Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Macbook spadl...

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Macbook spadl...

Witajcie!

Od przyszlego tygodnia bede musial sie uporac z MB(nie moim na szczescie) ktory spadl z kolan podczas pracy.

Od poczatku,po upadku system sie wylaczyl.Po odpaleniu wszystko ok,zadnych trzaskow itp,dochodzi do logowania...Ukazuje sie ekran z "japkiem" oraz to krecace sie "sloneczko" i nic...

Zostal on oddany do jakiegos serwisu komputerowego,gdzie powiedzieli,ze to dysk padl i danych ani niczego nie da sie odzyskac..

Teraz powiedzialem,ze ja moge sie nim "pobawic".Glownym celem jest odzyskanie 3,5tys. zdjec z dysku..Komplikacja jest to,ze poza MB i zasilaczem nic nie dostane,tz.zadnej plytki z LEO itp.
    Mam do dyspozycji: Moja plytka LEO,MBP

Jak sie zabrac i od czego zaczac?

pozdr.
     iMac 27' i3+Bose Companion 5+Apple Universal Dock+WD My Book Studio 500GB

lastfm.pl/user/sali_

Próbowałeś połączyć dwa kompy firewirem/usb i odpalic tego uszkodzonego w trybie target-disk?

Komentarz

To rzeczywiście wygląda na dysk. Płytki w takim wypadku niewiele pomogą. Są firmy, które odzyskują dane, google my friend, będzie taniej

Pozdrawiam
      MacMini2009,4GB RAM,nVidia 9400, SL
      Współczesne pokolenie staje się pokoleniem audio-video. Czy to źle? Może to jest tak: "Jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, a jedno wideo jest lepsze niż tysiąc obrazów"? Wszak ludzki mózg lepiej przyswaja dźwięki i obrazy niż te znaczki zwane literami.

Komentarz

Wszystko jest do odzyskania, pod warunkiem, że ktoś wie co robi.
        W tym przypadku (dysk po upadku) raczej sam sobie nie poradzisz, a jeszcze możesz pogorszyć sprawę.
        Muzyka i Komputery
        http://www.iro.myapple.pl

Komentarz

Jednak myslicie,ze to dysk?

---- Dodano 18-04-2009 o godzinie 16:08 ----
          Korzystanie z trybu dysku twardego FireWire To jak go polaczyc z moim najnowszym MBP?
          Ostatnio edytowany przez sali128; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

lastfm.pl/user/sali_

Komentarz

Albo wyjąć dysk, wsadzić go w obudowę i wtedy spróbować odpalić go na innym kompie przez usb.

Komentarz

wystarczy kupić odpowiedni kabelek -> Matlosz.pl - Mac, iPod, Akcesoria
              po podłączeniu w target, zapewne wszystko uda się skopiować
              Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
              MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

najprosciej jak powiedzial kolega Slawus tz. wyjac dysk i starac sie wszystko odzyskac..
                NON OMNIS MORIAR

Komentarz

śmiem twierdzić że bez wyjmowania jest jeszcze prościej
                  <kasiamrozek> Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

Komentarz

A przez USB da sie polaczyc?

lastfm.pl/user/sali_

Komentarz

nie (i nie próbuj bo może się spalić)
                      <kasiamrozek> Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

Komentarz

No wiec raczej to dysk,chcialem go wyciagnac,tylko,ze niestety nie dostalem MB,ale to jest G4 12" iBook,wiec wyjecie dysku nie jest wcale takie proste,any ideas?

lastfm.pl/user/sali_

Komentarz

Procedura jak z MB.
                          MacBook Pro (Albo inny Mac z FW) ----> Kabelek FW ----> iBook w trybie dysku.

Pokaze Ci się jako dysk zewnętrzny FW i kopiujesz.

Myśle, że skoro pokazuje się "Japco" to dysk nie jest w 100% martwy.

Komentarz

Jest problem..Ja mam MBP Unibody, FW800,a on ma FW400.Mam kabel taki,jakby z jeden strony FW400,a z drugiej 800 (z dysku WD).Po podlaczeni ich tym kablem,na ekranie iBook'a pojawia sie FW,ale moj MBP nie widzi nic..?

---- Dodano 25-04-2009 o godzinie 23:41 ----
                            makowe forum / Pomocy! Dysk w ibooku G4 - Apple Mac, Mac OS, iPod, iPhone
                            Ostatnio edytowany przez sali128; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

lastfm.pl/user/sali_

Komentarz

Pracuję...
                            X