Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Nie znam hasła do logowania systemu

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie znam hasła do logowania systemu

Witam wszystkich .

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze , jestem nowym uzytkownikiem emac którego kupiłem nie dawno i mam problem po włączeniu prosi po francusku o login i hasło którego nie znam. W domu mam tylko komp z windowsami i kompletnie nie wiem co mam robić. Czy tzreba zainstalowac na nowo system ale jak ? i jak nagrac płyte na windowsie skąd pobrać instalkę

Prosze o pomoc co mam robić
    eMac a1002

Model A1002 występował w wielu konfiguracjach (jaką Masz ?) - więc najpierw poznaj świat produktów Apple dzięki bazie danych http://www.mactracker.ca/ Nie wiadomo bowiem jaki system Ci przysługuje, ani jaki jest w stanie bezproblemowo obsłużyć Twój eMac. Jak już będzie wiadomo co i jak - wtedy najlepiej zrobić świeżą instalację systemu z płytek systemowych, które trzeba niestety skądś skombinować. Występowały one jednak w dwóch wersjach - sprzedawane razem z nowym komputerem (szare - działające tylko z określonym modelem) i BOX (pudełkowe) - działające z każdym modelem. Tak więc poszukując płytek systemowych z Mac OS - trzeba niestety brać tę "okoliczność" pod uwagę. Ostatni z możliwych wogóle systemów dla PowerPC to Mac OS X 10.5.8 Leopard.
    Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez madmax332 Zobacz posta
      Najlepiej zrobić świeżą instalację systemu z płytek systemowych, które trzeba niestety skądś skombinować (szukaj okazji na Allegro).
      A nie jest przypadkiem tak, że licencją na dany system jest posiadany komputer... ? Przynajmniej tak mi się zdaje. I można go zakupić/ściągnąć z dowolnego źródła ? Odczytać z MacTracker i poszukać...

---------- Wpis dodano o 00:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:54 ----------

Jeśli tak nie jest to niech ktoś mnie poprawi. Chociaż mnie do PowerMaca G4 użytkownicy z tego forum udostępniali wersję OS9 bo taka mi przysługiwała w oryginale wg. MacTracker
      MacBook White C2D 2,1 (SL)
      iPod Touch 1G 8GB [JB]

Komentarz

kurde-kurde@tlen. - dobrze gadasz, jeśli dany komp był sprzedawany z jakimś tam systemem apple (rodzaj) to można go pobrać i zainstalować za free, chyba że ściągniemy inną wersję i będziemy chcieli ją zainstalować - wtedy łamiemy prawa licencji
         iPhone 3G 16 GB
         MacBook Pro 15
        "Własne zdanie zachowaj dla siebie - innych i tak nie obchodzi" ;)

Komentarz

Możesz sobie ściągnąć skąd chcesz wersję Mac OS-a - ale tylko taką jaka była sprzedawana "oryginalnie" w zestawie z danym komputerem.

Komentarz

Pod klapką od cd romu pisze Serial pózniej EMC 2006
            pózniej mac karty sieciowej
            i najniżej EMAC 1,25GHz/256/40/COMBO
            200-240UAC 1.75A.50-60Hz

Komentarz

A dlaczego piszesz to w dziale o Snow Leopardzie? Ten system nie klika na emacach.
              ---
              Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
              NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
              NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Komentarz

eMac - model z USB 2.0 produkowany w latach 2004-2005. Oryginalny system = 10.3.3 (Panther) - więc taki Masz prawo ściągnąć skądkolwiek. Pozostałe - czyli 10.4 (Tiger) i 10.5 (Leopard) formalnie Musisz już kupić. Polecam szukanie okazji na Allegro lub daj ogłoszenie tu na forum w stosownym dziale.
                Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                X