Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

[10.5] Zamienione znaki w klawiaturze ź<>ż

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [10.5] Zamienione znaki w klawiaturze ź<>ż

W przez ostatnie kilkanaście lat pisząc ż myśleliśmy option+x
    Leopard siłą zmusza nas do zmiany przyzwyczajeń piśmienniczych, przeciw czemu ja osobiście się buntuje.

Napisze jak w trzech krokach przywr&#243;cić normalność:
    1) pobieramy z dowolnej strony plik klawiatury polish PRO "windows style"

2) Plik xxxxxx.keylayout otwieramy w programie text edit i za pomocą narzędzia do szukania jabłko+f znajdujemy literkę ź lub ż (są obok siebie) i zamieniamy je miejscami

Nie pr&#243;bował bym opcji zmieniana literek bo może to jedynie wprowadzić bałagan.

3) zapisujemy i plik xxxxxx.keylayout wraz z ikonką umieszczamy w teczce- przepraszam katalogu użytkownika/Biblioteka/Szablony Klawiatur(czy jakoś tak)
    Jest jeszcze możliwość zapisania dla całego systemu w podobnym katalogu w bibliotece sytemu bezpośrednio na HDD

Po przelogowaniu w international/imput menu zaznaczamy polish pro2

* nie testowałem tego rozwiązania na systemie 10.5 Leopard, nie biorę odpowiedzialności za wynikłe z operacji problemy.

Dla leniwych gotowa klawiatura w załączniku- po rozpakowaniu z "katalogu" trzeba wyjąć dwa pliki i wrzucić do wyżej opisanego katalogu- czy tam naprawdę jest ten nieszczęsny katalog w miejscu folderu?

Paczka do pobrania z http://web.mac.com/heidi17/Heidikowa...Drobiazgi.html
    Ostatnio edytowany przez JSG; [ARG:4 UNDEFINED].

Teraz wystarczy przygotować "Polonizator" w kt&#243;rym bedzie:
    Chcę mieć:
    a)Teczki
    b)Katalogi
    c)Foldery

a)Ikony
    b)Znaczki

a) ż i ź
    b) ź i ż

Wszystkim niestety dogodzić się nie da, o czym najlepiej świadczy ilość "standard&#243;w" polskich liter.

---- Dodano 28-10-2007 o godzinie 01:53 ----
    Zamieszczone przez JSG Zobacz posta
    W przez ostatnie kilkanaście lat pisząc ż myśleliśmy option+x
    i to wszystko przez jednego gościa który chciał być oryginalny.
    Ostatnio edytowany przez misioslaw; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

No chciał być ... Think diffrent
      >>>  One man to teach them all  <<<

Komentarz

Zamieszczone przez misioslaw Zobacz posta
        Chcę mieć:
        a)Teczki
        b)Katalogi
        c)Foldery

a)Ikony
        b)Znaczki

a) ż i ź
        b) ź i ż

Wszystkim niestety dogodzić się nie da, o czym najlepiej świadczy ilość "standard&#243;w" polskich liter.

---- Dodano 28-10-2007 o godzinie 01:53 ----

i to wszystko przez jednego gościa kt&#243;ry chciał być oryginalny.
        To komentarz na bardzo niskim pozomie. Wierz mi ale dla wielu os&#243;b będzie to problem.
        I to nie podlega dyskusji. Dla znawc&#243;w języka układ makowy od strony teoretycznej jest bardziej logiczny o czym w innym miejscu na forum dyskusja się toczyła niejednokrotnie.
        A co do historii klawiatury polish pro to zdaje się osoby tworzące klawiaturę dla windows hciały być orginalne.

A teraz w temacie: ktoś już przetestował?
        Ostatnio edytowany przez JSG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dla znawców języka układ makowy od strony teoretycznej jest bardziej logiczny
          Przestawiłam się bez problemu właśnie dzięki tej logice i nie podoba mi się ta zmiana w Leopardzie.

Komentarz

Skoro tak łatwo się przestawić na układ makowy, to niby dlaczego takim problemem ma być przestawienie się&#160;na układ Ż i Ź ?? (Tylko proszę nie wciskajcie mi bajek o logice itd, bo wpisywanie znak&#243;w diaktrycznych jest kwestią przyzwyczajenia i robi się to automatycznie.)
            Akurat ta zmiana wydaje mi się słuszna, bo teraz układ Polish Pro jest jednolity na wszystkich systemach.

Komentarz

Ehh tam czepiacie sie. Fajnie, ze JSG wymyslil sposob na przywrocenie starego ukladu, ale dam sobie obie rece uciac, ze wiekszosc uzytkownikow uzywa oprocz maca windowsa (nawet na macu), albo dopiero co sie przesiedli i nowy uklad bedzie im bardziej pasowal...
              Mysle, ze robi sie niepotrzebne zamieszanie. Ci, ktorzy chca stary uklad moga skorzystac z instrukcji JSG, a reszta zostawi tak jak jest...
              Moge zamknac temat?
              Keep the momentum going!

Komentarz

Zamieszczone przez devilia Zobacz posta
                Moge zamknac temat?
                Poczekajmy aż ktoś przetestuje. Ja jutro albo po jutrze chyba usiąde do komputera z Leo i sam sprawdzę ale może ktoś wcześniej da rade- nie koniecznie coby(sic) używać.

Komentarz

JSG: dzięki za podpowiedź, zamiana liter na dobrze znane nam jest prosta, zarówno z poziomu TextEdita, jak i przez paczkę.

Problem w tym, że w swojej paczce masz podwójnie "Ż", dlatego po podmianie layoutu zarówno Option + X, jak i +Z dają Ż

Załączam paczkę z poprawionym układem, którą należy przegrać do Library > Keyboard Layouts

Komentarz

Dzięki... jako że sam testowałem na tygrysie a tu jest x=ż to musiałem podmienić na coś innego- przez chwilę było jakieś T a potem- pomimo pierwotnego założenia nie umieszczania gotowca- zrobiłem to... widać w ferworze walki coś pochrzaniłem.

Komentarz

widać w ferworze walki coś pochrzaniłem.
                      Zdarza się najlepszym ode mnie +

Komentarz

poniżej prostsza instrukcja przywrócenia układu klawiatury z Tygryska

instrukcja

1. sciągamy, rozpakowujemy plik klawiaturka.zip (załącznik)
                        2 kopiujemy pliki z rozpakowanego załącznika do katalogu /user/nazwa uzytkownika/Library/Keyboard Layouts/
                        3. Wylogowujemy się z systemu
                        4. Wchodzimy do international i wybieramy naszą nową klawiaturkę

Poniżej adres do przygotowanej klawiaturki
                        http://suits-shirts.com/klawiaturka.zip
                        (w przypadku użycia plików z załącznika nasza nowa klawiaturka pokaże się w international jako "Polish Pro_Leopard"
                        This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place.
                         rMacBook Pro 13"
                         iMac 27" 2014
                         iPhone 6 Plus 128GB

Komentarz

Zamieszczone przez zico_chaos Zobacz posta
                          poniżej prostsza instrukcja przywrócenia układu klawiatury z Tygryska

instrukcja

1. sciągamy, rozpakowujemy plik klawiaturka.zip (załącznik)
                          2 kopiujemy pliki z rozpakowanego załącznika do katalogu /user/nazwa uzytkownika/Library/Keyboard Layouts/
                          3. Wylogowujemy się z systemu
                          4. Wchodzimy do international i wybieramy naszą nową klawiaturkę

Poniżej adres do przygotowanej klawiaturki
                          http://suits-shirts.com/klawiaturka.zip
                          (w przypadku użycia plików z załącznika nasza nowa klawiaturka pokaże się w international jako "Polish Pro_Leopard"
                          Widzę że mam konkurencję?

Komentarz

i to wszystko przez jednego gościa który chciał być oryginalny.
                            Masz na myśli tego kolesia, który w Windows odwrócił litery, żeby nie było tak samo jak w Mac OS?

Komentarz

O kurcze. Teraz dopiero zobaczyłem ten wątek. Troche by mi zaoszczędził pracy z robieniem układu klawiatury bo musiałem sam kombinować Myślałem że problem jeszcze nie rozwiązany...

Chcę mieć:
                              a)Teczki
                              b)Katalogi
                              c)Foldery

a)Ikony
                              b)Znaczki

a) ż i ź
                              b) ź i ż
                              Lol - no właśnie ja też na coś takiego wpadłem: http://www.myapple.pl/showthread.php?t=47219

Komentarz

Pracuję...
                              X