Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

nie widzi karty 8GB SDHC, co zrobic?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• nie widzi karty 8GB SDHC, co zrobic?

Mam nagrany material z karmery na karty SD. Chcialem zgrac pliki z karty ale moj iBook nie widzi wogole tej karty, korzystalem z 2 czytnikow (jeden z kablem drugi bezposredni) kazdy czytnik probowalem w 2 portach usb, dodatkowo na drugim kompie (eMac). Probowalem zgrac tez ta karte na databank, ale databank nie widzi (byc moze nie obsluguje takich kart duzych). mniejsza (2GB) karta dziala bez problemu na obu czytnikach w dowolnym porcie USB.

Karta Sandisc Ultra II 8GB.

Czy ten problem moze byc spowodowany wielkoscia karty - 8gb (ze to sdhc?)

Aha najwazniejsze... na kamerze karta dziala!
    Dlatego zwracam sie o pomoc, bo jest to dziwne i szukam jakiejs latki na osx-a albo programu ktory ta karte mi przyjmie...

moje kompy chodza pod 10.5.6 (iBook) i chyba 10.5.3 (eMac).
    Dzieki!

Karty SDHC potrzebują specjalnych czytników, obsługujących SDHC. Stare czytniki ich nie łykają - do mojej kamery dołączyli czytnik SDHC i testowałem, że tylko z nim czytam te karty.
    Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
    MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

Pracuję...
    X