrating to Macs — RoughlyDrafted Magazine
    Ostatnio edytowany przez MacDada; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: redakcyjne

Literowka IMB => IBM

Kurcze, czy powstanie jakis news bez literowki
    Ostatnio edytowany przez cizu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez cizu Zobacz posta
      Literowka IMB => IBM

Kurcze, czy powstanie jakis news bez literowki
      Pewnie nie A i tak sprawdzałem i poprawiłem chyba z 6 Za szybko się to dzieje - ale od czego mamy pomocnych użytkowników?

Komentarz

Ciekawy program. Popieram takie inicjatywy.

Komentarz

hm... bardzo ciekawe..
          zawsze IBM kojarzyło mi się z PC i nigdy bym nie pomyślał, że chcą uciec od Microsoft'u :P
          Może niedługo nastanie era "Think Different"?
          http://myapple.pl/informacje/51226-zasady-stosowania-sygnatur-podpisow.html

Komentarz

Zamieszczone przez Kvczor Zobacz posta
            zawsze IBM kojarzyło mi się z PC i nigdy bym nie pomyślał, że chcą uciec od Microsoft'u :P
            Świat PC to nie tylko Microsoft. Od dawna IBM mocno interesował się Linuksem.

Komentarz

IBM "wynalazl" PC i robil potem OS/2, ale juz dawno "z tym skonczyl". Mi od dluzszego czasu kojarzy mi sie (poza Thinkpadami, ktore teraz robi Lenovo), z procesorami PPC, rozwojem IT i Linuxem... To juz "nie ta firma co kiedys"...
              Czytaj tematy na forum progresywnie, nie z przeplotem ;)

Komentarz

ciekawe jakich programów im brakowało??
                Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
                MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

Zamieszczone przez virgin71 Zobacz posta
                  ciekawe jakich programów im brakowało??
                  Są podane w odnośniku.

Komentarz

ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows.

WG mnie Apple NIGDY nie powinno sie zgodzic na takie rozwiazanie!!!
                    Life is pretty - go for it!;)

Komentarz

mi jakoś kojarzy się z Lotus Notes Oraz Procesorami PPC ... Bardzo dobra inicjatywa

Komentarz

Zamieszczone przez bartek.trebacz Zobacz posta
                        ja osobiscie nie popieram takich dzialn. tzn wiem ze lda rynku i uzytkownikow to jest moze i lepiej, sprzet bedzie tanszy itd. ale Mac to (moze to glupio zabrzmi) wartosc taka sama w sobie i wszelkie inicjatywy uniezalezniania mac os x od komputera z jablkiem sa pozbawianiem tej marki swojej niewinnosci. chodzi mi o to ze zawsze bylo tak ze jak ktos chcial miec maka, musial kupic maka, nie mogl miec maka na PC i to zawsze wyroznialo go sposrod innych PCgraczy. ale odpalanie mac os x na IBM, ktory sam produkwoal pc, albo open mac? jestem zdecydowanie przeciwko obdzieraniu maca z godnosci i tego na co sobie zasluzyl przez lata bycia doskonala alternatywa dla windows.

Wydałeś 4000zl na komputer który wydajności dorównuje 2 letnim piecom. Nie ma masy rzeczy w stylu pcmia, superdrive, vga out, hdmi. Ma do dupy matrycę, psuję się przegrzewa i na dodatek jego wyposażenie jest tragiczne. Ok ma szybki proc. ale X1300 czy X3100 juz nie pamiętam jest dobre do komputerów w bankach a nie do laptopów za 1000$. Jest to jeden z najbardziej psujących się komputerów na forum. TYLKO konkurencja otworzy Apple oczy na to że pojęcie "inny komputer" mineło wraz z intelem. I że czas na ulepszenie sprzętu. Nie mówie o 2.8 Ghz i 8800GTX co nawet MBP nie ma. Chce tylko coś co nazwę komputerem klasy średnej z laptopów. Coś jak Pavilony, czy Satelity...
                        Ostatnio edytowany przez Doc; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Komputer:MacBook C2D (bez SuperDrive)x2 w serwisie z tego samego powodu
                        Telefon:Nokia E50
                        Odtwarzacz: Muvo V100 iPod Nano II 4GB

Komentarz

Problemem jest to, o czym pisali już inni redaktorzy MyApple w swoich newsach - to co robi Apple, czyli zabranianie instalowania swojego systemu na innych maszynach niż ich własne, najprawdopodobniej dalej jest tolerowane ze względu na to jaki procent rynku posiadają.

Ja osobiście zdaję sobie sprawę z tego że dla wielu użytkowników sprzętu Apple ważny jest brak jego popularyzacji, ale nie czarujmy się, że tak będzie zawsze.

Komentarz

Kolega nie zrozumiał przedmiotu sprawy - tu chodzi o przeniesienie OPROGRAMOWANIA IBM na MacOS X, a nie systemu Mac OS na komputery IBM

Zamieszczone przez Doc Zobacz posta
                            Wydałeś 4000zl na komputer który wydajności dorównuje 2 letnim piecom. Nie ma masy rzeczy w stylu pcmia, superdrive, vga out, hdmi. Ma do dupy matrycę, psuję się przegrzewa i na dodatek jego wyposażenie jest tragiczne. Ok ma szybki proc. ale X1300 czy X3100 juz nie pamiętam jest dobre do komputerów w bankach a nie do laptopów za 1000$. Jest to jeden z najbardziej psujących się komputerów na forum. TYLKO konkurencja otworzy Apple oczy na to że pojęcie "inny komputer" mineło wraz z intelem. I że czas na ulepszenie sprzętu. Nie mówie o 2.8 Ghz i 8800GTX co nawet MBP nie ma. Chce tylko coś co nazwę komputerem klasy średnej z laptopów. Coś jak Pavilony, czy Satelity...
                            A kolega z kolei chyba nie ma pojęcia jakie wady mają Paviliony i Satelity, a do tego jak się psują... to ja dokładnie wiem pracując w serwisie. Po szczegóły zapraszam na PW żeby nie robić off-topa.

Komentarz

Zamieszczone przez 51m0n Zobacz posta
                              Problemem jest to, o czym pisali już inni redaktorzy MyApple w swoich newsach - to co robi Apple, czyli zabranianie instalowania swojego systemu na innych maszynach niż ich własne, najprawdopodobniej dalej jest tolerowane ze względu na to jaki procent rynku posiadają.

Ja osobiście zdaję sobie sprawę z tego że dla wielu użytkowników sprzętu Apple ważny jest brak jego popularyzacji, ale nie czarujmy się, że tak będzie zawsze.
                              Podpisuję sie w 100% .... Pewna era skończyła się wraz z przejściem z PPC na x86 .... Apple chcąc nie chcąc weszło w świat PC i niestety będzie musiało się liczyć ze zmianą polityki ... Czy to dobrze czy źle ... czas pokaże - osobiście popieram taki inicjatywy a jak widać powoli bo powoli ale populrność systemów M$ spada tym samy w siłę rosną konkurencyjne rozwiązania (MacOS Linux). Jestem jak najbardziej za tym by użytkownik miał podobne mozliwości bez względu na preferencje co do systemu.

Komentarz

Pracuję...
                              X