Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Wymagania niezbędne dla wątków w tym dziale

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej). Dlatego wymagane jest:
  1. Podanie modelu sprzętu wraz z rokiem produkcji (nie datą zakupu!)
  2. Zainstalowanego systemu
Nie obowiązkowe ale ułatwiające jest
  • Mile widziane 4 ostatnie znaki nr.seryjnego (do znalezienia na dolnej klapie obudowy), lub jeśli możemy zalogować się do systemu to jabłko > ten mac > więcej informacji,
    Przykład: Macbook Pro 2010r 13" (model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)
  • Jeśli nie znacie modelu sprzętu, lub rocznika, wystarczy podać 4 ostatnie znaki nr. seryjnego
    Przykład: Macbook Pro(model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)

Dlatego wątki bez podania w/w informacji (pk 1-2), które nic nie mówią o sprzęcie jakiego dotyczy problem, będą usuwane lub zamykane do czasu uzupełnienia danych a autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Wymiana dysku na ssd.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wymiana dysku na ssd.

Witam serdecznie,
    Natchnęło mnie dzisiaj, aby posprawdzać sobie sprzęt Apple w sklepach. Marzy mi się PRO, albo AIR, ale jak widzę ich ceny to nogi się uginają  Dlatego postanowiłem podrasować trochę swojego staruszkowatego white'a (miał być z 2007, ale chyba był odnawiany i flaczki ma z mid 2009).
    Zastanawia mnie, jak wpłynie na szybkość pracy mojego MB, wymiana dysku montowanego fabrycznie na SSD.
    Niby oglądałem testy na youtube i troche googlowałem (wiekszość testów niestety jest dla macbook pro), ale chciałbym zapytać Was forumowiczów o opinie. Czy taka zmiana ma w ogóle sens? Czy nie bedzie powstawał tzw. efekt wąskiego gardła (gdy procesor lub inny układ nie może wykorzystać nawet kawałka możliwości określonego elementu - w tym przypadku dysku).
    Pozdrawiam!

W nowszych komputerach to właśnie dyski twarde są "wąskim gardłem", ludzie pakują jakieś quad i7 ,parę giga ramu itp a dyski od paru lat są praktycznie te same, dlatego taka wymiana da zauważalnego "kopa" komputerowi-teraz jeśli cokolwiek miałbym wymieniać w MacBooku to właśnie byłby dysk (oczywiście w konfiguracji z 3-4GB ramu conajmniej ;p)
    Pozdrawiam

Komentarz

A sądzisz, że opłacalna jest wymiana dysku w takim: Zrzut ekranu 2011-08-19 (godz. 15.34.38).png sprzęcie?

Komentarz

Pewnie, że jest. Ostatnio kupiłem do siebie SSD, komputer dostał drugie życie.

Komentarz

@maxld - jaki masz sprzęcik?

---------- Wpis dodano o 15:47 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:42 ----------

Stress Test MacBook white unibody, 4G ddr3 1066Mhz, 128G ADATA S599 SSD - YouTube <- ten filmik mnie przekonał. AWESOME! Co prawda mam starszy sprzęt (np. nie mam DDR3), ale to co prezentuje filmik jest masakrą 

Komentarz

Zamieszczone przez Bananera Zobacz posta
            A sądzisz, że opłacalna jest wymiana dysku w takim: Zrzut ekranu 2011-08-19 (godz. 15.34.38).png sprzęcie?
            Jak najbardziej jest opłacalna-jedna uwaga! Jak kupujesz dysk ssd to kup dobrej,renomowanej firmy..
            Ja trochę czasu temu w MacBooku Pro Unibody (wersja z 2009roku) zmieniłem dysk na ssd firmy Adata i 3x w ciągu paru miesięcy(2-3) mi się wysypał doszczętnie(nie było opcji odzyskania danych)...
            Wymiany na nowy model nic nie dawały-w końcu odzyskałem pieniądze za ten dysk, ale mimo to lepiej kupić coś trochę droższego ale mieć pewność, że się nie zawiedziesz.
            Pozdrawiam

Komentarz

Co polecasz w takim razie? Myślę nad opcją kupienia dysku 64gb i wywaleniu CD-Romu na rzecz obecnego dysku. Masz pomysł jak to zrobić? Podobno jest do tego potrzebny specjalny adapter, ale kurde w google nic nie znalazłem. Zastanawiam sie jaki byłby tego koszt.

Komentarz

Na forum jest dział właśnie gdzie ludzie zamawiali ten adapter natomiast ja sobie to tak zrobiłem, że wsadziłem 80GB SSD a dysk wyciągnięty z MacBoka wsadziłem w obudowę i zrobiłem z niego zewnętrzny dysk na USB...Fakt faktem, że te 80GB w zupełności mi wystarczało(nie kisiłem danych-filmy które obejrzałem od razu kasowałem albo na zewnętrzny-większe instalki też na zewnętrznym).
                Wiem, że opcja 2 dysku pożera baterię ale nie zgłębiałem się w ten temat więcej ponieważ moje rozwiązanie mi wystarczało
                Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez Bananera Zobacz posta
                  Co polecasz w takim razie? Myślę nad opcją kupienia dysku 64gb i wywaleniu CD-Romu na rzecz obecnego dysku. Masz pomysł jak to zrobić? Podobno jest do tego potrzebny specjalny adapter, ale kurde w google nic nie znalazłem. Zastanawiam sie jaki byłby tego koszt.
                  http://myapple.pl/dyskusje-na-temat-...uperdrive.html

Tu masz odpowiedzi na swoje pytania. Popularne są obecnie dyski z serii Vertex, zdaje się , że uchodzą za renomowane

Komentarz

Ciekawe porównanie. iClarified - Apple News - Upgrading Your Old MacBook With an SSD Could Make It Nearly 4X as Fast [Video]

Komentarz

@lewandowsky- dzieki. Znalazłem ten post jakis czas temu
                      @skc - ten komputer przed upgradem chodził paskudnie

Komentarz

Pracuję...
                      X