Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

Zewnętrzna nagrywarka DVD do Mini z LightScribe

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zewnętrzna nagrywarka DVD do Mini z LightScribe

Witajcie,

poszukuje nagrywarki DVD do mojego Mini, musi ona być wyposażona w port FW i nie przekroczyć najlepiej 200 zł.

Na Allegro znalazłem obudowę Welland za 105 zł -> OBUDOWA 5.25' IDE USB/FW ME-340U2FL .... APEX24_PL (436551492) - Aukcje internetowe Allegro

Proszę teraz użytkownik&#243;w podobnych rozwiązań o wypowiedzi jakie konkretnie obudowy i przede wszystkim napędy będą działać z LightScribe Labeler od LaCie.

W ostateczności mogę zakupić z Cortlandu napęd od LaCie, ale tylko na USB niestety -> LaCie d2 DVD RW DL / LIGHTSCRIBE / 20x8x16x / USB 2.0

Pozdrawiam prosząc o pomoc
    Pamiętaj: Wytykanie Komuś błędów ortograficznych świadczy o braku poważniejszych argumentów.

Mac Mini C2D | iBook G4

Odłóż więcej kasy na nagrywarkę (lub obudowę) z FireWire i nie kupuj takowej tylko z USB. Naprawdę warto.

LaCie to górna półka jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. W tym przypadku jakość idzie w parze z ceną. Kiedy kupisz nagrywarkę LaCie z LightScribe ale tylko na USB - nie dostaniesz w zestawie (pudełku) oprogramowania do obsługi LightScribe które działa tylko z firmowym (tzn. autorstwa LaCie) Takie jest dołączane tylko z wersją nagrywarki na FireWire. Programy do LS firm trzecich - nie działają.

Komentarz

Zamieszczone przez madmax332 Zobacz posta
      Odłóż więcej kasy na nagrywarkę (lub obudowę) z FireWire i nie kupuj takowej tylko z USB. Naprawdę warto.
      Od dwóch lat używam obudowy Welland (wygląda tak samo, jak tak do nagrywarki, tyle że mniejsza) z dyskiem 2.5" przez FireWire i nie mam żadnych problemów. Chciałbym zakupić właśnie tę obudowę - pasowałaby mi do reszty.

Zamieszczone przez madmax332 Zobacz posta
      LaCie to górna półka jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. W tym przypadku jakość idzie w parze z ceną. Kiedy kupisz nagrywarkę LaCie z LightScribe ale tylko na USB - nie dostaniesz w zestawie (pudełku) oprogramowania do obsługi LightScribe które działa tylko z firmowym (tzn. autorstwa LaCie) Takie jest dołączane tylko z wersją nagrywarki na FireWire. Programy do LS firm trzecich - nie działają.
      Ależ nawet na tym forum są użytkownicy, którym działa program od LaCie z napędami Asus, Lite On i LG (kontaktowałem się z nimi prosząc o model napędu). Poza tym program ów jest bezpłatny do ściągnięcia ze strony producenta. Mam jednak nadzieję, że może jeszcze u kogoś z Was działa taka opcja.

Pozdrawiam
      Ostatnio edytowany przez Daniel; [ARG:4 UNDEFINED].
      Pamiętaj: Wytykanie Komuś błędów ortograficznych świadczy o braku poważniejszych argumentów.

Mac Mini C2D | iBook G4

Komentarz

Ja mam to co w podpisie (w miarę wsp&#243;łgra kolorystycznie z mini i jest w miarę szybka), ale nie korzystam z Lightscribe. Kiedyś raz spr&#243;bowałem jeszcze na PC i dobija mnie wypalanie czarno białego logo przez 45 minut. Zdecydowanie bardziej polecam kupienie drukarki z tacką na płyty np. HP Photosmart D5160 czy jakiegoś Canona) - szybko, kolorowo, nie katuję lasera i bez problemu działa na Macu. Płyty co prawda nieco droższe ale przecież z Lightscribe też są droższe.
        Jenot

Komentarz

Pozwolicie że odświeżę temat.

Otóż ja mam nagrywarkę DVD light scribe LG i chcę ją podpiąc pod MB kablem IDE - USB ....
          i mam problem bo OS jej nie widzi co zrobic ???

Komentarz

Jaki to kabelek? Z zasilaczem?

Mac Mini C2D | iBook G4

Komentarz

tak kabel z zasilaczem na allegro kupiony za 30 zł :P

Komentarz

A dysk się*rozpędza (ma zasilanie)? Podłączałeś to pod Windows?

---- Dodano 27-02-2009 o godzinie 10:43 ----
                I czy dysk ustawiłeś w trybie master?
                Ostatnio edytowany przez Daniel; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Mac Mini C2D | iBook G4

Komentarz

tak ma zasilanie dysk sie rozpędza
                  niestety windy nie mam
                  i tak jest ustawione w trybie master

Juz nie ważne jakoś zadziałało
                  Pozdrawiam
                  Ostatnio edytowany przez Mutii; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                  X