Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Nie mogę się zalogować do Liona

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie mogę się zalogować do Liona

Witam, właśnie rozwaliłem sobie system 10.7.1 to znaczy nie mogę się zalogować do żadnego konta czyli do mojego i do roota, na google znalazlem rozwiązanie z resetowaniem ACL i hasła, ale nie pomogło bo nie mogę się zalogować ponieważ kiedy się próbuję zalogować to pojawia się za szary ekran i ponownie wskakuje ekran logowania tak jak by coś blokowało konta. Pomocy.

root i haslo to bodajze 8 pierwszych znakow serialu lub 6 sprawdz... oczywiscie przez terminal

---------- Wpis dodano o 11:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:53 ----------

sprawdz tez to latwiej Reset a Mac OS X 10.7 Lion Password

Komentarz

No tak, tylko że hasło i i login wpisuję poprawnie natomiast lion próbuje się zalogować, ale po chwili wraca do okna logowania.

Komentarz

wejdz do partycji recovery lub instalacyjnego z pendriva i napraw uprawnienia na dysku

Komentarz

A uprawnienia się popsuły same z siebie? Kurka, to chyba jakiś nowy OS X z nowym systemem plików? Jaka to wersja? Ooo momento, przecież to Lion. Daruj sobie naprawę uprawnień, one same się nie psują jeśli ich nie popsujesz, a na 100% ich nie popsułeś.
          --- Konto usunięte ---

Komentarz

Uprawnienia i system plików zostały naprawione więc to nie to. Inne pomysły?

Komentarz

Mam to samo :/ Poradziłeś sobie jakoś z problemem?

Komentarz

Tak, zainstalowalem sobie nowego liona pare miechow temu i jak dotad chodzi jak ta lala 10.7.3.

Komentarz

Na szczęście jedna z prób zakończyła się u mnie pomyślnie. Jakby ktoś jeszcze miał taki problem to polecam zrobić tak:

1. Zalogować się jako root
                  2. Utworzyć innego użytkownika np "tmp"
                  3. Zamienić nazwy swojego użytkownika i "tmp"
                  4. Naprawić uprawnienia dla nowo utworzonego użytkownika (ale starego katalogu użytkownika) zgodnie z tą instrukcją
                  OS X: zmienianie nazwy konta lub nazwy katalogu domowego użytkownika
                  5. Przelogować się

U mnie na podziałało.

Komentarz

Pracuję...
                  X