Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Wymagania niezbędne dla wątków w tym dziale

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej). Dlatego wymagane jest:
  1. Podanie modelu sprzętu wraz z rokiem produkcji (nie datą zakupu!)
  2. Zainstalowanego systemu
Nie obowiązkowe ale ułatwiające jest
  • Mile widziane 4 ostatnie znaki nr.seryjnego (do znalezienia na dolnej klapie obudowy), lub jeśli możemy zalogować się do systemu to jabłko > ten mac > więcej informacji,
    Przykład: Macbook Pro 2010r 13" (model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)
  • Jeśli nie znacie modelu sprzętu, lub rocznika, wystarczy podać 4 ostatnie znaki nr. seryjnego
    Przykład: Macbook Pro(model sprzętu)/10.9.3 (system)/VATM - (końcówka nr. seryjnego)

Dlatego wątki bez podania w/w informacji (pk 1-2), które nic nie mówią o sprzęcie jakiego dotyczy problem, będą usuwane lub zamykane do czasu uzupełnienia danych a autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Twardy dysk nie pasuje?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Twardy dysk nie pasuje?

Witam,

Mam pytanie, czy sie ktos moze orientuje, dlaczego nie moge wlozyc do mojego Macbook 2 GHz Intel Core 2 Duo 3GB 667 MHz DDR2 SDRAM 13' dysk twardy WD Scorpio black 320 sata 72000. Zapewniano mnie ze pasuje do macbooka?
    Z gory dzieki za pomoc

W jakim sensie nie możesz włożyć?
    Nie dopisuję żadnych urządzeń do konta developerskiego

Komentarz

Wyciagam stary i wkladam WD, ale sie do konca nie daje wlozyc i wystaje z kilka milimetrow, a mial pasowac? Nie wiem juz, czy dysk jest zly czy musze jakiegos sposobu uzyc tzn docisnac mocniej. Tylko ze oryginalny wchodzi gladko.

Komentarz

ale w jakim sensie wystaje? Bądź bardziej szczegółowy... Czy dysk jest szerszy, dłuższy, grubszy od oryginału? Nie powinien być. Jeżeli jest, to idź na reklamację. Może chodzi o śrubki boczne - przekręciłeś je do nowego dysku?

Komentarz

z tego co się orientuję to maksymalna wysokość dysku dla MacBook to 9,5 mm. Nie wiem czy we wszystkich modelach. Wiele dysków ma wysokość 12,5 mm i nie pasują. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Nie wiem jak w innych modelach.
          Ostatnio edytowany przez michak80; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ja mam dysk z tej samej serii, z tym, że 640 gb. Wszystko weszło bez problemu, dlatego jestem prawie pewien, że albo coś jest nie tak z dyskiem, albo nie tak ze wsadzaniem

Komentarz

Srubki sa dokrecone, a wystaje juz po jego wlozeniu i nie moge go docisnac, wielkosc jest taka jak oryginal. Czy jest mozliwe, ze slot jest inny, ale przciez jest to SATA wiec powinien byc ok?

Komentarz

Porób zdjęcia i wrzuć na forum

Komentarz

moze "do gory nogami" wkladasz
                  MacBook Air 13" Mid 2012, OS X 10.10 Public Beta + NAS Synology DS214se (2TB)
                  Raspberry Pi (Raspbmc)
                  Motorola Moto G KitKat 4.4.3

Komentarz

Zamieszczone przez adimg19 Zobacz posta
                    moze "do gory nogami" wkladasz
                    to samo chciałem zasugerować, bo wydaje mi się że coraz częściej ludzie zamiast myśleć, wolą zakładać durny temat na forum...
                     iPhone 3G 16 GB
                     MacBook Pro 15
                    "Własne zdanie zachowaj dla siebie - innych i tak nie obchodzi" ;)

Komentarz

Na WD Scorpio Black można przeczytać, że dysk ma wymiary 7cm x 10cm x 9.5mm. Czyli nie jest to prawdopodobnie dysk o zbyt dużych wymiarach. "Prawdopodobnie", bo nawet w ramach jednego modelu czasem są różne wersje (np. w pewym momencie model jest udoskonalany). Czy na pewno chodzi o WD3200BEKT? A może kupiłeś go w zewnętrznej obudowie, wymontowałeś z niej, ale nie usunąłeś sanek, w których siedzi?
                      MBP 13" Mid 2012 2.5GHz/10GB/256GB Crucial M4 SSD | iPhone4S | iPad 3 32GB | iPod Classic | Synology DS211j

Komentarz

OP nie odpowiedział, czyżby wersja z dyskiem do góry nogami była prawdziwa?

Komentarz

Też próbowałem dysk wsadzić na początku, nie wchodził, ale pomyślałem kilka sekund i jest...
                          Ciekawe czy już sobie poradził...

Komentarz

Panowie spokojnie "wersja z dyskiem do gory nogami" az tak sprytny inaczej nie jestem. Trzeba bylo jednynie mocniej docisnac, ale ze spodziwalem sie ze wejdzie latwiej, nie chcialem nic na sile. Dzieki za wskazowki.

Komentarz

Pracuję...
                            X