Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

jaki kabel, żeby podłączyć kamery DV do FireWire 800

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• jaki kabel, żeby podłączyć kamery DV do FireWire 800

Witam,
    Mam kamere DV Canona. NIestety zginał gdzieś {albo wogóle go nie dostałem w sklepie}, kabel, dzieki ktoremu moge przerzucic filmy na komputer. Dysponuje Makiem ze złączem USB i FireWire 800, w kamerze mam łącza:
    - DV IN/OUT
    - A/V
    - takie duże okragłe złącze (zaznaczone jako S w kółeczku)

Jak kabel potrzebuje, zabym mogl zgrac filmy z kamery do iMovie. Prosze o konkrety.

Dziekuje

DV to firewire 400 o ile sie nie myle, kupujesz kabel dv na fw400 i przejsciowke z 800 na 400.
    Macbook Pro 2.53 4GB 9600GT 512 / Mac Pro 8x3.2 16gb 2TB / Macbook Alu 2.4 4gb /Macbook 2.16 2gb / iMac G4 1.25 768 /

00800-4411875 - Darmowy nr do Polskiej infolinii Apple, zanim napiszesz post, zadzwon!

Komentarz

pomylka
      Ostatnio edytowany przez pi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez jabco Zobacz posta
        DV to firewire 400 o ile sie nie myle, kupujesz kabel dv na fw400 i przejsciowke z 800 na 400.
        Sporo jest tego rodzajów a słabo się na tym znam, więc bardzo bym prosił o konkretne linki, gdzie można takie coś kupić.

Jeszcze uściśle jakie mam złacza w kamerze [patrz obrazek]

a w komputerze FireWire 800, USB, Ethernet
        Ostatnio edytowany przez leaf; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

to zlacze w kamerze wyglada na firewire/ podaj model kamery lub zajrzyj do instrukcji/
          jesli tak to jednak sie nie pomylilem
          G15 - sklep internetowy, akcesoria fotograficzne, karty pamięci, albumy, filtry foto...: Kabel Fire Wire B 9PIN - 4PIN 2m

Komentarz

To najzwyklejszy kabel do kamery firewire 400. Jest to tzw. 4/6 Jaki masz komputer, że nie posiadasz FW400? Jak na pewno nie masz FW400, to pozostaje Ci do kupienia przejściówka FW400>FW800.

Na fotce widać wszystkie rodzaje złącz FW400.

P.S. W kamerach Sony nazywa się to i.LINK
            Ostatnio edytowany przez alfagta; [ARG:4 UNDEFINED].
            iPad 2 3G 16GB White
            TV 2
            Time Capsule 500GB
            PLAYSTATION 3 60GB + TV LCD Sharp 37" Full HD

Komentarz

Zamieszczone przez pi Zobacz posta
              to zlacze w kamerze wyglada na firewire/ podaj model kamery lub zajrzyj do instrukcji/
              jesli tak to jednak sie nie pomylilem
              G15 - sklep internetowy, akcesoria fotograficzne, karty pamięci, albumy, filtry foto...: Kabel Fire Wire B 9PIN - 4PIN 2m
              mowisz o pierwszym zlacza tak? W instrukcji jest napisane, ze to Gniazdo cyfrowe DV i tyle mam napisane w instrukcji na temat tego złącza. Jednak ta kamera jest już dość stara, ma z 10 lat.

Czy to na 100% ten kabel który zalinkowałeś?

---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 15:59 ----
              Zamieszczone przez alfagta Zobacz posta
              To najzwyklejszy kabel do kamery firewire 400. Jest to tzw. 4/6 Jaki masz komputer, że nie posiadasz FW400? Jak na pewno nie masz FW400, to pozostaje Ci do kupienia przejściówka FW400>FW800

Na fotce widać wszytskie rodzaje złącz FW400.

P.S. W kamerach Sony nazywa się to i.Link
              Chce podłączyć do MacBooka Pro (na 100% ma tylko FW 800).

coś takiego Sonnet - FireWire 400 to 800 Adapter ?
              Tylko gdzie to dostać?

I czy to G15 - sklep internetowy, akcesoria fotograficzne, karty pamięci, albumy, filtry foto...: Kabel Fire Wire B 9PIN - 4PIN 2m nie wystarczy?

Aha, jeszcze dodam, że mam w domu kabel 6/4. Był w zestawie z aparatem foto. Ale chyba bedzie też ok? Czyli gdzie dostane przejściówkę FW 400 na FW 800 i jak ona się fachowo nazywa?

[---- Dodano 30-12-2008 o godzinie 16:09 ----
              A może coś takiego będzie dobre TOGRO.pl :: KABEL FIREWIRE 4/9, 1.8M ?? Mam zamawiać?
              Ostatnio edytowany przez leaf; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

link do torgo. pl nie dziala, kiedys kupowalem u nich kable fw,

podaj symbol kamery,

Komentarz

Zamieszczone przez pi Zobacz posta
                  link do torgo. pl nie dziala, kiedys kupowalem u nich kable fw,
                  Nie dziala bo juz kontaktowalem sie z tym sklepemi uzyskalem informacje ze nie maja kabla na stanie i szybko nie beda miec.

Komentarz

6/4 - ten kabel potrzebujesz, bo DV to cztero-pinowy FW400.
                    szukasz tego (bez przejściówek): Kabel FireWire 800 9-4 - QART Serwis
                    Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
                    MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

Potrzebujesz kabla FireWire 800 9-4

Tu: ..::elektroShop.com.pl - wszystko czego potrzeba w elektroŚwiecie::.. Hama Kabel Fire Wire B 9PIN - 4PIN 2m masz to czego szukasz. Zapytaj jednak przedtem o dostępność.

Komentarz

Zamieszczone przez madmax332 Zobacz posta
                        Potrzebujesz kabla FireWire 800 9-4

Tu: ..::elektroShop.com.pl - wszystko czego potrzeba w elektroŚwiecie::.. Hama Kabel Fire Wire B 9PIN - 4PIN 2m masz to czego szukasz. Zapytaj jednak przedtem o dostępność.
                        Dzieki, chyba o to właśnie chodziło.

Jeszcze jedna sprawa, kamera ta nie ma dysku twardego, ani pamięci flash, jak mogę zrobić aby mieć to w formie plików .avi.

Czy ten podany przez Ciebie kabelek + MacBook z FW800 + kamera + iMovie '08 zapiszą mi filmy z tych małych kaset, na dysk w formie .avi i będę mógł je obrabiać?

Komentarz

iMovie chyba obsluguje kamery w trybie VCR, wydaje mi sie, ze mozesz nawet sterowac kaseta z poziomu komputera (przewijac itd)
                          Macbook Pro 2.53 4GB 9600GT 512 / Mac Pro 8x3.2 16gb 2TB / Macbook Alu 2.4 4gb /Macbook 2.16 2gb / iMac G4 1.25 768 /

00800-4411875 - Darmowy nr do Polskiej infolinii Apple, zanim napiszesz post, zadzwon!

Komentarz

imovie zaimportuje obraz, przy otwieraniu programu masz mozliwosc wyboru formatu, jesli masz kasety dv to najrozsadniej wybrac format dv.
                            obrabiasz w imovie i potem eksportujesz plik, moze byc w formie dv/ surowy plik/
                            avi to na pc, na maku domyslnym formatem jest mov,

Komentarz

Masz zdaje się kamerkę na kasety DV. iMovie + iDVD jest stworzony do pracy właśnie z tym formatem. O ile pamiętam - wystarczy po podłączeniu kamerki zgrać wideo + ewentualny montaż i potem wypalić na płytce DVD. Do avi musisz zrobić export z DV wybierając odpowiednią opcję w iMovie.
                              Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                              X