Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Wymagania niezbędne dla wątków w tym dziale

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej). Dlatego wymagane jest:
  1. Podanie modelu sprzętu wraz z rokiem produkcji (nie datą zakupu!)
  2. Zainstalowanego systemu
Nie obowiązkowe ale ułatwiające jest
  • Mile widziane 4 ostatnie znaki nr.seryjnego (do znalezienia na dolnej klapie obudowy), lub jeśli możemy zalogować się do systemu to jabłko > ten mac > więcej informacji,
    Przykład: Macbook Pro 2010r 13" (model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)
  • Jeśli nie znacie modelu sprzętu, lub rocznika, wystarczy podać 4 ostatnie znaki nr. seryjnego
    Przykład: Macbook Pro(model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)

Dlatego wątki bez podania w/w informacji (pk 1-2), które nic nie mówią o sprzęcie jakiego dotyczy problem, będą usuwane lub zamykane do czasu uzupełnienia danych a autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Klawiatura Y zamiast Z i na odwrot.... RATUNKU

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Klawiatura Y zamiast Z i na odwrot.... RATUNKU

sluchajcie mam nastepujacz problem...cos wcisnąłem przez przypadek i zamiast z mam y i na odwrot i jescze kilka innych literek mi sie pozmienialo czy ktos moze mi pomoc,,,
    Ostatnio edytowany przez MacDada; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: ort

jaki system?

generalnie pewnie ci sie wlaczyly maszynistki zamiast programistow (jakkolwiek perwersyjnie to zabrzmialo

system preferences -> international ->input menu i badz pewny ze masz zaznzaczone polish pro

jesli masz pasek jezyka na gornej belce, mozesz od razu tam zmienic bez kombinowania w system preferences. po prostu zaznacz polish pro albo programisty (nie wiem jaki masz system w jakiej wersji, ja mowie na przykladzie leopard w wersji english)

albo sprobuj jablko + spacja (byc moze to jest to co wcisnales przez przypadek)
    Ostatnio edytowany przez m_lodz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

WINDOWS:
      Ctrl+Shift.
      Działa momentalnie/

Komentarz

Na winowsie nie ctrl+shift tylko alt+shift, chyba ze ja masz innego windowsa ode mnie

Komentarz

tak :/
          Muszę mieć innego windowsa koleżko. ;]
          Bo u mnie jest tak, jak powiedziałem i tak się ustawia w nowych vistach na nowych laptopach.

Powtarzam zainteresowanym:
          Ctrl+ Shift i zmiana klawiatury z polskiej programisty na tą drugą.
          Koniec.!

Komentarz

hej ale to forum macowe czy pctowe :/

Komentarz

ale wracajac do windowsa to od zawsze chyba jest ctrl+shift

Komentarz

no dobra to przepraszam, u mnie jest inaczej ale to nie ważne

Komentarz

ma ktos pomzsl jak to yrobic .. reinstalacja szstemu na MacBook2,1. Snow Leopard

Komentarz

Zamieszczone przez Fikou Zobacz posta

ma ktos pomzsl jak to yrobic .. reinstalacja szstemu na MacBook2,1. Snow Leopard
                    masz odpowiedz w poscie #2

---------- Wpis dodano o 23:38 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:34 ----------

STEVE JOBS JUST BOUGHT AND SOLD YOU THREE TIMES

Komentarz

Na windowsie jest tak, że CTRL+Shift odpowiadają na zmianę klawiatury w obrębie jednego języka, natomiast ALT+Shift odpowiada za zmianę klawiatury między językami.

Czyli z CTRL zmieni nam Polski -> Polski (programista)
                      Z ALTem Polski -> Hiszpański

Komentarz

Witam Panowie,
                        odgrzeje wątek, ale mam problem polagający na tym, iż wczoraj nie zdając sobie sprawy z tego co robie zmieniłem na belce język z POL Programisty na POL, i dzisiaj nie mogę się zalogować do systemu po otwarciu maca z uwagi na to, że w haśle dostępu mam znaki które uległy zmianie jak np klawisz z nawiasem kwadratowym. Wciśnięcie razem klawiszy Ctrl i Shift nie działa, dalej zamiast "z" jest "y" itd. Co teraz? Reset komputera nie pomaga..

Komentarz

Reset hasła => How to reset password for Mac OS X 10.7 Lion | MacYourself

Komentarz

znajdź w google jak wygląda polski układ klawiatury i zobacz jakie znaki są pod danym klawiszem albo zrób tak jak kolega napisał w poście wyżej
                            Fallout ...war, war never changes...

Komentarz

Moje hasło na macu to []'\ czyli uklad klawiszy kolo klawisza Enter. Po znalezieniu ukladu klawiszy w googleach i wpisaniu z uzyciem Shift'a i Ctrl hasło nie mam pojęcia czemu nie wchodzi.
                              Co gorsza gdy staram się zmienić hasło podanym wyżej sposobem pokazuje mi się po wpisaniu komend: Type launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.opendirectoryd.plist and press Enter. - taki komunikat: launchctl: Couldn't stat("/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.opendirectoryd.plist"): No such file or directory nothing found to load

Pomocy, co jest nie tak że u mnie to nie działa, mam Macbooka Whita z okolo 2009 roku.

Komentarz

Pracuję...
                              X