Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

b / g / n ... jakie mam wi-fi??

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• b / g / n ... jakie mam wi-fi??

Mam router wi-fi, który "rozdaje" moim komputerą internet.

Mam iMac'a i MacBooka i iPodTouch.
    Wszystko pięknie i sprawnie funkcjonuje, ale ... mam pytanie.

Jak sprawdzić jaki rodzaj wi-fi mam aktualnie??

No i czy np. jeśli router jest "g", to komunikuje się z komputerami właśnie w ten sposób, ale one same już między sobą "n"?
    >>>  One man to teach them all  <<<

Sprawdz konfiguracje routera.

W zyciu nie ma game over. Jest tylko next level.

Komentarz

Zamieszczone przez arsaghar Zobacz posta
      No i czy np. jeśli router jest "g", to komunikuje się z komputerami właśnie w ten sposób, ale one same już między sobą "n"?
      ' Wbudowany interfejs sieci bezprzewodowej Wi-Fi AirPort Extreme2 (zgodny ze specyfikacją roboczą IEEE 802.11n); zgodność ze standardem IEEE 802.11a/b/g '
      ` Mały ale wariat : )) :D

Komentarz

To że zgodne z abg...xyz to wiem, bo działa.

Ale jak sprawdzić z czego korzystają aktualnie Mac'i?

Komentarz

Odpal Narzędzia Sieciowe. Na 1 zakładce widać prędkość. Pamiętaj, że Maki jeśli są w sieci, to mimo że oba mają Wifi w wersji "n" to komunikują się ze sobą nie bezpośrednio, ale za pośrednictwer routera, czyli w standardzie "g". Tylko bezpośrednie ich połączenie (na 1 z nich tworzysz sieć, a 2gi się do niej podpina) da ci w Twoim przypadku połączenie w standardzie "n"

Komentarz

O i pięknie.
            Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Wielkie dzięki Woocash.
            Link speed: 54 Mbit/s .. czyli bez rewelacji... to "g", prawda?

Morał z tego taki, że warto kupić nowy router z obsługą "n". Wtedy podskoczy transfer między Mac'ami? Bo z routera to raczej nie bardzo - internet mam 6 mb/s.
            Ostatnio edytowany przez arsaghar; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Tak, to "g". Jeśli chcesz mieś szybszy transfer między makami, bez potrzeby odpinania ich od sieci, i łączenia ich bezpośrendio, to faktycznie warto kupić router wpierający "n". W tych urządzeniach często też porty "kabelkowe" są szybsze, i zamiast 100 mbit po kabelku dostaniesz 1000mbit, co jest przydatne przy backupach i kopiowaniu duzych ilości danych.

Komentarz

Gdzieś czytałem, że jeśli choć jedno urządzenie w sieci Wi-Fi chodzi na wolniejszym transferze, np. g, to pozostałe urządzenia, choćby miały nawet standard n, i tak będą chodzić na g.
                dom: Mac Mini C2D 2.0 / 4 GB / 120 + 500 / OS X 10.4.11 / EIZO FlexScan S1931
                praca: iMac 27" i7 3.4 /16 GB / 3TB / OS X 10.8.3 / EIZO FlexScan S2431

Komentarz

Pracuję...
                X