Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Niewykrywa dysku zewnetrznego FireWire/USB

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Niewykrywa dysku zewnetrznego FireWire/USB

Witam,

Niewiem jak to sie stalo ale od 2 dni przestal mi dzialac dysk posiadam takie 2:

Iomega UltraMax Desktop Hard Drive 1 TB External hard drive (2008) - 2 partycje 50/50
    Iomega UltraMax Desktop Hard Drive 650GB External hard drive (2007) - 2 partycje 50/50

Jako ze 1Tb jest nowszy byl podlaczony FireWire800 i przez niego podlaczylem 650GB

Oba dyski sa w systemie MacOSX Extended Journaled i wczoraj zniknol mi ten wiekszy dysk.

Czyli 650GB jest polaczone przez 1TB ktorego nie widac.

Porozlaczalem oba dyski 650GB jest podlaczyony dziala. Podlaczam 1TB osobo na FireWire przez USB i niewykrywa go. Disk Utility nie pokazuje tego wiekszego. Probowalem uzyc przycisku re-build niepomoglo.

Podlaczalem go do iMAC-a 24" na PB12" tez go nie widac i tak samo jest na PB17" obojetne jak go podlacze czy USB czy FireWire. Oba dyski sa na RAID-zie

Prosze o jakos podpowiedz jak moge potraktowac go - moze ktos mial podobny problem
    | MBP 15"@2.66 i7 | MBP 13"@2.4Ghz Core2Duo | PowerBook G4 12''@1,5GHz PPC |
    | iMac 24''@2.8GHz Core2Duo | AirPort Extreme Base Station |
    | iPod Shuffle 2GB | iPhone 32GB Black 3Gs |

Panowie moze jakas krotka podpowiedz co powinienem zrobic,

Na tym dysku mam wszystkie forteczki i cala mase muzy - dysk poprostu zniknol i nie chce sie wykrywac. Wszystko wyglada na to ze dziala itd

Prosze o jakas rade moze wypiac dyski z tego i wpiac do tamtego - zadzialalo by?

niewiem co robic ale jedno moge powiedziec nie kupujcie tych dyskow:

650gb padl zasilacz dali nowy pozniej padl przycisk on/off i na koncu czujnik temp - i dysk niewychamowywuje wiatraka gwizdze swiszczy dopiero odmontowany przestaje - z tego powodu byl polaczony przez tamten (czyli jak 1TB wychamowal wygasil ten 650GB)

No i zonk teraz 1TB niewykrywalny

Paranoja wychodzi na to ze musze back up-owac dyski back up-owe...
    | MBP 15"@2.66 i7 | MBP 13"@2.4Ghz Core2Duo | PowerBook G4 12''@1,5GHz PPC |
    | iMac 24''@2.8GHz Core2Duo | AirPort Extreme Base Station |
    | iPod Shuffle 2GB | iPhone 32GB Black 3Gs |

Komentarz

Pracuję...
    X