Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

MacBook Air czy MacBook Pro?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• MacBook Air czy MacBook Pro?

Witam.

W sierpniu planuję zakup pierwszego Maca. Z początku zamierzałam nabyć MacBooka White Unibody, ale po ostatnich wieściach stwierdziłam, że kupię najnowszego MBP lub MBA. Jedyny problem jest taki, że nie mogę się zdecydować na model.

Komputera planuję używać głównie do internetu, także do muzyki, filmów, pracy z iWork i iLife. Nie zajmuję się żadną fachową obróbką zdjęć, co najwyżej dostosowuję rozmiary grafik na okładki do albumów muzycznych Nie musi też posiadać dużej pamięci, bo mam w planach dokupienie zewnętrznego dysku twardego. Zależy mi na tym, aby sprzęt był szybki, nie wieszał się i działał jak należy. Chcę także, abym nie miała problemów z odtwarzaniem filmików na YouTube w jakości HD czy też płynnymi przejściami slajdów w prezentacji multimedialnej. Co do głośności lapka, może trochę szumieć, bowiem mój obecny komputer posiada dość głośny wentylator. Z pewnością musi mieć ekran 13", ponieważ większy jest mi po prostu zbędny.

Wzięłabym Pro, ale czytałam na MyApple, że bardzo się grzeje. Air z kolei ma dla mnie jedną, dużą wadę - brak napędu dysków. Wiem, że można dokupić zewnętrzny napęd - jakiego rzędu byłby to koszt? I czy zewnętrzny napęd jest tak samo wydajny i wygodny w użyciu jak ten wbudowany? Poza tym, która wersja wyżej wymienionych modeli byłaby dla mnie odpowiednia - czy podstawowa konfiguracja MBP 13" (Intel Core i5 2,3 GHz) lub też MBA 13" (Intel Core i5 1,7 GHz) sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i nie zacznie mulić?

Jestem gotowa wydać 6-7 tys. na cały sprzęt.

Proszę o poważne rady i opinie.
    Z góry dziękuję.
    Nothing Is True, Everything Is Permitted...

Moim zdaniem bierz spokojnie Aira 13', od razu masz dysk SSD, a napęd zewnętrzny każdy będzie działał lepiej, niż wbudowany (słynny SuperDrive jest kiepski). Zewnętrzny na USB napęd wystarczy za 150 złotych kupić, nie trzeba wcale kupować aplowskiego. Najnowsze procesory i w Air i w Pro są b.mocne. Jednak na korzyść Aira przemawia jego waga, pozwalająca nosić go, nieraz godzinami, bez jakiegokolwiek dyskomfortu (mówi Ci to użytkownik Aira, wcześniej białego Macbooka, różnicę naprawdę czuć).
    Nie sądzę, abyś na i5 czy i7 doznała jakichkolwiek przycinek prezentacji multimedialnych. Ale w przypadku Aira TRZEBA od razu wybrać wersję z 4 Gb ramu, koniecznie!
    Ostatnio edytowany przez Paprochwbody; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dzięki za ekspresową odpowiedź. Czyli na takie podstawowe użytkowanie uczennicy LO podstawowa konfiguracja MBA wystarczy?
      A tak btw, co sądzisz o danych z tej strony: Mac Buyer's Guide: Know When to Buy Your Mac, iPod or iPhone Czy warto patrzeć na nie przy zakupie MacBooka?
      P.S. Jakiego konkretnie Aira posiadasz? Możesz podać specyfikacje?

Komentarz

Ja idę teraz do LO i kupuję Aira 13", mi wystarczy spokojnie, więc Tobie też. Ta strona na 100% ma prawidłowe dane i warto patrzeć na nią (nowe Airy mają 8 dni).
        Z tego co pamiętam Paprochwbody ma MBA11 z 4GB ramu i 128GB SSD
        Nie ma czegoś takiego jak iPhone 4G!

Komentarz

Mikey124, a Ty kupujesz podstawową konfigurację MBA czy tą lepszą?

Komentarz

Na pewno dysk 256GB. Z procesorem nie mogę się zdecydować ciągle, jednak czytałem, że nie ma sensu dopłacać do i7, więc chyba jednak i5.

Komentarz

A co mi powiesz o tych fatalnych dyskach: http://myapple.pl/content/1807-dyski...okach-air.html Chyba przed zakupem można uruchomić lapka w iSpocie i sprawdzić w sposób przedstawiony na filmiku, czy to dysk od Toshiby czy też od Samsunga?

Komentarz

Nie, nie można. Chciałabyś potem kupić laptopa włączanego, odpakowanego, aktywowanego i w ogóle? Z tymi dyskami to jest loteria, ja bym się na Twoim miejscu nie przejmował. Do Twoich zastosowań wystarczy nawet wolniejsza Toshiba i tak będzie różnica w porównaniu do HDD.

Komentarz

Zamieszczone przez Mikey124 Zobacz posta
                  Ja idę teraz do LO i kupuję Aira 13", mi wystarczy spokojnie, więc Tobie też. Ta strona na 100% ma prawidłowe dane i warto patrzeć na nią (nowe Airy mają 8 dni).
                  Z tego co pamiętam Paprochwbody ma MBA11 z 4GB ramu i 128GB SSD
                  To prawda, 11 calowa wersja jest cool, szybka jak diabli!

Komentarz

Mam podobny dylemat chociaż narazie jestem bardziej skłonny do zakupu PRO niż AIR. Podsyłam artykuł który ostatnio czytałem może pomoże w podjęciu decyzji.
                    13-Inch MacBook Pro vs. MacBook Air: Which One Is Right For You? | Mac|Life

Komentarz

jak 13'' to tylko air, ten 13'' MBP to jakiś mało pro, uważam że prawdziwe pro to tylko wersje 15 i 17'', mają lepsze procki, karty graficzne i matryce. A ten 13'' to taki aluminiowy białas

Komentarz

Sam mam niezłą zagwozdkę, bo planuję kupić to samo co Ty Też zastanawiam się nad Airem i MBP w 13 calach. Czy różnica w szybkości działania dysku SSD do HDD jest na co dzień odczuwalna ?

Komentarz

A ja się zdecydowałem na Air 13' w podstawowej konfiguracji z klawiaturą US. Zdecydowała rozdzielczość matrycy, cena oraz system, który znajduje się już na pokładzie. Co do dysków SSD które są wolniejsze niż w 11' Air, nie przeszkadza mi to, to tylko cyferki a i tak do tej pory miałem HDD więc skok w wydajności będzie. Zaznaczam, że to mój pierwszy macbook będzie.

Komentarz

delgadur, dzięki za link. W ciągu ostatniej doby przeczytałam dziesiątki artykułów w tym stylu. I wciąż nie wiem.
                            Jedno z ostatnich (mam nadzieję) pytań. Mogę kupić MB na Allegro (np. na tej aukcji: Premiera Apple MacBook Air 13.3" i5 4GB 256GB (1740714877) - Aukcje internetowe Allegro ) czy też bezpieczniej nabyć lapka w iSpocie?

Komentarz

Zamieszczone przez The_Aga13 Zobacz posta
                              delgadur, dzięki za link. W ciągu ostatniej doby przeczytałam dziesiątki artykułów w tym stylu. I wciąż nie wiem.
                              Jedno z ostatnich (mam nadzieję) pytań. Mogę kupić MB na Allegro (np. na tej aukcji: Premiera Apple MacBook Air 13.3" i5 4GB 256GB (1740714877) - Aukcje internetowe Allegro ) czy też bezpieczniej nabyć lapka w iSpocie?
                              Jeżeli sprzedawca jest normalny to możesz brać z Allegro, bo w iSpocie z reguły jest niezłe zdzierstwo. Co do komputera, to polecałbym jednak MBP, bo Air za 2-3 lata zrobi się słabszy i ilość jego ramu może przestać wystarczać (sam mając dosłownie Firefoxa z 10 kartami, iTunes, Adium, last.fm i Maila mam zjedzone jakieś 3GB), a jednak swoje kosztuje, więc mając wydać tyle wolałbym kupić podstawowego MBP i zmienić dysk na SSD, który w razie potrzeby za jakiś czas można zmienić na szybszy, tak samo dodać ramu. Jeżeli jednak wiesz, że nigdy nic bardziej wymagającego robić nie zaczniesz i jeżeli nie ma to być sprzęt na 5-6 lat, to bierz Aira.
                              MBP 13'' | iPhone 5 | iPad 2 | iPod shuffle 4G | Nook

Komentarz

Pracuję...
                              X