Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Włączenie TRIM w 10.6.7 dla dysków SSD

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Włączenie TRIM w 10.6.7 dla dysków SSD

Witam,
    może ktoś się natknął na to:
    Enable TRIM SSD in Mac OS X 10.6.7
    ktoś był już może odważny?
    WWW: http://mankament.pl

tak, ja włączyłem
    pozakadrem.pl

Komentarz

Zamieszczone przez elita Zobacz posta
      tak, ja włączyłem
      Zauważyłeś może jakieś problemy? z tego co widzę wersja 1.0 miała trochę błędów jak bardzo wolny start w niektórych okolicznościach itp.
      WWW: http://mankament.pl

Komentarz

nie zauważyłem problemów, co do startu to nie wiem, nie zwracałem na to uwagi bo prawie w ogóle go nie restartuję, używam sleepa. Stopera nie używałem ale wydaje mi się że startuje tak samo jak poprzednio. Aha no i ja to włączyłem zanim było to narzędzie, kopiując kexa z x.6.7 z nowych mbp - było takie howto jak to zrobić ręcznie zanim powyższe wyszło.
        pozakadrem.pl

Komentarz

Ma to jedynie sens w dyskach mających TRIM, przy Sandforce nie ma większego sensu.
          PowerMac G5 DP 1.8GHz/3GB RAM/80 GB

Komentarz

W moim przypadku jest trochę inaczej: Zgubiłem oryginalne płytki instalacyjne do mojego MBP (takiego jak w podpisie), zassałem płytę instalacyjną od MBP 2011, wy edytowałem pliki znajdujące się na tej płycie odpowiedzialne za sprawdzenie modelu po to aby instalacja ruszyła, zainstalowałem. Obecnie posiadam kompilację Mac OS X 10.6.6 (10J3210) Darwin 10.7.1 (brak możliwości aktualizacji przez SU oraz przez Combo)
            Udało mi się włączyć TRIM za pomocą Trim Support Enabler 1.1
            Oto co pokazuje Profil Systemu:

OCZ-VERTEX2:

Pojemność: 240,06 GB (240 057 409 536 B)
            Model: OCZ-VERTEX2
            Poprawka: 1.29
            Numer seryjny: OCZ-xxxxxxxxxxxxxxx
            Rdzenne kolejkowanie poleceń: Tak
            Głębokość kolejki: 32
            Nośniki wymienne: Nie
            Napęd odłączalny: Nie
            Nazwa BSD: disk0
            Rodzaj nośnika: Półprzewodnikowy
            Obsługa TRIM: Tak
            Typ mapy partycji: GPT (Tablica partycji GUID)
            Status S.M.A.R.T.: Sprawdzony

Wcześniej oczywiście było Obsługa TRIM: Nie

Jak dotąd nie zaważyłem żadnego spowolnienia, uruchamianie systemu w normie. W razie problemów dam znać w tym temacie

P.S Sorry za mały offtop na początku posta, ale uznałem że może on mieć duże znaczenie

Komentarz

Zamieszczone przez kapen Zobacz posta
              W moim przypadku jest trochę inaczej: Zgubiłem oryginalne płytki instalacyjne do mojego MBP (takiego jak w podpisie), zassałem płytę instalacyjną od MBP 2011, wy edytowałem pliki znajdujące się na tej płycie odpowiedzialne za sprawdzenie modelu po to aby instalacja ruszyła, zainstalowałem. Obecnie posiadam kompilację Mac OS X 10.6.6 (10J3210) Darwin 10.7.1 (brak możliwości aktualizacji przez SU oraz przez Combo)
              Udało mi się włączyć TRIM za pomocą Trim Support Enabler 1.1
              Oto co pokazuje Profil Systemu:

OCZ-VERTEX2:

Pojemność: 240,06 GB (240 057 409 536 B)
              Model: OCZ-VERTEX2
              Poprawka: 1.29
              Numer seryjny: OCZ-xxxxxxxxxxxxxxx
              Rdzenne kolejkowanie poleceń: Tak
              Głębokość kolejki: 32
              Nośniki wymienne: Nie
              Napęd odłączalny: Nie
              Nazwa BSD: disk0
              Rodzaj nośnika: Półprzewodnikowy
              Obsługa TRIM: Tak
              Typ mapy partycji: GPT (Tablica partycji GUID)
              Status S.M.A.R.T.: Sprawdzony

Wcześniej oczywiście było Obsługa TRIM: Nie

Jak dotąd nie zaważyłem żadnego spowolnienia, uruchamianie systemu w normie. W razie problemów dam znać w tym temacie

P.S Sorry za mały offtop na początku posta, ale uznałem że może on mieć duże znaczenie

Kapen masz stary firmware. Obecny to 1.32. Uaktualnij sobie.
              Apple iMac 27" i5 late 2012
              Apple MacBook Pro 13" Retina i5 2.5Ghz 8GB RAM 128GB SSD
              Apple iPhone 5 GB 16GB
              Apple iPod Video 30GB Black + AKG Q430

Komentarz

Ja też mam taki firmware ale w modelu 60GB mógłby ktoś powiedzieć jak uaktualnić firmware na macu?

Komentarz

Zamieszczone przez wojtasool Zobacz posta
                  Ja też mam taki firmware ale w modelu 60GB mógłby ktoś powiedzieć jak uaktualnić firmware na macu?
                  Niestety firma OCZ pozostawiła użytkowników Maca w cieniu i nie wydali jak dotąd narzędzia do update firmware Specjalnie dla aktualizacji zainstalowałem Win 7 x64 - niby ściąga update firmware i aktualizuje potem restart... a firmware jest takie jakie było... nie wiem być może nie działa to na x64. Dopiero za pomocą Ubuntu 10.04 udało mi się uaktualnić do 1.33.

Oto krótki opis jak to zrobić na MBP (prawdopodobnie też na innych macach), dużo użytkowników ma z tym problemy :
                  - Uruchamiamy Ubuntu lub inną dystrybucje z live cd lub dysku
                  - ściągamy http://www.ocztechnologyforum.com/st...fwupd_v115.tar
                  - rozpakować plik tak, otwieramy terminal i przechodzimy do folderu z ściągniętym programem (są tam 2 wersje 32 i 64 bitowe) i wklepujemy komendę:
                  sudo fwupd /dev/sda
                  oczywiście to tylko przykład, nasz dysk może być też pod /dev/sdb, więc przed tym należy sprawdzić np. w gparted
                  Uwaga jeżeli wywala nam info że dysk jest frozen lub locked usypiamy maca i budzimy go ponownie. Do aktualizacji potrzebne jest połączenie z internetem. Powodzenia

P.S. Temat powoli przeradza się w wątek dla dysków OCZ.

Komentarz

Dzieki za rade, ale juz to zrobiłem.
                    Zainstalowałem sobie na boot campie windowsa i stamtąd zaktualizowałem. Nawet dał rade zrobić update na dysku systemowym.

Komentarz

A mi cholera nie widzi tego dysku. tzn soft od OCZ nie widzi dysku na bootcampie. Moze dlatego ze windows jest zainstalowany na zwyklym dysku ?

UPDATE:
                      Ju zuaktualnione do 1.33 Nie wiem dlaczego wczesniej nie dzialalo. Teraz poszlo jak po maśle.
                      Ostatnio edytowany przez maziboss; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Apple iMac 27" i5 late 2012
                      Apple MacBook Pro 13" Retina i5 2.5Ghz 8GB RAM 128GB SSD
                      Apple iPhone 5 GB 16GB
                      Apple iPod Video 30GB Black + AKG Q430

Komentarz

a można aktualizować na osxie?
                        Ostatnio edytowany przez zinger; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

A można przeczytać Regulamin, szczególnie paragraf o odświeżaniu starych wątków?
                          ---
                          Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
                          NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
                          NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Komentarz

Pracuję...
                          X