Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

Macbook Pro, warto? Potrzebuję ciekawych argumentów ZA i PRZECIW :)

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Macbook Pro, warto? Potrzebuję ciekawych argumentów ZA i PRZECIW :)

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Nie chcę wtopić pieniędzy i chcę mieć świadomość że dokonałem dobrego wyboru.

Rozważam zakup MacBooka Pro 13" (na 15" mnie nie stać ) lub Lenovo T510 15". Komputera potrzebuję do pracy. Jeśli chodzi o soft to będzie to szeroka gama programów graficznych, mockupowych, koderskich, ale zależy mi też na Office 2010. Wiem, że potrzebuję 4GB ramu bo to wykorzystam i wiem, że karta graficzna jest dla mnie ważna.

Zależy mi na dużym wyświetlaczu (stąd Lenovo 15" FHD) bo nie cierpię gdy zbędne menu i palety zajmują mi obszar roboczy.

Mój tryb pracy wygląda tak że 60% czynności wykonuję w Linuksie, 40% w Windows XP w Virtualboksie (Pakiet Adobe), ale to się może zmienić jeśli uznam, że Windows 7 jest wygodniejsze niż Linux. Tak czy inaczej obydwa systemy będą zainstalowane. Cenię sobie elastyczność i konfigurowalność Linuksa, nie wiem czy MacOS jest równie wygodny pod tym wzlędem. Jest?

Sporo czasu pracuję w miejscu pracy, jednak bardzo zależy mi na tym, żeby móc zabrać kompa gdziekolwiek. Lubię mieć duży wyświetlacz i wydaje mi się, że kupowanie kompa z 13" to pomyłka. Obecnie mam 15" 1280 x 800 i uważam że to za mała rozdzielczość dla mnie. Praca na dwóch monitorach z grafiką jest średnio wygodna. Z kodem owszem i to bardzo. Mówią mi że powinienem kupić dodatkowy monitor, tylko że takiego monitora nie wezmę ze sobą pod pachę w razie potrzeby. Nie jestem przywiązany do żadnej z opcji, wiem że w każdym wypadku będę zadowolony i że w każdym wypadku kiedyś, choćby raz, przeklnę swój wybór

Chciałbym poprosić was o przekonujące argumenty zZA i PRZECIW zakupowi Macbooka 13". Może jest coś o czym nie pomyślałem, a co zrekompensuje mi mały wyświetlacz. Jest to dla mnie poważna niedogodność.

Zalety Macbooka jakie znam to:
    - wygodny system, warstwa graficzna systemu przeniesiona na GPU, system typu *nix
    - małe wymiary, unibody, czas pracy na baterii, ergonomia
    - Pakiet Adobe działa natywnie
    Wady Macbooka jakie znam:
    - mały wyświetlacz (13")
    - wysoka cena, wysoka cena gadżetów (głupia przejściówka do monitora kosztuje $30)
    - ograniczony sofware
    - Windows tylko w Virtualboksie,
    - nie wiem jak jest z odpalaniem Linuxa

Zalety Lenovo jakie znam to:
    - duży wyświetlacz, dobra karta graficzna NVS 3100, rozbudowywalność (wymienić cokolwiek to nie problem, a spróbujcie kupić +4GB ramu do Maca)
    - zamiast CD mogę włożyć drugi dysk SATA (przydatne)
    - Windows natywnie, Linux bez problemu
    Wady Lenovo jakie znam:
    - gorsze wykończenie (ohydny plastik)
    - waga / rozmiar?

Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne wnioski i sugestie

Pozdrawiam,
    Cyrylski

Windows dziala natywnie takze na macbooku, bo sprzetowo jest to wlasciwie taki sam laptop jak inne. Przy pomocy Boot Campa robisz tylko partycje i masz OSX i Windows. Przy starcie komputera wybierasz, ktory system chcesz uruchomic.
    MacBook Air 13" Mid 2012, OS X 10.10 Public Beta + NAS Synology DS214se (2TB)
    Raspberry Pi (Raspbmc)
    Motorola Moto G KitKat 4.4.3

Komentarz

Zamieszczone przez cyrylski Zobacz posta
      , a spróbujcie kupić +4GB ramu do Maca)
      zakup ramu do maca nie stanowi większego problemu ...

- zamiast CD mogę włożyć drugi dysk SATA (przydatne)
      w MBP też sie da przy zastosowaniu odpowiedniej kieszeni w miejscu Superdrive

- ograniczony sofware
      "to już przeszłość do praktycznie każdego programu bezproblemowo da się znaleźć MACowy odpowiednik wystarczy wpisać w google"

- Windows tylko w Virtualboksie,
      Masz nieaktualne informacje, poczytaj na temat Bootcamp

- nie wiem jak jest z odpalaniem Linuxa
      ja używam ubuntu 10.10 w parallels ale natywnie też się da ale nie miałem potrzeby instalacji

Rozważam zakup MacBooka Pro 13" (na 15" mnie nie stać )
      Rozważ zakup starszego MBP 15" w cenie MBP 13" bo do tych celów o których Piszesz 13" to zdecydowanie za mało

- mały wyświetlacz (13")
      Z tym się zgadzam w zupełności...
      Nothing more happends than has to happen

Komentarz

Zamieszczone przez guru22 Zobacz posta
        zakup ramu do maca nie stanowi większego problemu ...
        Dokladnie.. 4 GB modul kosztuje ok 250 zł... chocby tutaj sa Pamięć Kingston 4GB Module KTA-MB1066/4G demod-pclweb.systemb2b.com
        MacBook Air 13" Mid 2012, OS X 10.10 Public Beta + NAS Synology DS214se (2TB)
        Raspberry Pi (Raspbmc)
        Motorola Moto G KitKat 4.4.3

Komentarz

Do wad MBP 13 dopisał bym jeszcze:
          1. Krótki żywot płyt głównych zbudowanych na Chipsecie NVidia (mam w serwisie 6 macbooków unibody które popsuły się kilka miesięcy po gwarancji).
          2. Fatalny produkt pod nazwą SuperDrive.
          2. Jak na razie kiepska praca pod Windowsem 7 64bit.
          3. Brak gniazda ExpressCard (przydaje się przy różnych rozszerzeniach)
          4. Brak klawiatury numerycznej (ja to bardzo cenię w laptopach, a nie mam jej nawet w MBP 17")
          5. Tylko rok gwarancji, za więcej trzeba dopłacać (przy obecnej awaryjności tego sprzętu rozsądnym jest albo sprzedanie go przed końcem gwarancji, albo dokupienie dodatkowej)
          6. Bardzo drogie naprawy pogwarancyjne, trudno dostępne części.
          7. Bardzo wysoka temperatura pracy dochodząca do 100 stopni przy maksymalnym obciążeniu.

Do zalet:
          1. Multitouch (u innych są tylko podobne funkcje, ale na pewno nie tak dopracowane).
          2. Bardzo wygodna klawiatura.

Do zalet Lenovo:
          1. Procesor nowej generacji o wiele bardziej wydajny od C2D.
          2. Po gwarancji zawsze dokupi się w rozsądnej cenie części typu napęd, matryca, klawiatura.
          3. Możliwość instalacji każdego systemu, nawet OSX.

Do wad:
          1. Słaba bateria.

Pamiętaj!
          Na tym forum, mało kto będzie wskazywał ci zalety PeCetów.

Na twoim miejscu rozważył bym oferte Della Volstro 3700
          Podobna konfiguracja, waga taka sama przy większej, matowej matrycy 17.3"
          Niższa cena od Lenovo.
          36 miesięcy gwarancji "dor to dor".
          Jakość wykonania podobna.
          Ostatnio edytowany przez Iro; [ARG:4 UNDEFINED].
          Muzyka i Komputery
          http://www.iro.myapple.pl

Komentarz

Nie jest prawdą, że windows tyko w virtualbox.
            Windows mozesz odpalic na kika sposobow
            1. paralel desktop (maszyna wirtualna a'la virtualboxx, ale lepsza)
            2. Coś ala wine for mac (płatne)
            3. cos a la wine beplatne
            4, Bootcomp - osobna partycja dla win - decydujesz podczas startu maca miedzy win a mac

Kto Ci powiedziaał, że masz mniej softu ? z całą pewnością znajdziesz za kazdym razem zamiennik win -> mac

Mam macbook pro 17" rozdzielczosc 1920x1200 dwie karty graficzne
            Mac os x wykorzystuje GPU do obliczeń (czego windows nie potrafi) wyobraź sobie, że mając soft nie masz 2 czy 4 rdzeni tylko 38 rdzeni procesira graficznego - to jest mac

Jaki masz problez z zakupem 4GB RAM do Maca ?
            proszę - 8GB (2×4GB) Kingston Apple Kit from Amazon.com, w posce w cortalndzie, iSpotcie ...

Nic nie wspomniales o sofcie na macu - bije na glowe winde, np pod kątem multimediów
            Mac na dzien dobry potrafi wieecj niz win do windy musisz dozucic KILKA tysiecy zł by miec podobna funkcjonalnosc
            8-9 godzin pracy na bateriach, który leonovo ci tyak dlugo zadziala ?

Wady lenovo ?? WINDOWS
            Na macu skupiasz sie na pracy w windowsach na rozwiazywaniu problemow i usuwaniu wirusów
            Pracowałem w win 15 lat (support w dużej firmie) od kiedy czesc biur przesiadła sie na maca wszystko dziala jak w zegarku - wczzesniej nigdy.

Przesiadlem sie na maca i wiecej do windy juz nie wroce.
            Komputer to nie tylko sprzet to w 99% system operacjny.
            Co z teo, ze bedziesz miał ferrari jak nie bedzies umiał nim jezdzic /
            Bedzie stal w garażu i nic poza tym
            Tym ferrari jest macbook , a za umiejetność jazdy odpowiada mac os x - liczy sie duet sprzet+ system
            NIkt mnie nie przekona, ze wiindows to dobry "kierowca".
            Jeszcze jedna cecha Apple
            Co nowa wersja systemu win, to wydatek kilkuset zł na sprzet (konieczny upgrade) i drugie tyle na system.
            Pod tym wzgledem apple jest stabilniejsze. Wymiana sprzetu nie jest tak czesta jak w przypadku win
            Nie łudź się, że lenovo jest tansze, wyjdziesz na tym jak zblocki na mydle.
            Wyjdzie nowa wersja systemu win i lenovo bedzie chodzil jak mucha w smole (nie mowiac o tym, ze po pol roku pracy win, bedzie chodzil jak mucha w smole - i to bez niczyjej pomocy - taka uroda windy)
            Upgrade mac os to 130 zł bez podzialu na wersje 32/64 home bussines i jakies microsoftowe duperele tego rodzaju
            WIndows nie jest kompatybilny sam z sobą, progrmy na xp nie chodzą na win7 , chyba, że kupisz wersje premium, professional czy jakos tam - przeciez to paranoja

Apple nie prowadzi takiej paranoidalnej polityki - to duuża oszczednośc kasy

Jesli jestes grafikiem - zarzadzanie kolorem - mac ma to natywnie od urodzenia,
            win do dzis nie ma rozwiazania zgodnego ze standardami - wprowadza swoje, które są do chrzanu i nikt ich nie uzywa. rece mnie juz bolą. owiem krótko.
            Chcesz to właź w klopoty z windą, ja ci radze maca. mam prawo ci radzic 15 lat pracy jako informatyk w windzie i praca na macu upoważniaja mnie do taiego stwierdzenia - wybierz maca, daj sobie spokój z windą - bedziesz mial spokoj z problemami
            Po co ci mozliwosc wyboru miedzy setka kart graficznych - mi wystarcza moj mac , który chodzi doskonale z tą z którą został zaprojektowany - Wole sprzet dedykowany od składanego.

jeden z postów mówiło awaryjnosci maców - statystyki mówią co innego mac nie jest co prawda na pierwszym miejscu ale od pierwszego rdzieli gi 2-3 dziesiąte procenta ok. 11% awaryjnosci w ciagu 2 lat dla porównania HP ok 25% a bodajże asusy 10,7% wiec nie jesttak zle -
            poza tym kto powiedział, że w macbooku masz co najwyzej c2d mozesz miec i5,i7
            Ostatnio edytowany przez imielski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Etam, takie pierdu pierdu odnośnie tych problemów z windows, 15 letni informatyku. Mówi Ci to 20 paro letni informatyk (ale to jest nie istotne ile kto lat w zawodzie). Ja aż takiej różnicy między OSX a Windows nie widzę, lubię obydwa tak samo i są tak samo dobre jak dla mnie.
              Ostatnio edytowany przez macieks72; [ARG:4 UNDEFINED].
              --- Konto usunięte ---

Komentarz

Zamieszczone przez macieks72 Zobacz posta
                Etam, takie pierdu pierdu odnośnie tych problemów z windows, 15 letni informatyku. Mówi Ci to 20 paro letni informatyk (ale to jest nie istotne ile kto lat w zawodzie). Ja aż takiej różnicy między OSX a Windows nie widzę, lubię obydwa tak samo i są tak samo dobre jak dla mnie.
                Potwierdzam
                Ostatnio na stałe przesiadłem się na Windows 7 64 bit, po kilku latach pracy na OSX.
                Muzyka i Komputery
                http://www.iro.myapple.pl

Komentarz

Iro napisał, że wadą macBooka jest "niemanie" expresscard - myli sie istnieje mozliwosc zakupu nowego macbooka z express card

Komentarz

500 userow w sieci rozległej z windowsami i bieganie po to by usuwac 100 wirusów dziennie, nawet jesli jest sstem zarzadzający, który w pewnych konfiguracjach sieci, sieci rozseparowane, itp itd firewalle nie zaje egzaminu.
                    W przypaku gd biura zaczely przechodzic na maca, siedzimy i piejmy kawke. O czasu przejscia na maki support odpoczywa skonczyly sie telefony to działa to nie dziala, dlaczego nie działa, mam wirusa, przestał działac program.
                    Dopuki masz swoj sprzet i sie na nim znasz to takie roznice nie wychodzą.
                    Zarządzaj tysiacem koputerow z windows to zobaczysz jakie to gówno

---------- Wpis dodano o 13:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:43 ----------

Zamieszczone przez macieks72 Zobacz posta
                    Nie jest to kwestia lubienia, nie lubienia, ja lubie wódke co nnie ozacza, że nalezy ja pić
                    oże nie wizisz róznicy, ale wszystko z czym miałes do czynienia to Twój komputer na biurku. Popracój sobe w sieciach heterogenicznych, rozległych, rozseparowanych. Mac to UNIX - standard ogólnie przyjęty zero problemow w takich przypadkach. Windows + oprogramowanie wymagające pracy w sieciach rozległych to jeden wielki szajs, do teo wirusy, gówniane zarzadzanie - windows to standard billa gatesa, a ne standard ogolnie istniejacy na śiwecie.
                    Windows to sianie po sieci gównianymi protokołami MS, rozsiewanie wirusów po sieci Microsoft Windows, oszty zarzadzania 3 razy wieksze niz unixa, a usługi katalogowe active directory sprawdzaja sie do 1000 userów, a potem to g. sie rozwala.
                    Może ty nie wizisz problemów bo nigdy nie znalazles sie w takiej systuacji, w której te problemy sie uwidczniły.
                    Uzywasz swoich windowsow do grania w picipolo w win7 i to ci wystarcza

Komentarz

Do autora tematu:

Bierz jakikolwiek PC byle nie MAC.

Kupować Mac'a po to aby instalować windowsa i linucha i siedzieć w tych systemach głównie to jak pójść do salonu mercedesa - kupić najbardziej wypasiony model ale wstawić tam silnik 1,2l......

Mac to system....to nie są tylko bebechy, które są niemal identyczne jak w innych lapach....
                      MacMini 4.1 (SSD+8GB) | MacBook Air 6.2 (8GB) | MacBook Air 6.1 (4GB) | iMac 5.1 (1GB) | MacPro 3.1 (20GB)
                      iPad 1 32gb/3G | iPad 4 16GB | iPhone 5s | iPhone 4s
                      ATV 1 | Time Capsule

Komentarz

komputer to nie procesor to przede wszystkim system
                        Mac ma mniejsze wymagania sprzetowe niz windows. Mac to jedna wersja systemu 32/64 bit bez podzialu na wersje podwersje i zwiazne z tym ceny.

Windows - System operacyjny bez systemu bakuapowania - to zaden system mac ? zero problemów Time machine i time capsule

Mac to wspaniale multimedia, to przede wszystkim wygoda pracy, system dla uzytkownika, a nie uzytownik dla systemu. Mac to skupienie sie na pracy, a nie na wiecnym rozwiazywaniu problemow.

windows to wieczne spowolnianie systemu, to g. rejestry wiecznie sie rozwalajace.
                        Mac to praca przez lata bez problemow, reinstalacji, bez spowalniana pracy.

Chcesz co 1,5 roku wywalac kase na hardware bo nowa wersja windows nie działa a softawre dla poprzednich wersji win nie działa ? KUP Windows

Chcesz reintalowac sobie system co 1,5 roku albo czesciej ?
                        KUP WINDOWS

Ccesz przez połowe czasu spedzac na szukaniu przyczyny niedziałania systemu win kup windows - ja wole skupiac sie na pracy

Chcesz wywalic kupe szmalu na narzedzia do obróbki zdjec, filmow, authoringu, pdf-ów ? Kup wndows
                        Jestes programista chesz wwalic kupe kasy na narzedzia deweloperskie w stylu Microsoft Studio (pare tysiecy) - kup windws
                        W macu jest za friko

Chcesz miec problemy z kmpatybilnoscia z poprzednimi wersjami systemu ? Kup windows
                        Problemy z rejestrmi - kup win (w maku ich nie ma)

Chcesz spowalniania pracy systemu wraz z ulywem czasu ? kup windows

Chcesz reistalowac sobie system po zmianie jezyka?

---------- Wpis dodano o 14:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:56 ----------

jeden dodatkowy argument pozornie niewazny.

Windows ma dwie ODDZIELNE wersje 32 bity i 64 bity i podział na wersje jezykowe
                        Mac NIE MA PODZIAŁU na wersje

Jest to cecha, która w niektórych przypadkach ELIMINUJE Windows

mianowicie

Maca można przełączyc miedzy wersja 32 i 64 bitowa podczas startu systemu. A aplikacje mozna przełączac w locie miedzy 32 i 64 bity (n. Photoshop)
                        jest to o tyle istotne, ze niektóre oprogamowanie wymaga koniecznie trybu 32 bitowego,n iektóre wymaga koniecznie 64 bity

- wtyczki do Photoshopa - niektóre - wymagaja trybu 32 bitowego ie pójdą w trybie 64 bitowego systemu.
                        Inne z kolei oprogramowanie wymaga tylko trybu 64 bitowego np Adobe Premiere

Mając windows nie masz wyboru musisz reinstalowac system raz 32 bity raz 64 bity - ale wieś -)

Windows nie potrafi tego rozwiazać.
                        jesli zainstalujesz wersje 32 bitowa to nie skorzystasz z softu 64 bitowego - a nie ma innej wersji tylko 64 bity np Adobe premiere
                        Jesli zainstalujesz wersje 64 bitowa windows to du..pa nie uruchomisz iektórych wtyczek dla photoshopa

Podobie jest z wersjami jezykowymi chcesz miec windows w wersji niemieckiej - reinstaluj system - ale szajs

A na macu spoko. Wciskasz 64 podczas startu i gotowe system 64 bity
                        wciskasz 32 podczas statu - masz system 32 bity.
                        Chcesz przełączyc Photoshopa w tryb 32 bity ? Get info i zaznaczasz checkbox tryb 32 bity - i pluginy działają

MAC to UNIX - najbardziej zaawansowany i sprawdzony system operacyjny istniejący odniemal 40 lat - windws wieczne papugowanie i sciaganie od Apple - tyle , ze nieudolnie
                        Ciągle nie moge doczekac sie w windows na foldery wirtualne, które w macu sa mozna powiwedziec od urodzenia - bill obiecał i nic czekam już 7 lat, Czekam tez na gesty w windowsach i nie moge sie doczekac,
                        czekam na system backupowy, na multimedia w takiej klasie jak na macu, czekam na system video konferencyjny jak na macu...

Nawet aero spapugował dopiero po 5 latach

NIe rozumiem, dlaczego w windozie nie mam podgladu raw? kiedy w kncu bedzie ?
                        Daczego nie moge w windozie zapisywac plikow w formacie pdf ? musze sciagac jaakies badziewia z sieci i dopiero wtedy.
                        Dlaczego nie ma zadnej aplikacji do tworzeni muzyki tak jak GaradgeBand ? jak iWeb do tworzenia stron www ?

i jeszcze jedno - mac = bezprzewodowe multimedia
                        Mac, iPod, iPad, iPhone, apple tv, iTunes = bezprzewodowy przesył filmow, muzyki, prezentacji, zarzadzania, miedzy tymi urządzeniami oraz TV.

Z poziomu iPoda zarządzasz pulpitem windows - to jest najlepsze.

a teraz najlepsze:

Wiecie komu Microsoft zlecil reklamę windows ?
                        Odp: firmie multimedialnej, która zrobiła ja na MAC OS X
                        Ostatnio edytowany przez imielski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez imielski Zobacz posta
                          windows to wieczne spowolnianie systemu, to g. rejestry wiecznie sie rozwalajace.
                          Mac to praca przez lata bez problemow, reinstalacji, bez spowalniana pracy.

Chcesz co 1,5 roku wywalac kase na hardware bo nowa wersja windows nie działa a softawre dla poprzednich wersji win nie działa ? KUP Windows

Chcesz reintalowac sobie system co 1,5 roku albo czesciej ?
                          KUP WINDOWS

Ccesz przez połowe czasu spedzac na szukaniu przyczyny niedziałania systemu win kup windows - ja wole skupiac sie na pracy
                          ...a jak na Waszej planecie rozwiązaliście problemy ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska?

Pozdrawiam,
                          Tomek

Komentarz

Zamieszczone przez Heniutek Zobacz posta
                            ...a jak na Waszej planecie rozwiązaliście problemy ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska?

Pozdrawiam,
                            Tomek
                            No wiesz
                            MacMini 4.1 (SSD+8GB) | MacBook Air 6.2 (8GB) | MacBook Air 6.1 (4GB) | iMac 5.1 (1GB) | MacPro 3.1 (20GB)
                            iPad 1 32gb/3G | iPad 4 16GB | iPhone 5s | iPhone 4s
                            ATV 1 | Time Capsule

Komentarz

@all: dzieki wielkie za rzeczowy wklad! to pomoze mi podjac decyzje!

oczywiscie ze Windows ma swoje wady i trzeba umiec z niego korzystac (byc dobrym kierowcą ). Z XP przez ostatnie dwa lata korzystalem bez najmniejszych problemow, a nawet bez wirusow, kwestia higieny. Uwazam, ze Windows moze byc dobrym systemem jesli sie z niego korzysta z rozumem i zna sie go od podszewki.

Przekonuje mnie temat 32/64 bity, jesli ktos moglby to rozwinac bede wdzieczny. Faktycznie tak jest problematycznie z Windą?
                              O ile wiem, nie wykorzystam 4GB pamieci bez 64bit systemu. Jesli mozna w Macu zmieniac to w locie, to jest to faktycznie sporo na plus...

@iro: Vostro 3700 odpada. Nie chce wiecej niz 15" bo nie wloze tego do plecaka, a noszenie tego w walizce na kolkach mi sie nie podoba sprawdzilem wymiary, komp ktory ma 40x35 cm to o wiele za duzo. Musi miesci sie do plecaka. Znowu model 3500 ma te badziewna rozdzielczosc 768 w pionie i to go dyskwalifikuje. Jedna za cos place w Lenovo (display)

offtop: po co wszedzie pakuja te durne anti-glare? Jedyne co slysze od profesjonalnych uzytkownikow to ze bardzo duzo odblaskow to powoduje i nieraz utrudnia prace. Prawda?

a tak ogolnie: tragiczny system forum, pol godziny pisalem odpowiedz i mi ja wcielo, a kazdemu praktycznie cos odpisalem :/ niby sie wyslala, ale po odswiezeniu nie widze jej w watku...

Dziekuje za wklad, bede sledzil watek!
                              Pozdrawiam,
                              Cyrylski
                              Ostatnio edytowany przez cyrylski; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: test dziala

Komentarz

Pracuję...
                              X