Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

SZUKASZ PROGRAMU? PRZECZYTAJ

Poszukujesz programu dla OS X? Nie zakładaj nowego tematu. Zadaj pytanie w jednym z tych tematów:

Programy: http://myapple.pl/programy/220997-po...ikacji___.html

Programy z MacAppStore: http://myapple.pl/mac-app-store/2191...aplikacji.html

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
2 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Program czytający książki na głos

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Program czytający książki na głos

Jak w temacie, wie ktoś coś na ten temat? Może a nawet powinien czytać po angielsku. Wiem, że jest coś ze stajni MS ale platforma, wiadomo, nie ta. Chcę, żeby maczek czytał ludzkim głosem
    Maki Talkie - podkast o Apple i technologii

A ma czytać z pliku tekstowego?

Poproś Viki to ci przeczyta

Komentarz

Nie, raczej myślałem o czymś bardziej shumanizowanym Nie bardzo wyobrażam sobie jak to ma działać ale ktoś mnie pytał czy możliwe jest by mak czytał ludzkim głosem książki. Chodzi o naukę języka albo coś takiego... Może program, kt&#243;ry ma już jakieś tytuły w sobie? Nie wiem. Po prostu pytam

Komentarz

Krzyfar nie robi sobie z Ciebie jaj, tylko udzielil odpowiedzi szyfrem Vicki to jeden z przyjemnych glosow jakie mozesz wybrac przy TextEdicie zeby Mac zaczal przemawiac do Ciebie po ludzku.
        Jak to ma byc angielski, to sprawa prosta- przeklejasz tekst do TextEdita wybierasz Edit / Speech i zamieniasz sie w sluch.

A tak na marginesie-kiedys na poczatku lat 90 byl w ktorejs polskiej polibudzie skaner do czytania ksiazek (takich z papieru, nie zadnych ebookow) dla niewidomych. Nie wiem czy tylko w fazie testow czy jak, bo potem juz o tym nie slyszalem.

Komentarz

No tak, i wyszło że się z kolegi nabijam

Miałem na myśli systemowego speech`a a konkretnie to:

Zaznaczasz tekst gdziekolwiek, wciskasz wybrany wcześniej klawisz i czyta, po angielsku
          Jest oczywiście kilka innych głos&#243;w do wyboru.

Komentarz

Zamieszczone przez Ruczaj
            A tak na marginesie-kiedys na poczatku lat 90 byl w ktorejs polskiej polibudzie skaner do czytania ksiazek (takich z papieru, nie zadnych ebookow) dla niewidomych. Nie wiem czy tylko w fazie testow czy jak, bo potem juz o tym nie slyszalem.
            Takie coś istnieje i jest (chyba jeszcze) wciąż rozwijane - a zwie się "Autolektor". Oparte na PC + Windows. Z tego co wiem i słyszałem od znajomych, sprawuje się całkiem dobrze.

Komentarz

Zamieszczone przez krzyfar
              No tak, i wyszło że się z kolegi nabijam

Miałem na myśli systemowego speech`a a konkretnie to:

Zaznaczasz tekst gdziekolwiek, wciskasz wybrany wcześniej klawisz i czyta, po angielsku
              Jest oczywiście kilka innych głosów do wyboru.
              Dzieki. Po zapoznaniu sie z efektem uznaje, ze do nauki jezyka raczej sie to nie nadaje

Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez krzyfar
                A ma czytać z pliku tekstowego?

Poproś Viki to ci przeczyta
                bu

Komentarz

Iwona
                  to jest najlepsze na świecie, i polskie
                  --
                  Możesz pomóc? Pomagaj. A jak nie, to siedź cicho. Szukany zachowaj dla siebie...

Komentarz

Zamieszczone przez aldek
                    Iwona
                    to jest najlepsze na świecie, i polskie
                    A zeby bylo bardziej myapplowo to dodam, ze rozwijane na MacBookach Pro (nic to ze pod Win ).

Cierpliwszym macortodoxom pozostaje poczekac na Leoparda pare miesiecy
                    PM G5 dual 2.0, 3 gb ram
                    PM G4 Cube 450, 640 mb ram

Komentarz

Jeśli szukacie dobrego programu, kt&#243;ry bedzie wam wszystko czytał, co tylko będziecie chcieli, to zapraszam TU:

DARKfiles

Expressivo to najlepszy program do czytania tekst&#243;w oraz film&#243;w. Pełna wersja znajduje sie na tej stronie. Polecam ten program jest SUPER.
                      Ostatnio edytowany przez equinoxe; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

AssistiveWare - Proloquo augmentative and alternative communication for Mac OS X ma nawet polski

troche o t2s w macos
                        PlainTalk - Wikipedia, the free encyclopedia

I og&#243;lnie "text to speech" w googlach wyrzuci mase fajnych link&#243;w
                        Hej

Komentarz

szukam softu do czytania ksiazek po polsku w formacie .rtf
                          MB, MBP,MBA,MP,IP

Komentarz

A mi z kolei Vicki powtarza rzeczy kt&#243;re ktoś mi wysyła na chacie w skype i czy ktoś 'came or went offline'. To jest naprawde irytujące, zważywszy że speakable items mam off i voiceover r&#243;wnież off. Czy ktoś wie, co mu dolega?

Komentarz

Zamieszczone przez KaszubaS Zobacz posta
                              A zeby bylo bardziej myapplowo to dodam, ze rozwijane na MacBookach Pro (nic to ze pod Win ).

Cierpliwszym macortodoxom pozostaje poczekac na Leoparda pare miesiecy
                              Nie bardzo rozumiem?
                              Z tego co wiem IVONA dostała masę nagród na wszystkich światowych targach komputerowych! Jest to chyba w tym momencie najlepszy program tego typu na świecie. I to nasz - Polski!

No więc kiedy będzie na Maca?

Komentarz

Pracuję...
                              X