Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

SZUKASZ PROGRAMU? PRZECZYTAJ

Poszukujesz programu dla OS X? Nie zakładaj nowego tematu. Zadaj pytanie w jednym z tych tematów:

Programy: http://myapple.pl/programy/220997-po...ikacji___.html

Programy z MacAppStore: http://myapple.pl/mac-app-store/2191...aplikacji.html

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
2 z 2 < >

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Konfiguracja poczty IMAP portal nazwa.pl

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Konfiguracja poczty IMAP portal nazwa.pl

Witam.

Mam pewien problem, którego nie moge sam rozwiązac, nie znalazłem odpowiedzi na forum,
    ani nie moge uzyskać pomocy od konsultantów portalu nazwa.pl gdzie mam założoną pocztę.

Mam konto pocztowe z protokołem IMAP,
    w tej sytuacji wszystkie maile (odebrane, wysłane, koszt itp) powinny być przechowywane na serwerze,
    tak, abym miał dostęp z każdego urządzenia (maca, ipada, iphone itp.)

Mój problem polega na tym, że na wszystkich tych urządzeniach mam poprawnie skonfigurowaną pocztę
    ale na macbooku (system Lion) w aplikacji standardowej do maili, nie zapisują mi się wiadomości
    na serwerze tylko na komputerze, przez co nie mam do nich później dostępu.

Czy ktoś może miał podoby problem i udało mu się go rozwiązać?
    Bardzo często jestem poza biurem, korzystam z ipada i jest to dla mnie ważna rzecz.
    Pozdrawiam.

Widzę że problem jest kontynuowany, doszliśmy to tego że na ipda i iphone już jest ok (IMAP), ale na lionie nie - jest IMAP, ale nie zapisuje.
    Wejdź w ustawienia poczty - preferencje - konta - zakładka postępowanie i zaznacz wysłane przechowywanie na serwerze.
    Na liście folderów poczty masz 'wysłane' i jakiś folder w którym iphone zapisuje wysłane, aby to ujednolicić zaznacz ten folder w który ip zapisuje wysłane, wybierz z menu 'skrzynka pocztowa' - 'uzywaj tej skrzynki jako..' - 'wysłane'.
    Od tego momentu wszystkie isprzęty zapiszą wiadomości odpowiednio.
    BTW przenoszę do odpowiedniego działu.
    pozakadrem.pl

Komentarz

Dziękuję za odpowiedz.
      Mam ustawioną odpowiednią konfigurację (wysłane przechowywane na serwerze)
      W programie z lewej strony wyświetla mi się folder w którym przechowywane są wiadomości
      wysłane na serwerze (w tym folderze Iphone i Ipad zapisują wysłane) jednak nie mam takiej opcji jak "używaj skrzynki jako..."
      Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo w tym momencie muszę każdą wysłaną wiadomość kopiować ręcznie do tego folderu.
      Mogę wysłać zrzut ekranu.

Komentarz

No to dziwne, bo ja ją mam: http://sergiusz.com/Zrzut%20ekranu%2...2022.39.25.png
        Więc zobacz dokładnie - ale musi być wybrany ten folder który ma być użyty jako wysłane!
        pozakadrem.pl

Komentarz

Dziekuje za dokladne wyjasnienie.
          Zle zrozumialem i myslalem ze to jest we wlasciwosciach tego folderu.
          Jestem bardzo wdzieczny za pomoc

Komentarz

Pracuję...
          X