Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

UWAGA! Dział Programy istnieje i należy z niego korzystać!

Proszę NIE PYTAĆ o pojedyncze programy w dziale 'Systemy Operacyjne'. Jeśli masz problem z Chrome/Safari/Mail/Photoshopem/czymkolwiek, to nadal jest to problem z tylko jednym softem, a NIE całym systemem.

Źle założone tematy będą przenoszone (czasami bez żadnej informacji), za recydywę nagradzamy punktami karnymi.
Zobacz więcej
See less

Wybieranie systemu przy bootowaniu

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wybieranie systemu przy bootowaniu

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz, otóż przy włączaniu makówki zamiast od razu startować z systemem pojawia się obrazek dysku z pytaniem z którego dysku ma wystartować. Jest to o tyle dziwne, że jest to jedyny dysk z jednym systemem, a w napędzie nie ma żadnej płyty.

Z tego co kojarzę (nie miałem jak tego sprawdzić) zachowuje się tak jakbym miał wciśnięte "C" podczas startu systemu, a tak nie jest.

Po wybraniu z czego ma startować reszta jest ok, ale nie powiem wkurza mnie to, zwłaszcza że ciągle o tym zapominam. Włączam komputer i idę jeszcze coś zrobić, wracam za chwilę licząc na ekran logowania, a tu jeszcze system nie zastartował.

Jakieś pomysły co z tym zrobić ?
    Dodam tylko że nic w tym kierunku nie grzebałem, nie instalowałem bootcampa ani nic podobnego.

MacBook 1.8 ghz, Os X 10.4.8
    :)
    [url]http://parasit.ovh.org/mikolaj/[/url]

wejsc w sys pref w docku. pozniej starup disk i ustaw sobie domysle dysk z OSX.
    coś nie tak?

Komentarz

Zamieszczone przez myapple Zobacz posta
      wejsc w sys pref w docku. pozniej starup disk i ustaw sobie domysle dysk z OSX.
      No tak, nie ma to jak skleroza. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.
      Dzięki za pomoc.

P.S. Jakieś koncepcje czemu się to przestawiło ? Jestem pewien że ja tego nie zmieniłem.
      :)
      [url]http://parasit.ovh.org/mikolaj/[/url]

Komentarz

Mam pytanie.. a jak ustawić by domyślnie zawsze pokazywał się do wyboru Macintosh HD lub Windows.. ?

Czyli po odpaleniu kompa, chce miec mozliwosc wyboru systemu bez trzymania klawisza.

Komentarz

OSX: System Preferences -> Startup Disk
          Windows: Control Panel -> Bootcamp -> Startup Disk

ps.
          a) skoro zadajesz pytanie, nie musisz akcentować, że je 'masz';
          b) dwie kropki po 'Windows' są niepoprawne;
          c) spacja przed '?' tym bardziej.
          ---
          Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
          NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
          NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Komentarz

Zamieszczone przez ftpd Zobacz posta
            OSX: System Preferences -> Startup Disk
            Windows: Control Panel -> Bootcamp -> Startup Disk
            Mógłbyś to jakoś rozszerzyć bo Cię nie rozumiem. Na OSX można wybrać odpalany dysk Win albo OSX i z sieci,a na Win można tak samo Win i OSX. Jak mam to ustawić?

dzięki

Komentarz

Nie mam pojęcia, o co pytasz i co tu rozszerzać. To wątek z 2010 roku, skąd mam pamiętać, co miałem na myśli?
              ---

Komentarz

Chodzi mi po prostu o to jak włączyć okno wyboru systemu za każdym razem bez klikania ALT ? Mam jakoś dyski startowe przestawić czy co ?

Komentarz

A, to ten wątek jest o tym, jak tego uniknąć

Generalnie dopóki Ci się dysk startowy nie popsuje, to 'nie da się'. Możesz ewentualnie wziąć jakiegoś refita, jak bardzo musisz.
                  ---

Komentarz

Zamieszczone przez Fikou Zobacz posta
                    Mam pytanie.. a jak ustawić by domyślnie zawsze pokazywał się do wyboru Macintosh HD lub Windows.. ?

Czyli po odpaleniu kompa, chce miec mozliwosc wyboru systemu bez trzymania klawisza.
                    też się o to samo pytał chyba wtedy go źle zrozumiałeś, ale spoko najwyżej zostaje skazany na ALT przy starcie
                    dzięki za odp.

Komentarz

Pracuję...
                    X