Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

Jaki IPad -> WiFi czy WiFi +3G ?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jaki IPad -> WiFi czy WiFi +3G ?

Witam mam otóż pewne pytanie:
    1.Czym się różnią te dwa Ipady, ale nie chcę postów pt. ten ma 3G, a ten nie. Chcę się dowiedzieć czym to się różni w praktyce. Z tego co wiem to 3G potrzebne jest w Telefonie, a jeżeli będę korzystał tylko z WiFi to chyba te 3G będzie zbędne.

W praktycy różnią się tym, że model już dostępny nie ma 3G, a ten drugi będzie je miał. Czego oczekujesz więcej skoro nie ma innych różnic?

3G jest potrzebne do połączenia się z internetem za pomocą sieci GSM (komórkowej). Jeżeli będziesz używał iPada tylko w miejscach gdzie masz ostęp do WiFi - to owszem, 3G Ci nie potrzebne.
    Ostatnio edytowany przez narkoman; [ARG:4 UNDEFINED].
     MBP Retina 2,7 15,4" 16GB 512GB
     MBA (4,2) 1.7 13" 4GB 128GB
     iPhone 2G i najnowszy ;-)

Komentarz

A moim zdaniem bardzo mało się mówi o jeszcze jednej ważnej różnicy między wifi, a 3G - GPS.
      Apple - iPad - View the technical specifications for iPad.

Komentarz

to dziwne bo na tym filmiku YouTube - iPad running several programs
        wyraźnie widać że gps działa bo namierza, a wersji ipada z 3g jeszcze nie ma przecież

Komentarz

Fakt, jest w 3G A-GPS. A co do namierzania, może miał jakiś punkt wyszukany... albo w jakiś sposób znał położenie danej sieci WiFi? Nie wiem...

Komentarz

Z tego co rozumiem wg. Wikipedii,
            WiFi ma "GPS" zintegrowany z "kartą" wifi, mniej precyzyjny.
            A 3G ma osobny organ, taki jak w iPhonie.

Komentarz

Oczywiste jest, że model tylko z wifi nie ma A-GPS, bo do tego potrzebny jest moduł gsm, ale GPS to chyba posiada.
              Jeśli bazuje on na wifi, to jaki sens ma wgrywanie tam map i nawigacji? Może w USA to jeszcze będzie działać, ale w EU to raczej nie. Jeśli to prawda, a wygląda na to, że tak, to jednak poczekam na model z 3G.
              Ostatnio edytowany przez tymek666; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Z tego co ja rozumiem z tej wikipedii, to on pobiera lokalizację na podstawie danych z WiFi... więc praktycznie wcale może jej nie pokazać albo pokazać błędną.
                Zamieszczone przez tymek666 Zobacz posta
                Oczywiste jest, że model tylko z wifi nie ma A-GPS, bo do tego potrzebny jest moduł gsm, ale GPS to chyba posiada.
                W sumie tak, ale jak wyłączysz internet i wyjmiesz kartę to też złapie sygnał, tyle,*że dłuuugo będzie szukał. Pomijam kwestie czysto techniczne jak to jest poupychane w kostkach.
                Edit: dalej obstaję, że model z WiFi nie ma żadnego GPSu, nawet jakiegoś*słabego.
                Ostatnio edytowany przez narkoman; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Niepotrzebny Mi GPS, tylko mapa , więc wybór: IPad 32GB Wi-Fi. Dzięki wszystkim

Komentarz

Pracuję...
                  X