Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Mac OS X 10.7 Lion - rozmowy przed premierą.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mac OS X 10.7 Lion - rozmowy przed premierą.

W tym dziale proszę pisać o swoich spostrzeżeniach dotyczących zapowiedzianego 2011/06/06 Liona.

Zasady określające zachowanie w nim opisane zostały w stosownym ogłoszeniu.
    Ostatnio edytowany przez ftpd; [ARG:4 UNDEFINED].
    ---
    Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
    NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
    NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

To ja zacznę.
    Jestem ciekaw czy Lion będzie umożliwiał czystą instalacje np. po uprzednim nagraniu na płytę DVD bo chyba w przypadku pendrive'a się nie zbootuje?

Druga sprawa to mam obawy czy 2GB ramu wystarczy na dogodne działanie Lion'a. Na forum widziałem wpis w którym użytkownik podsumował zapotrzebowanie pamięci w stosunku do poprzednich wersji. Wiem, że ram tani także bez takich mi tutaj.

Uważacie, że lepiej/bezpiecznie będzie zaktualizować system czy zainstalować na nowo?
     MacBook 13' Alu (OCZ SSD 120GB)+ AKG K77 -> AKG K242 HD soon...
     Magic Mouse
     iPhone 4 16GB + SoundMagic PL11

Komentarz

A mnie ciekawi czy będzie można składać zamówienia na wersję DVD. Specjalnie nie będę zakładał konta, aby kupić nowy system bo z App Store nie korzystam i nie będę korzystał.

Komentarz

Nie mowiac o uzytkownikach 10.5, ktorzy nie moga miec App Store...

Komentarz

Ja nie chciałbym robić upgrade. Nie boli mnie reinstalka, wolałbym z nośnika. Poza tym, coś musi być dodawane do komputerów sprzedawanych po premierze.

Marzy mi się, że to, co się zassie z App Store będzie instalatorem, który można sobie po prostu wypalić.
          ---
          Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
          NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
          NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Komentarz

Zamieszczone przez ftpd Zobacz posta
            Marzy mi się, że to, co się zassie z App Store będzie instalatorem, który można sobie po prostu wypalić.
            Ja sobie nawet tego inaczej nie wyobrażam ;]
            NIE pomagam przez Skype/PW.

Komentarz

No właśnie ktoś tu na forum pisał, że przy instalacji będzie tworzona ukryta partycja recovery nie wiem czy to prawda.

Komentarz

@ftpd
                Da się. Zobacz:
                How to burn a Lion boot disc | TUAW - The Unofficial Apple Weblog

Komentarz

oczywiscie juz dzisiaj po zainstalowaniu Liona DP 3 jest przy woborze dysku startowego przed uruchomieniem partycja Recovery
                  Komputer
                  MacBook Pro 13 2.4 i5
                  iMac 22" 2.4 GHz
                  iPhone 4s ,5s

Komentarz

Zamieszczone przez Zetor Zobacz posta
                    A mnie ciekawi czy będzie można składać zamówienia na wersję DVD. Specjalnie nie będę zakładał konta, aby kupić nowy system bo z App Store nie korzystam i nie będę korzystał.
                    Wątpię, a jeśli nawet to cena będzie zaporowa co dla niektórych. W końcu App Store to praktycznie 8 Cud Świata, więc Apple wykorzysta ten sposób dystrybucji. Mnie za to interesuje jak będzie to wyglądać w iSpocie czy Cortlandzie
                     MacBook 13' Alu (OCZ SSD 120GB)+ AKG K77 -> AKG K242 HD soon...
                     Magic Mouse
                     iPhone 4 16GB + SoundMagic PL11

Komentarz

W końcu po premierze Liona wszystko będzie 64 bitowe bo odetną wsparcie dla Core Duo i Solo. (co nie znaczy że nie da się na nich zainstalować Liona bo komuś tam się udało oszukać instalkę)

iTunes 10.5 ładnie śmiga w 64 bitach a to tylko pierwsza beta.

Ciekawi mnie też nowy iWork i iLife.

PS:
                      Mission Control jest genialne! Czekam jeszcze na Magic Mouse o wypróbowania reszty opcji i wypróbowanie DP4 bo na razie mam DP3.
                      Niestety nie da się DP3 aktualizować do DP4 przez Software Update jak do tej pory.
                      Ostatnio edytowany przez rybak-17; [ARG:4 UNDEFINED].
                      EDC:
                      Macbook + Lumia + Spyderco Endura + Victorinox Spirit + Zebralight SC600 MK2

Komentarz

Z tego co widziałem wczoraj, wnioskuję:

- Czysta instalacja będzie możliwa (dzięki partycji recovery)
                        - Na tej samej zasadzie będzie można instalować wersję server
                        - Nie będzie potrzeby (może nawet możliwości) nagrywania systemu na cd/dvd/flash (partycja recovery)
                        - System dostępny będzie tylko i wyłącznie w app store (żadnych dvd/flash)
                        - Instalacja 10.6 -> 10.7 (app store), 10.5 -> 10.6 -> 10.7 (app store) lub dodatek 10.5.9 -> 10.7 (app store)
                        - Piraci i tak to wszystko obejdą (jak zawsze)
                        Promotional consideration furnished by Apple

Komentarz

a mnie ciekawi czy ten system sprawnie pójdzie na takim konfigu jak u mnie w podpisie?
                          na razie nie ma zamiaru kupować nowego maca bo mam ważniejsze wydatki niż kolejny komp
                          Ostatnio edytowany przez Therioon; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Mac&Pc w jednym stali domu.

Komentarz

Zamieszczone przez MacTom Pro Zobacz posta
                            Z tego co widziałem wczoraj, wnioskuję:

- Czysta instalacja będzie możliwa (dzięki partycji recovery)
                            - Na tej samej zasadzie będzie można instalować wersję server
                            - Nie będzie potrzeby (może nawet możliwości) nagrywania systemu na cd/dvd/flash (partycja recovery)
                            - System dostępny będzie tylko i wyłącznie w app store (żadnych dvd/flash)
                            - Instalacja 10.6 -> 10.7 (app store), 10.5 -> 10.6 -> 10.7 (app store) lub dodatek 10.5.9 -> 10.7 (app store)
                            - Piraci i tak to wszystko obejdą (jak zawsze)
                            Piraci ?? mac os X jest tak tani ze nie trzeba Pirata a to ze ktos sobie zainstaluje wersje dla Deweloperow i sprawdzi jak to lata to inna sprawa

---------- Wpis dodano o 21:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:49 ----------

i nie udawaj ze jestes TAKI ŚWIĘTY bo nik na tym forom nie jest i dobrze o tym wiemy ale nie piszemy
                            Komputer
                            MacBook Pro 13 2.4 i5
                            iMac 22" 2.4 GHz
                            iPhone 4s ,5s

Komentarz

ten post chyba jest o nowym osx a nie o piratach
                              Mac&Pc w jednym stali domu.

Komentarz

Pracuję...
                              X