Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Kilka problemow z plikami video itp.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kilka problemow z plikami video itp.

Witam, mam kilka problemów z plikami video.

1.Potrzebuje konwertera z plików avi na inne odtwarzane na macu i mozliwe do konwertowania (by pozniej nagrac na dvd)

2.Mam film z napisami format .mkv (napisy osobno w formacie txt) chce nagrac film na plycie dvd by odtwarzal ja stacjonarny odtwarzacz dvd. Jak to zrobic by film dzialal z napisami ?

3.Zazwyczaj jesli juz nie mam problemów z filmem nagrywam go w postaci VIDEO_TS. Czy to najlepsze rozwiazanie ?

Prosze o jakies dobre i latwe programy gdyz jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Dodam tylko, iż posiadam już MacX Video Converter Pro i Toast Titanium.

Pozdrawiam

Zamieszczone przez Qiss Zobacz posta
    Witam, mam kilka problemów z plikami video.

1.Potrzebuje konwertera z plików avi na inne odtwarzane na macu i mozliwe do konwertowania (by pozniej nagrac na dvd)

2.Mam film z napisami format .mkv (napisy osobno w formacie txt) chce nagrac film na plycie dvd by odtwarzal ja stacjonarny odtwarzacz dvd. Jak to zrobic by film dzialal z napisami ?

3.Zazwyczaj jesli juz nie mam problemów z filmem nagrywam go w postaci VIDEO_TS. Czy to najlepsze rozwiazanie ?

Prosze o jakies dobre i latwe programy gdyz jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Dodam tylko, iż posiadam już MacX Video Converter Pro i Toast Titanium.

Pozdrawiam
    zobacz tu Convert AVI to MOV
    co do napisów wstawiających napisy, to np Adobe Encore, ale są darmowe rozwiązania muszę poszperać, by cie nie wprowadzić w maliny

co do video_ts wszystko zależy od tego co uznasz za kryterium "najlepszego rozwiazania" zgodność z dvd/pal/ntsc, rozmiar pliku,
    rodzaj kodownia. To co dla jednego bedzie najlepsze dla drugiego bedzie najgorsze
    Ostatnio edytowany przez imielski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Priorytetem jest raczej zgodność z moim stacjonarnym dvd, ponieważ nie jest ono zbyt zaawansowane ale jednak odczytuje sporo plików w tym właśnie VIDEO_TS w formacie standardowym, gdyż film mieści się w granicach 3GB i przy okazji ma dobrą jakość

Periana już ściągam zobaczę, cze po przekonwertowaniu na mov da się później na VIDEO_TS ale domyślam się, że tak.

Dzięki za pomoc, w razie jakichś pomysłów pisz

EDIT:
      A więc:

Mam 3 filmy w tym formacie. Maczete otwiera, ale Maczete otwiera tez MacX Video Converter Pro, natomiast 2 pozostalych niestety nie. Pojawia się komunikat o tym, że QTP nie odczytuje takiego pliku i tu mam problem...
      Ostatnio edytowany przez Qiss; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

by the way jak zauważyłes perian czyta równiez mkv wiec ta metoda przekonwertujesz również i ten format
        Dzięki perianowi odtworzysz i przekonwertujesz qicktimem avi, mkv i "dziesięć" innych formatów
        sprawdz jak po zainstalowaniu periana odtwarzane sa te filmy z którymi miałes problem w qt

Komentarz

Tych 2 nie czyta, właściwie to nawet 3 bo jeszcze Zielonej Mili nie chce... nie rozumiem tego za bardzo, bo zarówno "Maczeta" jak i np "Policja zastępcza" są w formacie avi a jednak coś je musi różnić...

A to treść komunikatu:

Nie można było otworzyć dokumentu „Policja Zastępcza - The Other Guys [2010] [UNRATED.BDRip.XVID-PSiG] [Lektor PL] [Arx].avi”. Format tego filmu nie jest zrozumiały dla QuickTime Player.

Komentarz

nawet po zainstalowaniu periana w qt ?

---------- Wpis dodano o 16:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:18 ----------

jest jeszze cos takiego How to make a DVD with selectable subtitles with ffmpegX (MacOS X)

Komentarz

Tak, nawet po zainstalowaniu... Pojawil sie perian w panelu po zainstalowaniu znaczy w preferencjach systemowych, wiec dobrze zainstalowany.

ffmpegX juz pobieram

Komentarz

Pracuję...
              X