Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

SZUKASZ PROGRAMU? PRZECZYTAJ

Poszukujesz programu dla OS X? Nie zakładaj nowego tematu. Zadaj pytanie w jednym z tych tematów:

Programy: http://myapple.pl/programy/220997-po...ikacji___.html

Programy z MacAppStore: http://myapple.pl/mac-app-store/2191...aplikacji.html

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
2 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Poczta na Home.pl

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Poczta na Home.pl

Witajcie

Mam problem z założeniem w Mail konta, które posiadam na home.pl.
    Moje koncepcje się już wyczerpały, a na forum nic na ten temat nie znalazłem

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Rafał
    iPhone 3G 8GB

menu mail -> preferencje -> konta, dodajesz krzyzykiem konto, serwer przychodzacy to pop3.home.pl, nazwe uzytkownika i haslo znasz. Nastepnie serwer poczty wychodzacej dodajesz na dole tego samgeo okna. Rozwijalna lista, dodajesz w analogiczny sposob jako smtp.home.pl.

pozdr. T.

Komentarz

niestety pomimo zastosowania Twojego sposobu nie działa

tr&#243;jkąt z wykrzyknikiem - może coś z SSL
      login i hasło na pewno prawidłowe

kurna - robiłem to tysięce razy na outlooku (taka praca) a tu skucha
      z tlenem też nie było słodko ale jakoś w końcu zadziałało

ten Mail nie jest niestety taki user friendly jak cała reszta
      iPhone 3G 8GB

Komentarz

prawda jest taka ze ja tez mam problemy z home.pl na mail.... a mianowicie ze nie moge wyslac zadnej wiadomosci, wszystkie do mnie dochodza, tylko z wysylaniem mam problemy, konto na o2 dziala bez problemu,
        z tym samym problemem spotkalem juz sie z belgiskim kontem pocztwym skynet.be....
        nie mam pojecia w czym problem, tym bardziej ze na outlooku dzial jak pisal kolega wyzej...

Komentarz

Jak skonfigurować Google Apps w domenie w home.pl | uhuru

polecam to rozwiazanie

Komentarz

typ konta POP
            serwer poczty przychodzącej: twoja_domena.home.pl (twoja_domena - jeśli masz swoją podłączoną (jak ja) lub pop pop3 lub coś w tym stylu - musisz sprawdzić w ustawieniach/pomocy)
            serwer poczty wychodzącej: twoja_domena.home.pl lub smtp zamiast twoja_domena - zn&#243;w sprawdzić w ustawieniach
            w zaawansowanych zahacz "użyj SSL" i jako port 995, uwierzytelnianie - hasło
            analogicznie dla zaawansowanych smtp - tyle że port 465 (znajdziesz je poprzez edycję listy serwer&#243;w dla poczty wychodzącej).

powodzenia

Komentarz

wi.Tek dobrze prawi.

Pic.1
              Description: opis konta
              Email Address: twoj adres email
              Full Name: wiadomo

Incoming Mail Server: tu podajesz server pocztowy ja mam wpisana domene w ktorej jest mail
              User Name: wszystko to co jest przed @ w adresie maila
              Password: wiadomo
              Outgoing Mail Server (SMTP): wybierz podany wczesniej server poczty wychodzacej (ja znow mam tylko domene w ktorej jest mail)

Pic.2 zakladka Advanced
              Port: 995 i zaznacz opcje Use SSL
              Authentication: Password

Pic.3 z rozwijanego menu Outgoing Mail Server (SMTP) wybierz Edit Server List i wybierz swoj server SMTP
              W zakladce Advanced
              Server port: 465 i zaznacz Use Secure Socket Layer (SSL)
              Authentication: Password
              User Name: wszystko to co jest przed @ w adresie maila (czyli twoj login)
              Password: mozesz je wpisac jesli nie chcesz aby program pytaj cie kazdorazowo przy wysylaniu maila (dla bezpieczenstwa)

Pozdrawiam
              Ostatnio edytowany przez whiteb; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

mi dziala dokladnie tak jak opisalem a mam na home wlasnie ciekawe, gdzie tkwi blad

Komentarz

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM - ZADZIAŁAŁO!

najważniejsza rzecz dla wszystkich, kt&#243;rzy mają problem
                  serwer poczty przychodzącej: twoja_domena.home.pl lub pop3.twoja_domena.pl
                  serwer poczty wychodzącej: twoja_domena.home.pl lub smtp.twoja_domena.pl

u mnie zadziałało to drugie ustawienie
                  iPhone 3G 8GB

Komentarz

A przy tym drugim ustawieniu nie krzyczy Ci że certyfikaty dla SSL nie grają?
                    Chyba że SSL nie używasz, ja jednak polecam używać - żeby np dzieciaki dla sportu nie czytały Twoje poczty lub domorośli "hackerzy" nie "włamali" się na konto i ...

Komentarz

Witam. Mam taki sam problem jak cooper69.
                      Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem iMac 20" i chciałem skonfigurować pocztę, której konto jest na home.pl. Niestety nie działa. Zrobiłem to na wszystkie sposoby opisane w typ poście. Idę spać bo już mi się znudziło wpisywanie w kółko tego samego.
                      Jakby ktoś wpadł na pomysł jak to zrobić będę wdzięczny.
                      cordon
                      Ubierajcie się trendowo!

Komentarz

Tu masz konfigurację.
                        W zakładce advanced mam ustawiony port numer 110, bez SSL.
                        Wszysko działa jak należy od ponad 5 lat tak samo.
                        Poza tym wystarczy zadzwonić do Home.pl i poprosić, że by ktoś Cię pokierował poprzez meandry ustawień. I wszystko.
                        Ostatnio edytowany przez Witos; [ARG:4 UNDEFINED].
                        [I]Witos[/I]

Komentarz

Dzięki bardzo za wszystkie rady.
                          Wczoraj zaraz po tym jak napisałem poprzednią wiadomość konto zainstalowało się i zaczęło działać.
                          Ściągnąłem na mojego nowego iMaca 1200 wiadomości i jestem szczęśliwy
                          Pozdrawiam wszystkich
                          CORDON

ta opcja działa:

serwer poczty przychodzącej: twoja_domena.home.pl lub pop3.twoja_domena.pl
                          serwer poczty wychodzącej: twoja_domena.home.pl lub smtp.twoja_domena.pl
                          Ostatnio edytowany przez cordon; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Ubierajcie się trendowo!

Komentarz

walczę z tym od 2 dni i nici

moja konfiguracja:

Konto typu: POP
                            OPIS: Opis
                            Adres email: sylwia.mankiewicz@concept-room.pl
                            Pełna nazwa: wiadomo

Serwer poczty przychodzacej: pop.concept-room.pl
                            Nazwa uzytkownika: sylwia.mankiewicz@concept-room.pl (taka byla w Outlooku)
                            Haslo: wpisuje identyczne jak z Outlooka
                            Port: 995 i zaznaczona Uzyj SSL
                            Weryfikacja: Haslo

Serwer poczty wychodzacej: smtp.concept-room.pl
                            Port: 465 i zaznaczone (SSL)
                            Weryfikacja: Haslo

wpisane mam haslo i nazwe uzytkownika sylwia.mankiewicz@concept-room.pl

i przy kazdej probie polaczenia mam komunikat i podaniu hasla do serwera wychodzacego i przychodzacego

ma ktos jakies pomysly ?

Komentarz

Wyłącz Mail.app, wywal wpis dotyczący tego konta z Keychaina, odpal Mail.app, podaj hasło i zaznacz, żeby zapamiętało. Powinno wtedy już zostać.
                              ---
                              Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
                              NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
                              NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Komentarz

Pracuję...
                              X