Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

OCZ SSD Vertex 3 VS OCZ Agility 3

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• OCZ SSD Vertex 3 VS OCZ Agility 3

Czym różnią się te dyski od siebie? Widzę 300zł różnicy.
    Backup: Apple Time Capsule 500GB

Odradzam jeśli jesteś zainteresowany zakupem tych dysków. Są awaryjne co widać po forach i jest straszne zamieszanie z firmware'ami. A te transfery to tylko na papierze, zwłaszcza jeśli chodzi o zapis. A jak już zapchasz 40% dysku to prędkość zaczyna lecieć w dół!
    Ostatnio edytowany przez ktosiek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Podaj źródła tych informacji

Komentarz

Ja używam dysków SSD OCZ od 2 lat. Przemieliłem z 5 sztuk, znajomi jeszcze kilka - zawsze działały poprawnie. Vertex to seria profesjonalna, Agility-amatorska - Vertex zwykle ciut szybciej działa i większą ilość operacji obsługuje. Nie wiem jak Agility ale Vertex ma logo Apple czyli jakieś testy zgodności przeszedł.

Mam jeszcze A-Data - niby miał na papierze parametry jak Vertex 2 a jest zdecydowanie wolniejszy.

A co do marnych SSD Patriot KOI miałem - specjalnie do Apple i nagle sobie bez ostrzeżenia umarł - tego nie polecam.

Komentarz

Wyniki awaryjności wg. firmy :
          - Intel 0.59%
          - Corsair 2.17%
          - Crucial 2.25%
          - Kingston 2.39%
          - OCZ 2.93%

i wg. modelu :

3 worst failing SSDs as:
          - 2,80% : OCZ Vertex 2 90
          - 2,66% : OCZ Agility 2 120
          - 1,83% : OCZ Agility 2 60

Jakiej pojemności szukasz ? Najlepszym wyborem w kategorii 64/128GB będą Cruciale C300 lub nowszy model M4 oraz seria 470 od Samsunga. Godne rozważania są też nowe Intele G3, lub jeżeli gdzieś trafisz w dobrej cenie to starsza seria G2. Ze wszystkich modeli powinieneś być zadowolony, najlepiej pod względem ceny do pojemności wypada Samsung, jednak nowe Intele G3 mają 5 lat gwarancji.
          Ostatnio edytowany przez Tom-3k; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Przciez Crucial M4 są duzo wolniejsze niż vertex 3. Pozatym Ty piszesz o awaryjności vertexów 2, a nie 3.

Komentarz

W rzeczywistych zastosowaniach Vertex nie spisuje się najlepiej. Do tego dochodzą problemy z FW, spadek wydajności przy zapełnieniu dysku danymi oraz spadek wydajności w przypadku operacji na plikach skompresowanych.

Real World Advanced - Data on Drive - OCZ Technology Vertex 3 SSD 120GB and 240GB Review | [H]ard|OCP

Guide FW 2.09 is live, Instructions on how to update your Vertex3/Agility3/Solid3 SSD's...Update, ONLY flash this FW if you have issues with other FW.

Do tego Vertex jest znacznie droższy od Cruciala, Samsunga lub nawet Intela.

Oczywiście wybierzesz co uznasz za słuszne.

Komentarz

Ja bardzo chętnie wybiorę to co jest najlepsze! Tylko powiedz mi, w który ty byś celował dokładnie model? (pojemnosc ok 240GB)

---------- Wpis dodano o 19:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:03 ----------

a Jakie OCZ miałeś? Nigdy nie miałeś problemów?

Komentarz

Zobacz na Cruciala M4 256 GB model CT256M4SSD2, cena ok. 1400-1500 zł. Mógłby być też Intel serii 320/510, chociaż podobno jest jakiś bug w Intelach SSD 320.
                  OCZ nie używałem, głównie z racji ich złej opinii i problemów które sprawiają użytkownikom. Posiadam Intela G2 oraz Cruciala M4, oba działają bezproblemowo.
                  Ostatnio edytowany przez Tom-3k; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Mam od ponad miesiąca w moim MBP 13" dysk SSD OCZ Agility 3 (fw 2.06).
                    Działa szyyybko i stabilnie (po około 12h na dobę).
                     Mac mini i7 (late 2012) |  Mac mini (mid 2010)
                     iPhone 5 |  iPad Air |  iPod 5 Video
                     MacBook Pro 13" |  iPod Shuffle
                    NAS: Thecus N4200Eco 12 TB

Komentarz

Ale źródła tych rewelacji o awaryjności nie podałeś. Dyski Intela najnowszej generacji mają błąd, który objawia się tym, że nagle mają kilkaset MB pojemności i dane idą w kosmos - Intel nadal nie ma poprawki.

Crucial ma średnio wydajny kontroler

Warto inwestować w dysk z nowym SandForce czyli:

Kingston 240GB HyperX
                      OCZ SSD Vertex3 240GB
                      OCZ SSD Vertex3 MAX IOPS 240GB
                      OCZ SSD Agility3 240GB
                      Corsair SSD Force Series 240GB
                      ADATA SSD S511 240GB

Pominąłem Intela z racji błędu oraz Patriota bo miałem złe doświadczenia.
                      Wybór pomiędzy powyższymi uzależniłbym tylko od ceny czyli kupiłbym najtańszy.

Komentarz

Zamieszczone przez JerryEvo Zobacz posta
                        Crucial ma średnio wydajny kontroler
                        Mówisz o Crucial M4 czy C300?

Na innych forach ludzie bardzo polecają Crucial M4.
                        Jest on Tańszy od Vertexa 3 o 400zł.

Komentarz

M4 jest lepszy od C300 ale nadal odstaje
                          Najnowszy SandForce (używany w dyskach jakie polecałem) mają transfery na poziomie 550Mb/s odczyt i 520Mb/s zapis
                          Curcial M4 256GB ma odpowiednio: 415Mb/s odczyt i 260Mb/s zapis

Jak przesiadłem się z Vertex 2 na Vertex 3 odczułem różnicę w szybkości (Vertex 2 miał odczyt 285Mb/s a zapis 275Mb/s) choć mój MBP nie ma SATA 3 (6Gb/s).

By być uczciwym trzeba zaznaczyć, że w Crucialu będziesz miał o 16GB więcej pojemności.
                          W testach naogół podkreśla się relatywnie wolny zapis w Crucial M4.

Choć na przykład ten test pokazuje, że M4 sprawia się całkiem godnie.

Mam wrażenie, że w tabelce o sekwencyjnym dostępie zapis i odczyt dla M4 jest zamieniony.

Komentarz

Jaki masz dysk? (jaką pojemność?) Jak długo go masz? Ile % mniej więcej masz zajęte?

Komentarz

Mam Vertex 3 240GB zajęty bywał nawet w 95%. Vertex 2 240GB też miałem tak zajęty. Używam dysków OCZ od około roku a dysków SSD w ogóle od prawie 2 (zaczynałem od Patriota).

Komentarz

Pracuję...
                              X