Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Co DOKŁADNIE zrobić żeby myszka działała na macu jak na Windowsie?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Co DOKŁADNIE zrobić żeby myszka działała na macu jak na Windowsie?

Problem z przyspieszeniem myszki i jej praca jest dla mnie wielką udręką. Czy może mi ktoś powiedzieć co zrobić DOKŁADNIE (co jak ustawić) żeby myszka działała tak płynnie i precyzyjnie jak na windowsie?
    Backup: Apple Time Capsule 500GB

Preferencje systemowe i ustawiasz szybkość śledzenia ruchów.

Komentarz

Jezeli chodzi o predkosc poruszania kursora... i jezeli te ustawiane w opcjach nie zadowalaja Cie to:

Programy > Narzedzia > Terminal
      I tam wpisujesz/wklejasz: defaults write -globalDomain com.apple.mouse.scaling -float 12.0 (gdzie warosc 12.0 to max... myszka zapierdziela z predkoscia swiatla. Ja mam ustawione na 6.0. Po wklepaniu tego/wklejeniu naciskasz enter i zamykasz Terminal. Robisz restart systemu i włala
      markoff.pl

MBP 15" 2.2 i7 8GB
      iPad Mini 2 + iPhone 5

Komentarz

jakie sa defaultowe ustawienia zeby myszka dzialala jak na windows XP?

ustawilem to co Ty podales ale mam problem z dokladnoscia... mam 2 komputery obok siebie z 2 myszkami na windowsie myszka pracuje 10x precyzyjniej, na macu jak by ktos ja ociosal...

Komentarz

Z tego co widzę maxbmx pisze o przyspieszeniu a nie prędkości kursora, więc żaden z postów nie rozwiązuje problemu.

Ja też z chęcią dowiedziałbym się*jak wyłączyć tą irytującą akcelerację kursora w przypadku myszy pod osx'em, dlatego dołączam się*do pytania.

Pozdrawiam.

Komentarz

Używajcie USB Overdrive X.

Komentarz

Nie wchodze w szczegoly.
              CO DOKŁADNIE MAM USTAWIĆ ABY MYSZKA DZIAŁAŁA DOKŁADNIE JAK W WINDOWS?
              Odpowiedź tyu USB OVERDRIVE nie wiele mi mowi poza tym ze wskazujesz mi program w ktorym jest mnostwo ustawień. (przeszedłem wszystkie chyba programy)
              Coraz mniej podoba mi się i zmniejsza się moja fascynacja MacOS

Komentarz

MacOS X na pecku?

No to masz co chciałeś.

Proszę nie komentować pracy systemu Appla na innych komputerach niż Apple. To nie ma sensu.

Oto oświadcenie Administracji forum myapple.pl:

Na forum MyApple.pl nie dopuszczamy tematów nt. procesu instalowania MacOS na komputerach innych niż Apple, gdyż oznacza to głównie dyskusje nt. modyfikowania komputerów typu PC, np. modyfikowania BIOSu w PC, flashowania kart graficznych w PC itd. a te tematy zdecydowanie nie są związane z profilem forum Myapple.

Dziękujemy za uszanowanie powyższej decyzji.
                Ostatnio edytowany przez kokos; [ARG:4 UNDEFINED].
                Datta. Dayadhvam. Damyata.
                Shantih shantih shantih

Komentarz

Prosze sie nie sugerowac moim wczesniejszym opisem.
                  Chodzi o Mac. Jezeli ktos mi powie ze myszka na Macu działa "dobrze" to znaczy ze nie uzywa jej do pracy.

Komentarz

Ja powiem, że myszka na Macu działa dobrze. Bardzo dobrze

Używam Maków do pracy od 1995 roku i nigdy nie miałem żadnych problemów tego typu z myszką. Od LC475 do Mac Pro "Nehalem"

To co opisujesz sugeruje problem hardware. Bus USB nie współpracuje z drajwerem.... Tak też czasami zachowują się myszki Bluetooth.
                    Shantih shantih shantih

Komentarz

ja mowie o mighty mouse... i kazdej innej ktora podlaczylem. zero precyzji - myszka przy powolnym przesuwaniu dziala bardzo nie "linearnie" skacze. na tym samym podlozu ta sama myszka na windows dziala bardzo dobrze.

Komentarz

Do wiekszosci rzeczy juz sie przyzwyczailem.
                        Jezeli nie bedzie mozliwosci naprawy dzialania myszki to wracam na windows niestety

Komentarz

Czy macie podłączone jakieś inne urządzenia do MBP?

Zdaje się, że trafiliście na często występujący problem Leoparda z najnowższymi update : YouTube - Jumpy Mouse
                          Jest też długi wątek na Apple Discussions : Apple - Support - Discussions - Mighty Mouse Problem - Jerky And Jumpy ... Chlopaki chcą nagłośnić sytuację żeby Apple wreszcie rozwiązał ten problem.

A może spróbujcie tego : Ben Net - MouseZoom OS X Official Site
                          Shantih shantih shantih

Komentarz

@ogórek dokładnie - przeszukalem na prawde wiele stron i nie znalazlem rozwiazania takiego w 100%.

Nie wierze ze graficy daja sobie rade z takim "dziwnym" działaniem myszki

---- Dodano 11-12-2009 o godzinie 04:49 ----
                            @kokos nie chodzi tylko o szybkosc ale o precyzje jezeli jade myszka po y=x czyli pod katem 45st to myszka zachowuje sie jak by schodzila po schodkach a nie jak w windowsie plynnie
                            Ostatnio edytowany przez maxbmx; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

Wielu użytkowników rozwiązywało problem gdy mając zew. monitor podłączony DVI, zmieniali łącze na analogowe - VGA.
                              Pomagało też odłączenie wszystkich innych zewnętrznych urządzeń.
                              Shantih shantih shantih

Komentarz

Pracuję...
                              X