Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

SZUKASZ PROGRAMU? PRZECZYTAJ

Poszukujesz programu dla OS X? Nie zakładaj nowego tematu. Zadaj pytanie w jednym z tych tematów:

Programy: http://myapple.pl/programy/220997-po...ikacji___.html

Programy z MacAppStore: http://myapple.pl/mac-app-store/2191...aplikacji.html

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
2 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Program do ogladania, zmniejsznia i obracania zdjęć.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Program do ogladania, zmniejsznia i obracania zdjęć.

Prosze polecić mi darmowy mały programik do ogladania, zmniejsznia i obracania zdjęć.

Przy czym chce zdjecie obrocić na stałe, nie tak jak w iPhoto obraca sie tylko dla tego programu, a w Finderze pozostaje nie odwrocone.

Dzieki z góry.

Automator
    facebook @tomaszwyka | twitter @tomasz | instagram @code

Komentarz

IrfanView.
      "Hello, I'm a PC!"

Komentarz

Automator...wiem...

probowalem ale cos skomplikowane to jest....

nie umiem tego dobrze zaprogramowac, np. jest tak ze zmniejszaja mi sie wszystki zdjecia w danym katalogu, nie wiem gdzie po zmnijszeniu one sie laduja itd.

Nie ma jakiegos malego programiku w stylu ViewIt, ktory mialby opcje zmniejszania?

[ Dodano: 2006-06-01, 13:15 ]
        Zamieszczone przez Lack
        IrfanView.
        czy to jest cos malego? darmowego czy shareware?

[ Dodano: 2006-06-01, 13:19 ]
        Lack - nie moge tego znaleźć na versiontracker.com

w google widze same wersje na widows

masz moze jakis link do tego IrfanView?

Komentarz

nie ma infranview na maca - lack sie zgrywa jak zwykle.
          perlazza, moze pomylisles iphoto z preview - w iphoto mozesz zmiejszyc obrocic i poprawic zdjecia po czym wyeksportowac do plikow...
          Keep the momentum going!

Komentarz

Lądują tam gdzie sobie zażyczysz.
            Automator -> Preview -> Scale Images
            Copy Finder Items To: (Tu wybierasz gdzie mają fotki lądować)
            Scale Images: (Tu wybierasz jak ma skalować)

Analogicznie jest z Rotate Images.

Potem zapisujesz akcje automatora Save As Plug-In dla Findera.

Komentarz

Code - dzieki.

Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic?

Przy okazji Code przypomnij mi gdzie moge wywalic stare, nieuzywane pluginy Automatora?

Komentarz

Zamieszczone przez perlazza
                Działa! Z tym, że nie moge skopiowac tych zmniejszanych zdjec to tego samego katalogu gdzie sa oryginaly...czemu tak jest? Mozna to jakos zmienic?
                Nie kumam

Przy okazji Code przypomnij mi gdzie moge wywalic stare, nieuzywane pluginy Automatora?
                Pluginy są tu
                ~/Library/Workflows/Applications/Finder/
                Wywalasz te, których nie chcesz po prostu do kosza

Komentarz

[quote="code"]
                  Nie kumam

No po prostu jak chce zapisac gdzie maja sie znalezc te nowe, zmniejszone zdjecia
                  to musze zrobic jakis nowy katalog i tam je wsadzic. Jak pokazuje mu sciezke dostepu do tego samego katalogu gdzie sa oryginaly to pisze: Workflow Completetd ale zdjecia zmniejszonego nie ma.

Przykladowo: mam zdjecie na Pulpicie, jak chce je zmniejszyc to kopia "ta juz zmniejszona" nie zapisuje sie na pulpicie. Musze wtedy utworzyc jakis nowy katalog na tym pulpicie i wtedy tam zapisac to nowe, mniejsze zdjecie....

Komentarz

Może mają takie same nazwy i to blokuje kopiowanie Oprócz zmiany wielkości zadaj mu jeszcze zmianę nazwy może mu się uda.

Komentarz

mam tak: get selected, copy, rename, resize

moze powinno byc: get selected, rename, copy, i potem resize?

tylko on wtedy zamieni najpierw nazwe tego oryginalu chyba....

[ Dodano: 2006-06-01, 14:47 ]
                      a w ogole to gdzie sprawdzic jak wyglada dany plugin?

w Automatorze w My Workflows jest tylko szereg akcji, ktore wykorzystywalem ale nie sa podzielone na pluginy. Np. moj plugin "resize pix", ktory dziala w Finderze wyglada tak: ...

Komentarz

Musisz operację robić do innego katalogu ponieważ skrypt najpierw kopiuje pliki (z tymi samymi nazwami) a następnie wykonuje na nich operacje zmniejszania itp.
                        Najlepiej załóż sobie jakiś katalog np. na Desktopie o nazwie Automator i tam kieruj wszystkie działania a po skończeniu przenosisz pliki tam gdzie masz ochotę.

Komentarz

No teraz wszystko rozumiem.

Dziekuje.

[ Dodano: 2006-06-01, 15:01 ]
                          jeszcze ostatania rzecz:

a w ogole to gdzie sprawdzic jak wyglada dany plugin?

w Automatorze w My Workflows jest tylko szereg akcji, ktore wykorzystywalem ale nie sa podzielone na pluginy. Np. moj plugin "resize pix", ktory dziala w Finderze wyglada tak: ...( i tu są pokazane akcje)

Komentarz

Kliknij dwa razy na dany workflow, wtedy będziesz miał go w okienku po prawej gdzie będziesz mógł go modyfikować.

Komentarz

...ale mi nie chodzi o workflow, tylko o plugin czyli kilka akcji polaczonych w jedno...

Komentarz

Pracuję...
                              X