Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

"adres fizyczny komputera"

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• "adres fizyczny komputera"

WItam, chcialem podlaczyc swojego maca do internetu (aster city) przez kabel(jako drugi komputer, pierwszy to stary PC). Model modemu to Motorola SB4100.

Zadzwoniolem do pani z aster i powiedziala ze nic mi nie moze pomoc dopoki nie podam jej adresu fizycznego mojego maca, ktorego nie wie jak sprawdzic...Ja tez nie wiem, wiec zapytam sie Was..?

dzieki

Chodzi o adres MAC karty sieciowej - zobacz w Apple System Profilerze (w menu Jabłko).
    Jazda na motocyklu, to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu

Komentarz

System Peferences -> Network ->Ethernet ID (w Leopardzie jest w zakładce Ethernet) i ma postać: XX:XX:XX:XX:XX:XX, gdzie XX to w systemie 16 "liczby" od 0 do F
      Masz iPhone? Masz iPoda? Masz MacBooka? Air? Pro?

www gibi.pl - Tu mają futerały do nich
      iSkin incase Marware invisibleSHIELD Griffin Speck Tucano Belkin

Komentarz

Dzieki wielkie...hmm to dopiero 2 dzien z maciem, musze sie jeszcze duzo nauczyc

Komentarz

Uruchom terminal.app i wpisz:

ifconfig en0 | grep ether

Jeszcze zamiast prosić się Pani z aster możesz zrobić NAT na starym PC. Widzę, że modem ma wyjście USB i ethernet nie wiem pod kt&#243;re obecnie masz podpięty PC ale jeśli chcesz pod niego podpiąć mac'a to pod USB będą problemy więc tak czy tak PC musisz przepiąć pod USB. Oczywiście możesz kupić hub'a/switch'a do ethernetu i podpiąć jedno i drugie przez ethernet. Istnieje też możliwość, że źle przeczytałem dokumentacje od tego modemu i ma on więcej wyjść ethernetowych
          Hej

Komentarz

Hmm teraz sie zglosil pan w aster city i powiedzial ze on na temat macow NIC NIE WIE. Czy mozecie mi napisac malego tutoriala jak polaczyc sie z tym modemem przez ethernet? (bo z tego co rozumiem przez usb nie da rady) PC mam polaczony z modemem przez USB.

Jestem kompletnie zielony jeszcze...

Komentarz

Patrząc na poradnik zamieszczony na ich stronie:
              http://aster.pl/files/wwa/pliki/inst...i_internet.pdf

To nie musisz robić nic po prostu wkłądasz kabel z modemu do mac'a. Defaultowo masz ustawione pobieranie adres&#243;w automatycznie więc jeśli tylko dodali Tw&#243;j adres fizyczny, o kt&#243;ry wcześniej pytałeś to już powinno działać.
              Hej

Komentarz

Nie podlaczysz do jednego modemu dwoch urzadzen (jednego przez usb drugiego przez ethernet). Potrzebny Ci tu bedzie router.
                Ostatnio edytowany przez naresh; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez naresh Zobacz posta
                  Nie podlaczysz do jednego modemu dwoch urzadzen (jednego przez usb drogiego przez ethernet). Potrzebny Ci tu bedzie router.
                  Kolega podał model modemu, w dokumentacji jest napisane, że obsługuje do 32 komputerów 1 przez USB 31 przez ethernet.
                  Hej

Komentarz

Ehh no nic sie nie dzieje, a w aster mowia ze musze skonfigurowac sam. Ale pewnie bedzie musial zrobic to za mnie serwisant za 60 pln.

To jeszcze jedno pytanie-> Mam router, ale jak sie lacze przez airport ( z moja siecia, z ktorej tylko ja korzystam) to internet chodzi tak wolno ze praktycznie nie chodzi. NP. firefox mial sie sciagac 20 godzin...).W nocy chodzi troche szybciej, ale i tak kiepsko bardzo. Czy jest cos nie tak z routerem, maciem, polaczeniem?

dziekuje za pomoc

Komentarz

zresetuj modem przed podpieciem maca, tj. wylacz go z sieci elektrycznej na chwil kilka i podlacz znowu.

Komentarz

Dzieki!! dziala..niestety i tak duuuuuuuzo wolniej niz na stacjonarnym PC ale dziala. Czy szybkosc internetu zalezy od routera? Tzn im"lepszy" router tym szybszy net?

Innymi slowa, jak moge zrobic zeby dzialalo szybciej?

Komentarz

no w pewnym sensie tak.
                          bo sa routery 802.11, 802.11a, 802.11b, 802.11g oraz 802.11g/n
                          te co maja n sa zgodne z g/b, ale nie z a ani nie z null.pewnie masz albo b albo b/g
                          jesli masz lacze ponad 11Mbit/s to router null lub b bedzie spowalnial internet.
                          natomiast przy wolniejszych laczach wystarczy. poza tym kwestia ile pasma wykorzystujesz z laptopa na raz. bo jesli masz lacze 20Mbit/s, airporta b, ale nie wykorzystujesz nawet tych 11Mbit/s to nic nie zauwazysz.
                          Airport classic jest 802.11b, a extreme jest b/g.
                          ja bym sie nie przejmowal tym.

Komentarz

ROzumiem, czyli problem lezy w czym innym, bo majac na mysli ze intenet chodzi duzo wolniej, mowie o predkosci praktycznie zerowej( samo wczytanie strony zajmuje 5 minut, nie mowiac juz o sciaganiu czegokolwiek).

Komentarz

Zamieszczone przez jansz Zobacz posta
                              ROzumiem, czyli problem lezy w czym innym, bo majac na mysli ze intenet chodzi duzo wolniej, mowie o predkosci praktycznie zerowej( samo wczytanie strony zajmuje 5 minut, nie mowiac juz o sciaganiu czegokolwiek).
                              odpal na mac'u istumbler. pokaze Ci 'jakosc' sygnalu. no czy jakies inna siec Ciebie nie zakloca.

Komentarz

Pracuję...
                              X