Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

MBP vs. MBP

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• MBP vs. MBP

tak jak w temacie mam do porównania dwa MBP.
    Dokładnie chodzi o takie opcje:
    -pierwsza - MBP 13" 2.4 GHz 4GB RAM 128 GB SSD
    -druga - MBP 15" i5 2.4 GHz 4GB RAM 320 GB 5400rpm
    Nie pytajcie do czego, bo chodzi o codzienne użytkowanie, plus strony html itd. i jakaś prosta obróbka zdjęć i wideo.

Jest jeszcze jedna opcja, ale to dopiero jak wyjdzie nowa linia MBP
    Z góry dzięki, pozdro

Zapomniałem jeszcze dodać, że komputer będzie używany po części jako stacjonarny z zewnętrznym monitorem, ale z racji tego, że mam duuuuużo wyjazdów ciężko mi bez komputera przenośnego. Choć gdyby nie wadliwe iMaci zastanawiałbym się...
    Ostatnio edytowany przez hudy123; [ARG:4 UNDEFINED].

Pierwszy:
    plusy
    - mobilny bo mniejszy
    - dysk ssd
    minusy
    - mniejszy obszar roboczy ekranu
    - mała pojemność dysku

Drugi:
    + dobry procesor
    - wolny dysk z małą w sumie pojemnością

Nic nie napisałeś o grafice więc widocznie nie ma znaczenia. Jeśli do pracy (czytaj ślęczenia i lampienia się w monitor godzinami) to polecam 15-tkę. Jeśli jako dodatkowy, uzupełnienie jakiegoś iMaca albo MP, to 13-tka.
    Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Komentarz

Jeśli ze wskazaniem na MOBILNY to opcja nr. 1.
       MacBook 13' Alu (OCZ SSD 120GB)+ AKG K77 -> AKG K242 HD soon...
       Magic Mouse
       iPhone 4 16GB + SoundMagic PL11

Komentarz

Zdecydowanie opcja 1. Jak sam napisales bedziesz podlaczac monitor zew. wiec ekran nie gra roli. A dysk SSD da mu takiego kopa ze aż się zdziwisz. A znowu do takich zastosowań jakich piszesz róznica między C2D i i5, bedzie minimalna. Duzo lepsza rożnica będzie HDD vs SSD. Plus waga lekka, i duzo miniut na baterii (dla 13)

15 zyskuje jedynie jesli nie bedziesz miec zew. monitora
        Komputer:  MacBook Air 13'' 2012 - 128GB SSD
        Telefon:  iPhone 4S 16 GB GSM Black
        Tablet:  nowy iPad 64GB 3G Black

Komentarz

odpowiedź jest prosta w tym przypadku: kup tańszy

A do tego co nazwałeś "codzienne użytkowanie" to myślę że Ci Pro jest niepotrzebne. Może Aira sobie kup - w domu i tak będziesz mieć monito zew. a mobilty dużo wieksze niż MBP

Komentarz

MBP 13" 2.4 GHz 4GB RAM 128 GB SSD wydaję się być lepszy.
            Do zadań, które wymieniłeś i5 nie jest potrzebny, C2D spokojnie wystarczy. Po drugie, mobilność, 13" dłużej na baterii wytrzyma, ma lepszy dysk SSD, (mała pojemność, zawsze można zewnętrzny hdd postawić).

Komentarz

nie zależy mi aż tak bardzo na mobilności żeby kupować Air'a, a nie przesadzajmy, te cyferki się przydają.
              Może wkrótce odświeżą MBP, mam taką nadzieję.
              Co do grafiki to nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Możecie mi jeszczę powiedzieć jak się ma MBP jako komputer stacjonarny? Tylko nie mówcie żebym kupił stacjonarny bo iMac mnie nie interesuje, a Mac Mini ma irytująco wolny dysk

Komentarz

Jak się ma MBP jako komputer stacjonarny?
                -praca nieco bliżej ekranu
                -czasami może być ciepło w dłonie (jak się nagrzeje)

Zawsze można dokupić mysz i klawiaturę, a MBP na podstawę, żeby zwiększyć nieco ergonomię, chociaż kto co woli.
                Jest również opcja podpięcia pod zewnętrzny monitor, zamykasz pokrywę dokupujesz magic trackpad/mm + klawisze i zapominasz, że pracujesz na laptopie Generalnie, większych różnic moim zdaniem nie ma. Nie rozpatruję tutaj kwestii wydajności.

Komentarz

Podepnę się pod temat jeśli autor nie ma nic przeciwko.

Czy jest sens pakować dysk SSD w MacBooka z 2008 roku z C2D 2.1, 4GB ramu i X3100 grafiką? Czy w ogóle się da zaaplikować dysk SSD?
                   MacBook 13' Alu (OCZ SSD 120GB)+ AKG K77 -> AKG K242 HD soon...
                   Magic Mouse
                   iPhone 4 16GB + SoundMagic PL11

Komentarz

Zamieszczone przez hudy123 Zobacz posta
                    Mac Mini ma irytująco wolny dysk
                    I to jest to, o czym pisałem przy 15". Też dysk 5400rpm. Jeżeli doceniasz szybkość dysku, to bierz 13" z SSD
                    Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Komentarz

abovePL, zawsze jest sens kupować ssd do komputera. Laptop dostanie niezłego kopa, tylko musisz kupić dobry dysk ssd. Co prawda są drogie ale jeżeli teraz przyoszczędzisz to potem jak Ci dysk padnie po 3 miesiącach to i tak będziesz narażony na kolejne koszty. Więc lepiej raz a dobrze

Komentarz

Za ile masz tą 13"? Jak się na nią nie zdecydujesz, to może ja bym się nią zaopiekował?

Komentarz

właśnie chodzi mi o stacjonarny razem z monitorem zewn.
                          a jak ma się sprawa z baterią, czy lepiej pracować na zasilaczu czy na baterii z podpiętym pod monitor MBP?

Komentarz

Zamieszczone przez hudy123 Zobacz posta
                            właśnie chodzi mi o stacjonarny razem z monitorem zewn.
                            a jak ma się sprawa z baterią, czy lepiej pracować na zasilaczu czy na baterii z podpiętym pod monitor MBP?
                            Lepiej na zasilaczu, bateria będzie dłużej służyła (chodzi o cykle ładowania).

Komentarz

oj kolego misiekgruby za przeproszeniem pitolisz pan głupoty (pod warunkiem iż masz na myśli siedzenie na zasilaczu cały czas w innym przypadku zwracam honor!).
                              Bateria musi być rozładowywana min 1 raz na tydzień inaczej szybciutko straci pojemność i co z tego że będziesz miał 20 cykli jak potrzyma 1h
                              http://www.myapple.pl/informacje/51226-zasady-stosowania-sygnatur-podpisow.html

Komentarz

Pracuję...
                              X