Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Wymagania niezbędne dla wątków w tym dziale

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej). Dlatego wymagane jest:
  1. Podanie modelu sprzętu wraz z rokiem produkcji (nie datą zakupu!)
  2. Zainstalowanego systemu
Nie obowiązkowe ale ułatwiające jest
  • Mile widziane 4 ostatnie znaki nr.seryjnego (do znalezienia na dolnej klapie obudowy), lub jeśli możemy zalogować się do systemu to jabłko > ten mac > więcej informacji,
    Przykład: Macbook Pro 2010r 13" (model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)
  • Jeśli nie znacie modelu sprzętu, lub rocznika, wystarczy podać 4 ostatnie znaki nr. seryjnego
    Przykład: Macbook Pro(model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)

Dlatego wątki bez podania w/w informacji (pk 1-2), które nic nie mówią o sprzęcie jakiego dotyczy problem, będą usuwane lub zamykane do czasu uzupełnienia danych a autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

"Wykwit" na ekranie

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• "Wykwit" na ekranie

Siedze dzis sobie i ogladam film gdy nagle zauwazylem ze w prawym dolnym rogu cos wyglada dziwnie - wzialem wiec desktop ale nic nie bylo widac (mialem bardzo kolorowe zdjecie za tapete) - dopiero gdy najechalem na to miejsce bialym tlem okienka findera moje oczy ujrzaly to.

Co to jest? MBP stal na stole, nic sie z nim nie dzialo, na 99% przed ogladaniem filmu tego nie bylo. Mial ktos z was podobny przypadek? Czy to jakies "przegrzanie" i przejdzie czy wada na stale?

Jestem zdziebko wkurzony bo na MBP wydalem naprawde kupe kasy (w porownaniu do normalnego laptopa) i w zamian za to oczekiwalem jakosci i dobrego wykonania - juz po kupieniu, w domu okazalo sie, ze nie dziala superdrive a ekran jest nierownomiernie podswietlony i po jakims czasie zaczal skrzypiec przy kazdym ruchu - oddalem go do serwisu i obie rzeczy wymienili - myslalem, ze poprostu trafil mi sie jakis rzadki, trefny egzemplarz i teraz juz wszystko bedzie w porzadku - a tu kolejny problem.

P.S. Zdjecie jest pod dosc mocnym katem, bo wtedy widac to najlepiej - gdy ekran jest prosto jest to mniej rzucajace sie w oczy, ale przegapic sie nie da.
    Ostatnio edytowany przez rzep; [ARG:4 UNDEFINED].
    Teraz: MBP 13,3 i5 (2011), iP 4 16GB + Sennheiser IE7
    Dawniej: MacBook Pro 2.4, 2GB, Multi Touch, iPod Nano 8GB + Shure E3C, Nike + iPod, iPhone 8GB 1.1.3 sim-lock free

Nie czyciłeś matrycy pianką&#160;? Tak wygląda jakby pozostałości rozlały się pomiędzy warstwami matycy. Z czasem zacznie zanikać jednak chyba jakieś ślady zostaną.
    Hej

Komentarz

Ślady zostaną na pewno, więc będziesz musiał się do nich przyzwyczaić.

Komentarz

Jak masz gwarancje to matryca do wymiany
        Marcin

Komentarz

Zamieszczone przez marad_co Zobacz posta
          Jak masz gwarancje to matryca do wymiany
          O ile uznają to jako wadę matrycy. Mnie to też wygląda na efekt mokrego czyszczenia ekranu.
          [I]Witos[/I]

Komentarz

Sprobowac nie zawadzi
            Marcin

Komentarz

W iMacach podobne rzeczy się dzieją i w nich matryce wymieniają. Idź z tym do serwisu.
              68k Macintosh Liberation Army

Komentarz

wsp&#243;łczuje..ja mam r&#243;wnie nie miłe doświadczenia z MBP. z ibookiem G4 nigdy problem&#243;w nie było. a z kompem za kupe kasy juz 2 razy. jak nie SD to teraz obudowa skrzeczy przy trzymaniu. ah

Komentarz

Nie czyscilem nic - laptop stal na stoliku a ja lezalem na kanapie wiec nawet blisko go nie bylem. Nie wiem skad moglaby sie wziac wilgoc. W ogole jesli takie rzeczy moga dziac sie od czyszczenia pianka to to jest skandal.

Gwarancja jest, wiec zobaczymy. Btw. mam takie pytanie - nie mieszkam w Polsce, a laptop zostal kupiony w USA i clo oplacone przy wjezdzie do UK. Jestem tu teraz przez 1.5 miesiaca na wakacjach i w sumie wolalbym by byl naprawiony teraz, bo pozniej bede go potrzebowal na studiach. Nie mam w zwyczaju wozic ze soba wszystkich swistkow (zreszta gdy oddawalem go do serwisu w UK nawet o niego nie pytali, mimo ze mowilem ze kupiony w USA) - jak wiec wyglada ew. naprawa?
                  (to w ogole jakas farsa, ze tego wymagaja, widac, ze staraja sie na wszystkie sposoby migac od napraw i promowac tylko produkty sprzedawane przez siebie)
                  Ostatnio edytowany przez rzep; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Dawniej: MacBook Pro 2.4, 2GB, Multi Touch, iPod Nano 8GB + Shure E3C, Nike + iPod, iPhone 8GB 1.1.3 sim-lock free

Komentarz

Farsa czy też nie, masz napisane w instrukcji, że pianką&#160;się tego nie czyści.
                    Hej

Komentarz

Jak napisalem - ja nie czyscilem.

Komentarz

Poprostu idz do serwisu i oddaj go do naprawy
                        Marcin

Komentarz

Pracuję...
                        X