Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

final cut - podgląd problem

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• final cut - podgląd problem

Witam

Gdy wrzucam filmy do final cut pro x w podglądzie mam bardzo wyblakłe kolory, w porównaniu do oryginału. Pliki źrodlowe są ok, po eksporcie również nie ma problemu. Tylko w fcpx jest coś nie tak.

Pliki źrodłowe pochodzą z sony nex3 i gopro hero HD

Jakieś pomysły co może być przyczyna problemu?

ja mam problem z kolorami gdy mam profile do monitora z colormunki, jak profil jest domyślny to jest ok
    obecnie dość intensywnie koresponuje z supportem apple, kazali sobie wysłac profile i dalej działaja w tym temacie, ogólnie z korespondencji wynika, że fcpx ma jakiś tam problem z kolorami i sporo osób na to narzeka
    Ostatnio edytowany przez tcyprian; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ja mam identyczny problem. Z tym ze przyczyną jest karta graficzna Intel GMA x3100
      szkoda bo wszystko chodzi płynnie (jak na tej klasy sprzęt) ale podgląd pozbawiony jest kolorów

Komentarz

Witam,
        Ja nie będę zakładał nowego tematu bo problem jest podobny mianowicie jak wrzuce do FCS plik full HD 1920x1080 to plik już wrzucony na oś czasu jest zamazany o wiele gorsza jakość a jak wyexportuje w full HD to do słabszej jakości dochodzi jeszcze przeplot. Miał ktoś podobny problem ?
        Ostatnio edytowany przez Pine; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pine, wyraźnie widać, że sekwencja nie ma parametrów pliku źródłowego. Ustaw poprawnie sekwencję lub włącz automatyczne dostosowanie do pierwszego wrzuconego klipu w preferencjach FCP.

Komentarz

Nie chcąc zakładać nowego tematu...może ktoś pomoże wyjaśnić dziwne zjawisko...jeszcze kilka dni temu efekt finalny programu Final Cut Pro X był ok,teraz- jakieś jaja są tzn gdy ktoś na filmie w miarę dynamicznie się porusza w zapisanym filmiku są piksele ,jakby klatki nie nadążały. Podczas edycji filmu w FCPX, na dużym ekranie tego nie ma. Dlaczego więc zapisując film pojawiają się? Ktoś może podpowiedzieć co się mogło stać? Będę wdzięczny za pomoc...

Komentarz

Obstawiam na złą dekompresję lub/i przeplot. Podaj dane jaki miałeś materiał (z czego) i jak wyeksportowałeś...

Komentarz

Za mały bitrate przy eksporcie? Jak wyżej kolega pisał - podaj parametry plików źródłowych, projektu oraz eksportu. To wyjaśni wszystko.

Komentarz

[ATTACH][ATTACH]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: 80816b0da2f9b89f7d8fce4286bdc7aa.jpg
Wyświetleń: 1
Rozmiar: 18,2 KB
ID: 10433[/ATTACH][/ATTACH]
                  Dodam,że jeszcze dwa dni temu wszystko było ok.Jeszcze jedna ciekawostka przy zmianie zasu klipu (Retime-slow) wszystko jest ok, zaś Retime-fast-znów piksele.
                  Pliki żródłowe były importowane z kamery (nie jeden raz tak robiłem i wszystko było, jak należy).
                  Nic nie rozumiem.Może odinsalowanie programu i ponowna instalacja by pomogła?

Komentarz

Coś zrzuty się żle załadowały-wybaczcie.

Komentarz

Kolejna ciekawostka -eksportując materiał do Apple Devices-iTunes- tych "smug pikselowych"- nie ma. Pojawiają się tylko przy eksporcie na pulpit!

Komentarz

Sprawa wyjaśniona i rozwikłana

Komentarz

Pracuję...
                        X