Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Katalogi ukryte - jak je ujawnic ?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Katalogi ukryte - jak je ujawnic ?

Witam

W jaki sposob mozna ujawnic katalogi ukryte powiedzmy w katalogu uzytkownika ?
    Dostalem rysunek od znajomego w oknie Kadu, no i jedynym sposobem wydostania go jest pojscie do ukrytego /users/user_name/.gg/images i skopiowanie w inne widoczne miejsce.
    maciex

MacBook Pro 1.1 A1150, 2 GHz, 2 GB RAM, Leopard 10.5.8.
    iMac Intel Core 2 Duo, 2.4 GHz, 2 GB RAM.

Zainstalowac tinker tool.

http://www.bresink.com/osx/TinkerTool.html

Uruchomic. W pierwszej zakladce finder uaktywnic opcje "show hidden files".

Kliknac "relaunch finder"

Voila. Gdy niepotrzebne to odznaczyc zaznaczona opcje, ponownie zrestartowac fider i uzyc tinker tool gdy znowu bedzie potrzebny
    Maki Talkie - podkast o Apple i technologii

Komentarz

Zamieszczone przez maciex
      Witam

W jaki sposob mozna ujawnic katalogi ukryte powiedzmy w katalogu uzytkownika ?
      Dostalem rysunek od znajomego w oknie Kadu, no i jedynym sposobem wydostania go jest pojscie do ukrytego /users/user_name/.gg/images i skopiowanie w inne widoczne miejsce.
      Mozna tez w terminalu:
      mv /users/username/.gg/images/nazwa_obrazka /users/username
      One iStefan to rule them all.

Komentarz

Jeżeli skopiować to cp a nie mv
        Andrzej

POPRAWNA POLSZCZYZNA ŹRÓDŁEM SUKCESÓW W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

Komentarz

W ostateczności można się r&#243;wnież posłużyć poleceniem Go to Folder w Finderze (Cmd+Shift+G) z menu Go, wpisując w ścieżce:
          ~/.gg/

Komentarz

Zamieszczone przez Andrzej
            Jeżeli skopiować to cp a nie mv
            Faktycznie, nie przeczytalem dokladnie, ze chodzi o skopiowanie. Przepraszam.
            One iStefan to rule them all.

Komentarz

Jeśli używasz Quicksilvera, to wejść do katalogu ukrytego możesz trzymając alt. Wpisujesz w okienko QS swoje user_name (powinien wyświetlić odpowiedni folder), trzymasz alt, wciskasz strzałkę w prawo i jesteś w środku

A ze wszystkich pozostałych wyżej zaproponowanych myślę, że rozwiązanie Heidi'ego jest najwygodniejsze.
              .

Komentarz

Zamieszczone przez Pe8er
                A ze wszystkich pozostałych wyżej zaproponowanych myślę, że rozwiązanie Heidi'ego jest najwygodniejsze.
                Tylko pod warunkiem, że wchodzenie do ukrytych katalogów jest okazjonalne. Jeżeli ma się odbywać częściej, to rozwiązanie podane przez Insidera z użyciem programu TinkerTool będzie szybsze, chociaż jego wadą jest to, że pojawiają się wszystkie ukryte teczki, a to powoduje spory rozgardiasz, szczególnie w katalogu domowym Szczególnie kiedy się korzysta z programów X11 może się okazać, że zawartość tego katalogu jest znacznie bogatsza niż się nam wydawało. U mnie, na przykład, widać normalnie 18 teczek i plików, a naprawdę jest ich tam 87.

Komentarz

Kiedy pisałem mojego posta wyżej właśnie słowo "okazjonalnie" błąkało mi się po głowie
                  .

Komentarz

Heidi. dzieki za tipsa, wydaje sie byc najwygodniejszy dla mnie

Pozdrawiam
                    maciex

MacBook Pro 1.1 A1150, 2 GHz, 2 GB RAM, Leopard 10.5.8.
                    iMac Intel Core 2 Duo, 2.4 GHz, 2 GB RAM.

Komentarz

a ja zadam takie pytanie... Jak wyświetlić choćby listę takich ukrytych teczek i dokument&#243;w w dowolnej lokacji, aby p&#243;źniej można było łatwo skorzystać z polecenia GO? Może jakiś skrypt kt&#243;ry by się dało w workflowa ułożyć w automatorze i zapisać jako plug-in Findera? Albo do script menu?

Komentarz

A może wystarczy Terminal i
                        Kod:
                        ls -la

Komentarz

no niby tak, ale to wyświetla listę w katalogu gł&#243;wnym, a jeśli by się chciało podejrzeć taką listę w dowolnym katalogu?

Komentarz

To wtedy "ls -la " (tu specjalnie spacja na końcu) i przeciągasz na okno Terminala okno teczki, kt&#243;rą chcesz w ten spos&#243;b podejrzeć.
                            Albo "cd " i przeciągasz okno teczki, potem enter (to przenosi Cię w Terminalu do tej teczki) i wtedy już samo "ls -la".

Komentarz

aaa... bo sobie kombinuje jak by tu zrobić w automatorze taką akcję co by wywoływała taką komendę w terminalu i podawała ją do pliku TXT powiedzmy. Na razie wychodzi mi coś takiego, że owszem, jest lista plik&#243;w, ale w katalogu gł&#243;wnym, a ja bym wolał chociaż domowym, a najlepiej dowolnym...

P&#243;ki co stoję w tym punkcie z automatorem:
                              * Run Shell Script (/Bin/Bash) ls -la
                              * New Text File

Fajnie by było na przykład dodać dzięki ask for folders, czy get selected finder items możliwość wyboru ścieżki do wyświetlenia listy, niż ustawiać tak na sztywno...

Komentarz

Pracuję...
                              X