Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

logo za darmo:)

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• logo za darmo:)

cześć
    muszę zrobić na szybko logo firmy
    jestem laikiem ale gdzieś wyczytałem że powinno być zrobione techniką wektorową/ bym później mógł dowolne powiększać/pomniejszać/wstawiać do np dokumentów/
    ściągnąłem triala 'vector designer' i wszystko byłoby OKI gdyby nie napis 'unlicensed....' na logo
    pobrałem też inkskape - niestety przy próbie włączenia otrzymuję:

czy znacie jakiś darmowy soft względnie podpowiedź czy koniecznie muszę to robić tą techniką?
    wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    pozdrawiam

Niestety - według Twoich kryteriów wszystko płatne !!! Z darmowych - ersatz Gimp.

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 03:01 ----
    Z płatnych - pomijając Photoshopa - jest The Logo Creator, trial do pobrania przykładowo tu: Download The Logo Creator 5.1 for Mac Free Trial - The Logo Creator - Create custom, professional logos - Softpedia

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 03:39 ----
    Jedyne jego ograniczenie to znak wodny - chyba łatwe do ominięcia.
    Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

photoshopa?
      hmmmm posiadam takowego i nie brałem go pod uwagę
      muszę w takim razie pogrzebać
      dzięki baaaardzo!!!!!!

Komentarz

no i nie powinnieneś brać tego pod uwagę nadal. Photoshop mimo jakiejś tam implementacji wektorów, nie jest programem do tego przeznaczonym, bo od tego w pakiecie jest Illustrator. Ze starszych programów jest jeszcze Freehand, Macromedia wypuszczała 30'dniowe triale w pełnych wersjach, poszukaj gdzieś po sieci.

Komentarz

Ja chcesz to podeślij mi logo zrobione w vector designer. Zobaczę czy da się usunąć ten napis na pełnej wersji.
          Hej ho! Andy

Komentarz

Zamieszczone przez wieslawo Zobacz posta
            no i nie powinnieneś brać tego pod uwagę nadal. Photoshop mimo jakiejś tam implementacji wektorów, nie jest programem do tego przeznaczonym, bo od tego w pakiecie jest Illustrator. Ze starszych programów jest jeszcze Freehand, Macromedia wypuszczała 30'dniowe triale w pełnych wersjach, poszukaj gdzieś po sieci.
            Adobe tez wypuszcza w pelni funkcjonalne Triale np. Ilustratora link

(trzeba sie zalogowac)

Komentarz

Logo niekoniecznie musisz robić techniką wektorową. Ale jeżeli się upierasz przy tej technice - Twoja sprawa.

Komentarz

"...muszę zrobić na szybko logo firmy..." - logo firmowe musi byc bardzo dokladnie przemyslane.

zasadniczo musisz odpowiedziec sobie na co konkretnie chcesz umieszczac logo.
                jesli przewidujesz ze bedzie to np strona www/wizytowki etc mozesz zaprojektowac je w photoshopie
                jednak kiedy bedziesz potrzebowal uzyskac wielki format zobaczysz mozajke kolorowych pixeli
                - zatem zdecydowanie wektor np. adobe illustrator...

dlaczego wektory?
                przede wszystkim ww nieograniczona wielkosc, ostrosc i jakosc.
                Ostatnio edytowany przez lubkiewicz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No właśnie, nie wiem jakie jest docelowe zastosowanie tego logo tzn. czy będzie z tego jakiś duży banner reklamowy - wtedy bezapelacyjnie technika wektorowa. W przypadku wizytówek, nalepek i ogólnie rzecz ujmując rzeczy małych - wystarczy rastrowa.

---- Dodano 26-08-2008 o godzinie 19:45 ----
                  Pozatym - nie chcę się czepiać - ale na szybko przemyślanego logo to się raczej zrobić nie da.
                  Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi!
                    'na szybko' tzn wkrótce
                    mam na myśli logo, którego będę używał zarówno i na wizytówkach/papierach firmowych jak i na banerach a być może i na podświetlanej witrynie.
                    rozumiem iż raz zrobione logo będę mógł użyć /dać do wykonania/ w dowolny sposób - jeśli będzie zrobione właśnie tech wektorową?
                    pozdrawiam

Komentarz

Wektory daja Ci pelna skalowalnosc, ktora jest tak potrzebna przy wykorzystaniu loga w druku/na plakatach/bannerach/www/wizytowkach.

Dzieki temu logo zawsze bedzie ostre i bedzie ladnie wygladalo.

Komentarz

Temat być może już nieaktualny lecz znalazłem programik do zamiany grafiki rastrowej na wektorową. Tak więc nie ma znaczenia jaką techniką można (trzeba) robić logo. Są dwie możliwości - robisz to online lub pobierasz program (płatny) i robisz to w domowym zaciszu. Do pobrania (lub sprawdzenia) tu: Vector Magic | Precision Bitmap to Vector Conversion Online
                        Ostatnio edytowany przez madmax332; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

wiesz problem jest taki że to nigdy nie będzie tak dokładne jak robione od A do Z w wektorze. To o czym Ty mówisz to trace, w zależności od jakości obrazka który dajesz do zmiany, ilości jego kolorów, komplikacji krzywych, ten trace wychodzi lepiej lub gorzej. Trace to fajny efekt, ba! nawet to dość przydatne, ale w przypadku logotypu, gdzie liczy się precyzja, nie zaufałbym programowi, który ma mi zaminić rastra na wektor, to nie działa dobrze w tą stronę, w drugą stronę z wektora na raster....hulaj dusza piekła nie ma.

Komentarz

Pracuję...
                          X