Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Pulpit zdalny Mac OSx - Windows Server 2008 i drukowanie lokalne?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pulpit zdalny Mac OSx - Windows Server 2008 i drukowanie lokalne?

Witam!
    Noszę się z zamiarem kupna macbooka do użytku w firmie jednakże kilka programów niezbędnych do jej funkcjonowania napisane jest tylko i wyłącznie pod Windows. Razem z kolega wymyśliliśmy żeby programy pod Windowsa zainstalować na jego serwerze i łączyć się z nimi z poziomu maca przez Windows Server 2008. Wszystko było by super gdyby nie fakt iż serwer oddalony jest od firmy jakieś 100km, i tu nastaje problem. Czy jeżeli będę miał podpiętą drukarkę do maca po kablu (ew. sieciowo do routera u mnie) to czy będe mógł na niej drukować podczas sesji na WIN server, czy też tak jak sądzimy program będzie drukował na drukarce kolegi która jest połączona z serwerem u niego.Sprawa dość pilna więc jeżeli ktoś jest w temacie i potrafi mi odpowiedzieć to będę cholernie wdzięczny.
    Pozdr

Help do Remote Desktop Connection by MS:
    You can print documents that are on your Windows-based computer to a printer that is connected to your Mac. To do this, you first have to share the printer with the Windows-based computer.
    After you make the printer available, the printer can be accessed on the Windows-based computer. If you save the connection file and log in with that connection file during later remote sessions, the printer remains available.
    Do any of the following:

Make a printer available to the Windows-based computer
    On the RDC menu, click Preferences.
    Click Printers, and then select the Use a printer that is connected to the Mac check box.
    Select the printer that you want.
    Tips
    If you want to select a printer at the time that you print, select All printers.
    To save a connection file that includes access to the printer, on the File menu, click Save As, and then type a name for the connection file.

Print a Windows-based document to a printer that is connected to a Mac
    On the Windows desktop, open and print the document that you want to print.
    Select the printer that you want to print to, and then click OK.

Komentarz

tu masz prosta rzecz. Jezeli masz drukarke sieciowa. To na serwerze windows 2008 zainstaluj ja i udostepnij. wtedy wszyscy beda mogli z niej korzystac- nawet ty na macu. Pamietaj aby zainstalowac na windowsie 2008 protokol apple talk

Komentarz

Pracuję...
      X